اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیل گیتس:

تا زمان واکسینه شدن مردم در برابر کرونا، وضعیت جهان عادی نمی شود

کرونا مشکلات زیادی برای مردم و دولت ها در سراسر جهان ایجاد کرده و هنوز ابهامات زیادی در رابطه با آن وجود دارد. مدیرعامل سابق مایکروسافت، «بیل گیتس» که یکی از حامیان طرح های علمی مربوط به این بیماری است، به تازگی یادداشت و نامه ای در رابطه با آن منتشر کرده است.

به گفته بیل گیتس، جهان در طی دو ماه آینده به حالت نیمه عادی بازمی گردد. گیتس در بخشی از این یادداشت نوشته: «مردم می توانند بیرون بروند، اما نه مانند گذشته و همچنین نمی توانند در محیط های شلوغ حضور پیدا کنند. رستوران هایی را تصور کنید که افراد کمی در هر میز حضور دارند و هواپیماهایی که تمام صندلی های میانی آن ها خالی است.»

به اعتقاد مدیرعامل سابق مایکروسافت، مدارس باز می شوند اما همچنان مردم نمی توانند به ورزشگاه ها بروند. گیتس اعلام کرده: «کارهای اصلی و پایه ای که برای اقتصاد و رفاه انسان ها منفعت داشته باشند، دوباره از سر گرفته می شوند، البته همچنان ریسک کمی برای ابتلا به بیماری وجود خواهد داشت.»

بر اساس اعلام بیل گیتس در نامه ای به اکونومیست، زمانی که مورخان کتابی در رابطه با بیماری کرونا بنویسند، آنچه تا به امروز تجربه کرده ایم تنها یک سوم این کتاب را تشکیل می دهد. وی در این نامه نوشته:
«بخش عمده ای از داستان این کتاب مربوط به اتفاقات آینده می شود. حتی اگر دولت ها قرنطینه را لغو و کسب و کارها دوباره شروع به فعالیت کنند، مردم به صورت طبیعی از قرار دادن خود در معرض ابتلا به کرونا جلوگیری می کنند. فرودگاه ها دیگر میزبان افراد زیادی نخواهند بود، مسابقات در استادیوم های خالی برگزار می شوند و اقتصاد جهانی به علت تقاضای کم همچنان با مشکل دست و پنجه نرم خواهد کرد.»

به اعتقاد گیتس، تنها زمانی جامعه به علت عادی بازمی گردد که اکثر جمعیت واکسینه شوند که این موضوع مدتی طول می کشد چرا که مدیرعامل سابق مایکروسافت به تولید عمده واکسن کرونا در نیمه دوم سال 2021 امید دارد. بیل گیتس در این رابطه اعلام کرده:
«در صورتی که واکسن با این سرعت تولید شود، به یک موفقیت تاریخی دست پیدا خواهیم کرد: سریع ترین زمانی که بشر توانسته یک بیماری را تشخیص دهد و واکسن برای آن تولید کند.»
تا به امروز بیش از 2.9 میلیون نفر در سراسر جهان به کویید-19 مبتلا شده اند و نزدیک به 203 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

به قلم محمد قریشی

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>