اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

تمهیدات سازمان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در ناوگان حمل ونقل جاده ای:
رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از برٖآورد خسارت اولیه 600 میلیارد تومانی به راه های استان لرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود مجموع خسارت ها به بیش از 1000 میلیارد تومان برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به برآورد اولیه خسارت وارده به راه های استان لرستان اظهار داشت: طبق برآورد اولیه سیل1000 میلیارد تومان به راه های استان لرستان خسارت وارد کرده است.

وی افزود: با توجه به هشدا رهای قبلی سازمان هواشناسی 40 اکیپ با 400 نفر نیروی راهدار و 288 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در جاده های استان مستقر شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حجم زیاد بارش و سیلاب در استان لرستان گفت: رانش و ریزش 285 نقطه در راه ها، انسداد 243 روستایی و آسیب دیدگی تعداد زیادی از پل ها بر اثر وقوع سیلاب به وقوع پیوست اما با اقدامات به موقع راهداران ریزش و رانش برداری از سطح جاده های استان انجام و بسیار از مسیر ها بازگشایی شد.

حسن نیا با بیان اینکه «راه 175 روستا به دلیل تخریب پل و آبراه ها، آب گرفتگی، ریزش و رانش مسدود است» گفت: اکثر راه های مسدود شده در حاشیه رودخانه کشکان قرار دارند و دلیل آن بالا بودن سطح آب در بستر رودخانه کشکان و تخریب راه های 2 طرف پل های ارتباطی است که امکان انجام عملیات طی چند روز گذشته را از راهداران گرفته بود.

وی با اشاره به آغاز عملیات بازگشایی مسیرهای مسدود از روز گذشته یادآور شد: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، ماشین آلات راهداری استان های اصفهان، تهران، بوشهر، کرمانشاه، مازندران و زنجان به استان لرستان منتقل شد.

600 میلیارد تومان برآورد اولیه خسارت به راه های استان لرستان:
رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای برآورد خسارت اولیه به راه های لرستان را 600 میلیارد تومان اعلام کرد و تصریح کرد: پیش بینی می شود، میزان خسارت ها بیش از 1000 میلیارد تومان باشد.

حسن نیا در ادامه از تلاش راهداران برای بازگشایی راه های روستایی، جاده های مسدود در سطح استان طی روزهای آینده خبر داد.

اقدامات پیشگیری از شیوع کرونا در ناوگان مسافری:
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا در ناوگان حمل ونقل مسافر نیز گفت: برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا در ناوگان مسافربری، هماهنگی های لازم با تشکل های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری و رعایت الزامات بهداشتی در طول سفر انجام شده است و آنها مکلف به رعایت الزامات مبنی بر ضدعفونی کردن سطوح تماس دست مسافران در ناوگان با مواد ضدعفونی کننده استاندارد مورد تایید مراکز بهداشت و ضدعفونی کردن اماکن مورد لزوم در پایانه های مسافربری از طریق سازمان پایانه های شهرداری هستند.

وی افزود: به شرکت های مسافربری تأکید شده است از بطری های آب یکبار مصرف به جای لیوان برای مصرف آب شرب به مسافران استفاده کنند و برای مسافران دارای علائم سرماخوردگی ماسک تحویل دهند. همچنین بر رعایت کامل مفاد ماده 15 ضوابط حمل و نقل مسافر در خصوص چگونگی تهیه، نگهداری و توزیع بهداشتی خوراکی ها در بین مسافران الزام شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای خاطرنشان کرد: شرکت های مسافربری ملزم هستند چنانچه در حین سفرها مسافرانی با علائم سرماخوردگی شدید مشاهده شوند نسبت به توجیه رعایت رفتارهای بهداشتی و ایمنی از جمله استفاده از ماسک و در صورت لزوم استقرار مسافر در محلی از وسیله نقلیه که کمترین مواجهه با سایر مسافران را داشته باشد، اقدام کنند.

اقدامات پیشگیری با شیوع کرونا در ناوگان باری:
حسن نیا در ادامه به اقدامات پیشگیری با ویروس کرونا در ناوگان حمل ونقل بار اشاره کرد و گفت: طرح ثبت اثر انگشت در کلیه مراحل دریافت بار، از جمله هنگام تبدیل نوبت مجازی به حقیقی و اخذ نوبت در پایانه های بار تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. ضد عفونی سالن های اعلان بار و محل تجمع رانندگان، تعبیه محلول‌های ضدعفونی کننده در مکان های مناسب، کنترل و جلوگیری از ورود افراد متفرقه به سالن های اعلان بار، خروج حتی الامکان بارهای قابل ارائه در خارج از سالن های اعلان بار به منظور محدود کردن تردد در سالن ها تا اطلاع ثانوی، نصب بنر، توزیع بروشور ها و فیلم های آموزشی حاوی توصیه های بهداشتی و نظافت فردی در محل های تجمع رانندگان و مکان های مناسب، کنترل و نظافت سرویس های بهداشتی در پایانه های بار، همکاری و تهیه فضاهای مورد نیاز برای مامورین بهداشت جهت غربالگری افراد، جمع آوری و انتقال زباله های موجود حداقل 2 بار در روز، از جمله تمهیدات انجام شده برای پیشگیری است.

اقدامات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در پایانه های مرزی:
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در پایانه های مرزی که محل تردد ناوگان بین‌المللی محسوب می شود، بیان داشت: جلسات کمیته هماهنگی در پایانه های مرزی با حضور نمایندگان مرکز پیشگیری از بیماری ها برگزار شده و دستورات لازم به شرکت های خدماتی در مرزها همچون جمع‌آوری و انتقال زباله های موجود در روز طی چند مرحله ضدعفونی کردن غرفه مربوط به نصب بنرهای آموزشی در مناسب ترین نقاط سالن و محوطه برای اطلاع مسافران، نصب تابلوهای هشدار دهنده برای عموم مسافران از جمله مهم ترین اقدامات انجام شده در مرز‌ها است.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>