اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بندر انزلی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: با وجود شیوع کرونا بندر انزلی رکورد تازه ای در تخلیه و بارگیری کالا ثبت کرد.

وی با بیان اینکه به توصیه سازمان های بین المللی از زمان اعلام شیوع کرونا در چین اقدامات حفاظتی را در بنادر استان گیلان اجرا کردیم، خاطر نشان کرد: از آن زمان تا کنون تمام خدمه کشتی های ورودی به بنادر استان با استفاده از تجهیزات کامل مورد ارزیابی پزشکی قرار گرفته و پس از حصول اطمینان از عدم ابتلای خدمه اجازه پهلوگیری برای شناورها صادر می شود.

به گفته وی به علت اینکه بندر انزلی بخشی از کریدور چین-آسیای میانه-ایران است اقدامات احتیاطی و حفاظتی در زمینه مقابله با شیوع کرونا با جدیت تمام از زمان اعلام شیوع در چین در بنادر گیلان اعمال شده است.از اول اسفندماه گذشته نیز علاوه بر شناورهای ورودی تمامی افرادی که به محوطه بنادر تردد داشتند پس از ارزیابی پزشکی اجازه ورود می یابند.

به این علت که بیشتر بنادر استان گیلان در داخل شهرها قرار گرفته اند اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان وظیفه خود دانست که با تهیه مواد لازم و در اختیار قراردادن نفرات و تجهیزات مربوطه در همکاری با ارگان های ذی ربط نسبت به ضدعفونی سطح شهرهای بندری اقدام کند.

وی با تأکید بر اینکه ضدعفونی معابر و سطح شهر از سوی پرسنل اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان همچنان و سه روز در هفته انجام می شود به دیگر اقدامات مشارکتی این اداره کل برای کمک به کنترل بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: تا کنون از سوی این اداره بندر، سه دستگاه ونتیلاتور، سه دستگاه مانیتور پیشرفته ICU و همچنین گانِ حفاظتی پرسنل درمانی و برخی دیگر از اقلام مورد نیاز در اختیار مراکز درمانی استان گیلان قرار گرفته است.آبایی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه تا آنجا که امکان دارد کشتی ها قبل از بارگیری و پس از تخلیه ضدعفونی می شوند، افزود: کالاهای صادراتی کانتینری یا کاشی و سرامیک و امثالهم نیز پیش از بارگیری ضد عفونی می شوند.

وی ضمن تأکید بر اهمیت حفاظت از پرسنل اداری و عملیاتی در برابر ویروس کرونا، خاطر نشان کرد: اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پایش مستمر سلامت کارکنان با تب سنجی، در اختیار قرار دادن تجهیزات لازم حفاظتی برای کارکنان اداری و عملیاتی، شیفت بندی حضور کارکنان و دورکاری از جمله اقداماتی است که اداره بنادر و دریانوردی گیلان در جهت حفظ سلامت کارکنان خود انجام داده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد بندر انزلی در بیست روز نخست سال جاری با وجود شیوع کرونا پرداخت و گفت: علی رغم محدودیت هایی که شیوع کرونا ایجاد کرده است طی بیست روز نخست فرودرین ماه جاری توانستیم در بندر انزلی نسبت مدت مشابه سال قبل 60 درصد افزایش عملکرد را ثبت کنیم.

وی حجم عملیات صورت گرفته در این بندر را طی مدت یاد شده 90 هزار تُن اعلام کرد و افزود: بخش بزرگی از این عملیات مربوط به ورود کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کشور و عمدتاً گندم بوده است.
آبایی با اشاره به اینکه این گندم از سوی شرکت بازرگانی دولتی وارد شده است، خاطرنشان کرد: با هماهنگی و همکاری صورت گرفته با ارگان های ذی ربط از گمرک گرفته تا استانداری گیلان و... شناورهای حامل کالاهای اساسی به صورت مستقیم و بدون نوبت دهی در سریع ترین زمان ممکن در بنادر استان گیلان از جمله بندر انزلی تخلیه و بارگیری می شوند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در پاسخ به این پرسش که سهم و نقش ناوگان ملی در تأمین کالاهای اساسی از طریق بنادر استان چگونه است با تأکید بر اینکه بندر انزلی بندر خانگی کشتیرانی دریایی خزر به عنوان بخشی از ناوگان ملی است، تصریح کرد: همکاری اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همواره مثبت و در مسیر هم افزایی بود و هست.

وی با اشاره به حمایت های مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از همکاری های مشترک، یکی از علل موفقیت بندر انزلی در ثبت رکورد تازه تخلیه و بارگیری کالا را ظرفیت و توانمندی کشتیرانی دریایی خزر دانست و اظهار کرد: تمام امکانات بنادر استان گیلان همواره در راستای همکاری با ناوگان ملی قرار دارد.
آبایی در بخش پایانی سخنان خود به افتتاح پروژه سیلوی جدید 45 هزار تُنی غلات از سوی بخش خصوصی در بندر انزلی اشاره کرد و در این باره گفت: این پروژه که در کنار سیلوهای غلات کشتیرانی دریایی خزر ظرفیت تازه غلات در بندر انزلی را به حدود 90 هزار تُن می رساند تا 90 درصد پیشرفت داشته و با نصب تجهیزات الکترونیک آن طی 45 روز آینده به بهره برداری کامل خواهد رسید.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>