اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

مصرف زیاد ویتامین ها باعث پیشگیری از کرونا نخواهد شد:
نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با خبرنگار گفت: هیچ مطالعه ای مبنی بر اینکه دریافت زیاد ویتامین ها می تواند در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا نقش داشته باشد، وجود ندارد.

او افزود: شایعاتی وجود داشت در مورد (روی) که اگر زیاد مصرف شود باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد، این موضوع تکذیب شد و اکنون مجدد به حالت اولیه برگشته است.

جوزدانی تصریح کرد: شایعاتی هم وجود داشت که نشان می داد مصرف زیاد ویتامین C می تواند در افرادی که ناقل ویروس کرونا هستند، احتمال ابتلا را افزایش دهد، اما بعد ها این موضوع رد شد و هیچ یافته ای آن را تایید نکرد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار کرد: در حال حاضر توصیه ای نداریم برای کسانی که هر روز ویتامین استفاده می کنند، بلکه اگر رژیم روزانه خود را رعایت می کنند و دارای سیستم ایمنی قوی هستند و هیچ مشکل یا بیماری ندارند در حالت عادی الگوبرداری از برنامه رژیم غذایی کفایت می کند.

جوزدانی اظهار کرد: اگر فردی به بیماری زمینه ای مانند: فشار خون، دیابت، بیماری قلبی و... مبتلاست، حتی اگر به مصرف زیاد ویتامین یا مکمل اقدام کند باید بداند که با این روش نمی تواند از ابتلا به کرونا پیشگیری کند.

او گفت: هیچ یافته علمی وجود ندارد که نشان دهد مصرف زیاد ویتامین ها یا مکمل ها شانس ابتلا به کرونا را افزایش خواهد داد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد: یکی از ویتامین هایی که بر سیستم ایمنی بدن نقش دارد ویتامین D است که در صورت زیاد مصرف کردن مسمومیت ایجاد می کند و هفته ای یک بار خوردن در 50 هزار آن باعث ایجاد مشکل خواهد شد.

جوزدانی گفت: ویتامین های گروه B و ویتامین C از مولتی ویتامین های محلول در آب هستند و زیاد مصرف کردن آن ها مشکل ایجاد نمی کند، اما مصرف زیاد ویتامین های محلول در چربی مشکل ساز خواهد شد.
 اگر فردی مستعد ابتلا به سنگ کلیه باشد مصرف زیاد ویتامین C باعث ایجاد سنگ کلیه خواهد شد و شواهدی در این مورد وجود ندارد که به کرونا ارتباطی داشته باشد.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>