اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

سقوط سنگین فروش خودرو در چین:
صنایع اتومبیل سازی و حمل و نقل هوایی چین به خاطر کرونا در ماه فوریه با افت فعالیت های اقتصادی روبرو شد، زیرا دولت شهرها را محاصره کرد و سفر را محدود کرد تا بتواند از گسترش کروناویروس جلوگیری کند.

براساس داده های منتشر شده توسط انجمن تولید کنندگان خودرو در چین فروش خودرو در چین در مقایسه با سال گذشته 79 درصد سقوط کرد. این بزرگ ترین کاهش ماهانه بود. فقط 310 هزار دستگاه فروخته شده است.

فروش خودروهای برقی و یا پلاگین هایبرید نیز با افت 75 درصدی مواجه شد و به عدد 12908 دستگاه رسید. این در حالی است که دولت چین تمرکز زیادی روی افزایش تولید و استفاده از این نوع خودروها داشته است. تنظیم کننده حمل و نقل هوایی کشور نیز ارقام وخیمی را منتشر کرد و گفت این صنعت بدترین عملکرد مالی خود را در ماه فوریه ثبت کرده است. طبق اعلام اداره حمل و نقل هوایی غیرنظامی چین (CAAC)، میزان تردد مسافر نسبت به سال گذشته 85 درصد کاهش یافته و به 8.3 میلیون نفر رسیده است.

افزایش رکود:
تولیدکنندگان جهانی اتومبیل مجبور شدند تجارت خود را برای از ماه فوریه متوقف کنند، اقداماتی که منجر به تهدید به طولانی شدن رکود در فروش خودرو، تولید محصولات و زنجیره تأمین خودروهای جهانی شده است. در همین حال، طبق اعلام انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، خطوط هوایی در سراسر جهان در صورت گسترش کروناویروس 113 میلیارد دلار از دست می دهند.

تولید 10 درصد خودروهای چین در ووهان:
استان هوبی که شیوع از آن آغاز شده، قطب بزرگی برای تولید خودرو است که تقریباً 10 درصد از تولید چین را به عهده دارد. دانگ فنگ موتور و همکارانش هوندا موتور، رنو و پژو گفته اند که آنها دوباره شروع تولید را به تأخیر می اندازند.

در همین حال برنامه های تولید و تحویل تسلا در شانگهای نیز مختل شده است. با این حال، پس از آنکه مقامات ووهان روز چهارشنبه محدودیت هایی را برای تعداد محدودی از صنایع کلیدی در شهر برداشته و به برخی افراد اجازه بازگشت به محل کار را دادند، هوندا تولید محدودی را در یک کارخانه اتومبیل در شهر از سر گرفت. نیسان موتور همچنین گفته است که قصد دارد تا حدودی تولید را در Xiangyang آغاز کند.

تبدیل تهدید به فرصت:
هنگامی که شهرها در حال خاموش شدن هستند و قرنطینه ها مردم را از انجام هر کاری کاملاً باز می دارند، به سرعت شرایط سختی ایجاد می شود. با وجود این، علی رغم عواقب ناگوار کروناویروس، یک شرکت چینی نشان می دهد که چگونه فناوری می تواند تغییری ایجاد کند.

در این میان شرکتی به نام neolix ون خودروان تولید کرده است که می تواند کمک به سزایی را در این شرایط داشته باشد. این ون ها نقش اساسی در بعضی از مناطق چین داشته اند و تجهیزات پزشکی را در مناطقی که شیوع ویروس زیاد است، تحویل می دهند.

این ون حتی غذا را نیز به دست افرادی که در زمینه پزشکی فعالیت می کنند می رساند. دولت چین نیز قصد دارید استفاده از این ون ها را افزایش دهید چراکه مزایای آن دیگر کاملا مشخص شده است. شرکت neolix نیز قرار است تعداد 1000 دستگاه از این ون های خودران را امسال تولید کند.

حتی در حال حاضر اگر نمی بینیم وسایل نقلیه خودران امکان رسیدن به سرعت های بالا را ندارند اما فواید آنها در این سناریو آشکار است: ماشین آلات بیمار نمی شوند و می توانند به کاهش شیوع بیماری همه گیر کمک کنند.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>