اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

زاکربرگ با اشاره به برقراری روزانه صدها میلیون تماس در «واتساپ» و «مسنجر»، دلیل سرمایه گذاری هنگفت فیسبوک در اپ های تماس تصویری را باور به رشد این حوزه در آینده عنوان می کند.

افزایش محبوبیت اپ هایی مثل «زوم» در دورانی که بسیاری ناچار به دورکاری شده اند، دور از انتظار نبود اما این اپ ها برای دنیایی که در آن کار، تحصیل و تقریبا تمام جنبه های زندگی مجازی شده، طراحی نشده اند. واضح است که در این شرایط به ابزارهایی جدید نیاز داریم و فیسبوک اخیرا در این راستا گام هایی برداشته است.

این شرکت مجموعه ای از محصولات را با تمرکز بر آنچه «حضور مجازی» می خواند، معرفی کرده و برخی از قابلیت های قبلی خود را نیز ارتقا داده است. برای مثال امکان افزودن 8 نفر به تماس های ویدیویی واتساپ فراهم شده و لایو اینستاگرام را هم از این پس می توان در وب هم مشاهده کرد.

روزانه 700 میلیون تماس در واتساپ و مسنجر انجام می شود
در این بین مهم ترین محصول «Messenger Room» است که فیسبوک را در رقابت مستقیم با زوم و «Houseparty» قرار می دهد.این سرویس که قرار است با اینستاگرام و واتساپ یکپارچه شود امکان گفتگوی 50 نفر را با هم میسر می سازد. در این اپ می توانید پس زمینه را تغییر داده یا با استفاده از جلوه های واقعیت افزوده فضا را روشن تر کرده و ظاهر خود را بهبود ببخشید. سایت «ورج» به واسطه معرفی این قابلیت ها گفتگویی را با «مارک زاکربرگ» ترتیب داده که در آن مدیرعامل فیسبوک دیدگاه های جالبی را درباره آینده ارتباطات ویدیویی و نقش واقعیت مجازی در آن مطرح می کند.

زمانی که از زاکربرگ درباره دلیل توسعه Messenger Room سوال می شود وی هدف از آن را برقراری ارتباطات ویدیویی بین افراد بدون نیاز به برنامه ریزی قبلی عنوان می کند. این اپ به فرد اجازه می دهد هر زمان که دوست داشت تعداد نامشخصی از افراد را به تماس ویدیویی دعوت کرده یا به دنبال کنندگانش اجازه دهد در صورت تمایل وارد تماس ویدیویی شوند.

زاکربرگ با تایید گفته های خبرنگار ورج در مورد تلاش وی برای توسعه محصولات ویدیویی می گوید: «من این اواخر به شدت روی محصولاتی تمرکز کرده ام که به مردم در برقراری ارتباط با یکدیگر کمک می کنند. در واقع تمرکز من روی «حضور مجازی» است که باعث می شود افراد حتی علیرغم فاصله فیزیکی فراوان، با یکدیگر احساس نزدیکی کنند. دو حوزه مهم دیگر برای ما کمک به کسب و کارهای کوچک و حفظ سلامتی مردم است.»

تماس با زوم در اوایل بحران کرونا به شدت مورد استقبال قرار گرفته بود اما اخیرا شاهد انتشار گزارش های هستیم که از کسل شدن یا خستگی در صورت تماس ویدیویی ممتد حکایت دارند. زاکربرگ بر این باور است که دلیل این مشکل نه فناوری بلکه نحوه استفاده از آن است:

«بخشی از این مساله به دلایل فنی برمی گردد و بخشی از آن اجتماعی است. اگر صدا یا تصویر با تاخیر مخابره شود حس زنده بودن تماس از شما سلب خواهد شد. دلیل خستگی افراد این نیست که تمام طول روز مشغول ویدیو کنفرانس بوده اند بلکه برگزاری جلسات متعدد و پشت سر هم بدین طریق است. بنابراین مشکل نه از فناوری بلکه از نحوه برگزاری است.»

مدیرعامل فیسبوک با اشاره به تجربه برگزاری جلسات واقعیت مجازی در اوایل بحران تأکید می کند که استفاده از هدست VR به خاطر القای حس قرار داشتن در یک فضای مشترک نسبت به ویدیو کنفرانس کارایی بالاتری دارد:
«احساس واقعی بودن جلسه در واقعیت مجازی بالاتر است. از نظر من حضور مجازی آخر خط نیست و در آینده به قابلیت های بهتری دست پیدا خواهیم کرد.»

زاکربرگ: آماده پذیرش نظارت دولتی هستیم
پس از همه گیری کرونا و افزایش دورکاری برقراری ارتباط های تصویری شاهد رشد خیره کننده ای بوده است. بحث های زیادی درباره موقتی یا دائمی بودن این تغییرات در گرفته اما با توجه به سرمایه گذاری گسترده فیسبوک به نظر می رسد این شرکت دستکم بخشی از این تغییرات را پایدار می داند. مدیرعامل این شرکت با تایید اینکه رشد کنونی تا حدی ناشی از کروناست بازگشت کامل به روال سابق را رد می کند:

«روزانه 700 میلیون تماس در واتساپ و مسنجر انجام می شود که نسبت به گذشته کمی بیشتر شده اما قبل هم رقم خیره کننده ای بود. انجام کاری خاص از سوی 700 میلیون کاربر طی یک روز را نمی توان صرفا پدیده ای موقتی در نظر گرفت. این ترند از قبل شروع شده بود و بحران کرونا شتاب آن را بیشتر کرده اما تصور می کنم که در چند سال آینده به ثبات برسد.»

فیسبوک پیش از این با سرمایه گذاری روی واتساپ و اینستاگرام توانایی خود در پیش بینی نیاز کاربران و تمایلات آنها را نشان داده و حالا باید دید تصورات زاکربرگ در مورد گسترش تماس های تصویری گروهی تا چه حد درست از آب در خواهد آمد.

منبع: دیجیاتو

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>