اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

وضعیت بیماری کرونا در استان زنجان پایدار است:
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با اقدامات انجام گرفته وضعیت بیماری کرونا در مناطق مختلف این استان به نسبت پایدار است و توجه عموم مردم به نکات بهداشتی می‌تواند به تحقق اهداف ترسیم شده در این بخش کمک کند.

دکتر پرویز قزلباش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اقدامات انجام شده 100 درصد جمعیت این استان در مرحله اول بیماری کرونا، غربال شدند که در مرحله دوم نیز افراد پرخطر در این ارتباط مورد توجه قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: بر این مبنا این استان تست غربالگری را مد نظر قرار داد و با این کار از اشخاصی که حامل بیماری بودند و افرادیکه غربالگری شده بودند در کنار انجام تست‌های بالینی، تست‌های آزمایشگاهی نیز انجام گرفت و در نهایت مشخص شد که تفسیر درگیری در شهرستان‌ها با توجه به این غربالگری متفاوت است.

این مسئول ادامه داد: بررسی میزان بروز بیماری کرونا در شهرستان‌ها با میزان سرپایی تفاوت دارد و در این میان طرح غربالگری به مدیریت بهتر بیماری کووید 19 کمک کرد به طوریکه 6 هزارو 637 نمونه گیری انجام شد که از این مجموع یک هزارو 325 نفر تست آزمایشگاهی سرپایی بودند.

قزلباش افزود: یکی از نتایج بسیار مهم طرح غربالگری شناسایی افراد مثبت، اطرافیان و نزدیکان آنان بود چراکه این مهم فرصت ایجاد نقاهتگاه در استان را ایجاد کرد که در این راستا بیماران به این نوع مکان‌ها هدایت شدند.

وی اظهار داشت: در این راستا، سه هتل در زنجان آماده سازی شد و با همکاری فرمانداران در شهرستان‌ها نیز این موضوع مورد توجه قرار گرفت که اعتماد مردم به سیستم را به دنبال داشت و در واقع سه هزار تخت نقاهتگاهی در استان آماده سازی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: طرح پایلوت غربالگری آزمایشگاهی با همکاری مسئولان استانی و مردم افق جدیدی در برابر بیماری کووید 19 گشود و در زمان حاضر این کار برای 22 دانشگاه کشور الگو شده و حتی مورد توجه سازمان جهانی بهداشت (who) هم قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با طراحی نرم افزاری که در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان انجام گرفته، به صورت آنلاین می‌توان تمام بیماران مبتلا را مورد ارزیابی قرار داد.

به گفته قزلباش، اولین مورد بیماری کرونا، براساس نتایج آزمایشگاهی مثبت، 13 اسفند، با 2 هفته فاصله از کشور در زنجان شناسایی شد که این مدت فرصتی را در اختیار استان قرار داد که اقدامات سرنوشت سازی را انجام دهد که از جمله آن می‌توان به اطلاع رسانی‌های وسیع و آماده‌سازی تخت‌های بیمارستانی اشاره کرد.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته اعلام کرد که تاکنون 96 هزارو 448 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت 65 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 6 هزار و 156نفر رسیده است.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>