اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

موسسه اقتصادی آلمان نسبت به کوچک شدن 6.6 درصدی اقتصاد این کشور بر اثر کرونا هشدار داد.

موسسه اقتصادی آلمان در گزارشی ناامیدکننده هشدار داد که بزرگ ترین اقتصاد اروپا بر اثر کرونا امسال 6.6 درصد کوچک خواهد شد و بازگشت فعالیت های اقتصادی به سطح پیش از زمان کرونا تا پایان سال 2021 ممکن نخواهد بود.

در سه ماهه نخست امسال رشد اقتصادی آلمان به منفی 1.9 درصد رسید که این رقم ممکن است در سه ماهه دوم سال به رقم بی سابقه منفی 12.2 درصد برسد.

این موسسه هم چنین اعلام کرده است که نظرسنجی از شرکت های آلمانی نشان می دهد که اطمینان آن ها نسبت به چشم انداز اقتصاد این کشور به پایین ترین سطح تاریخ خود رسیده است و شواهد حاکی از آن است که ورود اقتصاد آلمان به یک رکود عمیق تقریبا اجتناب ناپذیر است.

دولت آلمان برای حمایت از بخش های مختلف اقتصاد این کشور تاکنون 750 میلیارد یورو در نظر گرفته و روند بازگشایی تدریجی کسب و کارها در بخشی از مناطق این کشور آغاز شده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در اظهاراتی مشابه هشدار داده تهدید کرونا برای اقتصاد کاملا واقعی است و مردم باید فاصله گذاری اجتماعی را کاملا رعایت کنند. پیش از این نیز گروه مشاوران اقتصادی آلمان با هشدار نسبت به همه گیری کرونا در این کشور نوشت که رشد بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سال جاری ممکن است به منفی 5.4 درصد برسد.

هر چند آلمان در مقایسه با دو اقتصاد بزرگ دیگر اروپا یعنی انگلیس و فرانسه وضعیت بهتری دارد اما این کشور هنوز هم یکی از کانون های جدی درگیر با کرونا در این قاره است و دولت مجبور شده تا مدارس، فروشگاه ها و باشگاه های ورزشی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری تعطیل کند. تاکنون بیش از 25 هزار آلمانی به کرونا مبتلا شده اند که در این بین بیش از 6100 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: فصل اقتصاد

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>