اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

شهرداران تهران و وین درباره کرونا گفتگو کردند:
به گزارش روز چهارشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران؛ پیروز حناچی، در ادامه گفتگوهای آنلاین خود با شهرداران جهان با اشاره به دشواری های ناشی از تحریم ها در خرید تجهیزات و اقلام بهداشتی اظهار داشت: با همه سختی‌ها تهیه ماسک و تجهیزات بهداشتی در شمارگان بالا برای شهروندان در الویت کارها ما بوده و هست و برخلاف چینی‌ها تمهیدات متفاوتی برای مقابله با بیماری کرونا را در پیش گرفتیم.

وی افزود: پس از خاتمه تعطیلات نوروزی و ابتدای سال برنامه فاصله گذاری هوشمند را اجرا کردیم و با همکاری وزارت بهداشت و ثبت اطلاعات 72 میلیون نفر غربالگری انجام شد و تنها کسانی که وضعیت حاد داشتند به بیمارستان اعزام شدند.

به گفته حناچی با این تمهیدات ظرفیت آی سی یو کنترل شد و شهروندان هم تنها در شرایط خطرناک به بیمارستان‌ها اعزام شدند و با بهره‌مندی از تجربیات هشت سال دفاع مقدس و جنگ خیلی زود با انعطاف‌پذیری بخش‌های جدید کرونایی در بیمارستان‌ها راه اندازی شد و افزایش تخت‌های مرکزی بیمارستان‌ها در دستور کار قرار گرفت.

وی دامه داد: در روزهای اوج بحران کادر درمان به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند حتی برخی از آنها جانشان را در این راه دادند اما نتیجه این فعالیت‌ها این شد که خوشبختانه در حال حاضر هم آمار ابتلا و تلفات این بیماری در کشور کاهش یافته؛ به طوری که در برخی بخش‌های کشور وضعیت در حال عادی شدن است.

شهردار تهران به ضدعفونی معابر و ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: مطالعات مراکز پزشکی نشان می‌دهد که 50 درصد ابتلا در کلانشهرها در حوزه‌های قلمرو عمومی و ناوگان حمل و نقل عمومی است و به همین دلیل اتوبوس‌ها و متروها در تهران حداقل دو بار در روز ضدعفونی می‌شدند.حناچی در پایان سخنان خود از شهردار وین دعوت کرد که از تهران بازدید کند.

شهردار وین: شهرداران کلانشهرها بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی باهم رابطه داشته باشند:
مایکل لودویک، شهردار وین نیز در این گفتگوی تصویری و از راه دور در ابتدا با تبریک ماه مبارک رمضان به شهردار تهران و مردم ایران با تأکید بر رابطه صمیمانه تر شهرداران کلانشهرها در دنیا بدون در نظر گرفتن مواضع سیاسی گفت: به نظر من شهرداران کلانشهرها بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی باید باهم ارتباط نزدیک و دوستانه‌تری داشته باشند چرا که این روابط به نفع شهروندان است.

شهردار وین با تمجید از فعالیت‌های ایران در مبارزه با کرونا گفت: تبریک می‌گویم که با اقدامات زیاد و متعدد تعداد مبتلایان و جان باختگان کاهش یافته است.

به گفته وی؛ کلانشهرها که موتور محرک اقتصادی کشورها هستند و شهرداران این شهرها بالاجبار با ازدحام جمعیت مواجه می شوند و چاره‌ای ندارند که فاصله‌ گذاری را با دشواری پیش ببرند.

شهردار وین با بیان اینکه آمار مبتلایان و تلفات کرونا در تهران و وین شبیه هم است ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اقدامات وین کاری شبیه تهران بود و این که افرادی که مبتلا و یا مشکوک بودند را مستقیم به بیمارستان نبردیم و در منازل به درمان اینها رسیدگی کردیم و تنها بیماران بسیار سخت و با شرایط بحرانی را به بیمارستان بردیم. در عین حال سعی کردیم تردد و ورود به بیمارستان را سخت کنیم تا همکاران بیمارستانی و سایر بیماران مبتلا نشوند.

وی ادامه داد: سعی کرده ایم از تجربه ایتالیا استفاده کنیم و در نخستین گام از خانه سالمندان مراقبت کردیم؛ اقداماتی نظیر بستن مغازه‌ها و رستوران‌ها باعث ایجاد مشکل دیگری شد و این که اقتصاد ما ضربه خورد و آمار افراد بیکار به شکل زیادی افزایش یافت؛ در حالی که به شکل مالی از شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی حمایت می‌کنیم در عین حال تلاش می‌کنیم گام به گام شرایط را به حالت عادی بر‌گردانیم و فضای اقتصادی کشور را جذاب کنیم.

شهردار وین در پایان از دعوت شهردار تهران از او برای سفر به تهران استقبال کرد و گفت که در اولین فرصت به تهران سفر خواهد کرد.

شهردار تهران پیش از این گفتگوهای تصویری مجازی با شهرداران شهرهای لندن، رم، استانبول، آنکارا، سئول و مسقط داشته و دیپلماسی شهری شهردار تهران با استقبال و واکنش مثبت دستگاه دیپلماسی و مسئولان کشورمان روبرو شده است.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>