اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

ردگیری علایم کووید 19 با استفاده از تجهیزات پوشیدنی:
محققان یک دستگاه پوشیدنی جدید ساخته‌اند که قادر است علایم اولیه کووید 19 را شناسایی و روند پیشرفت بیماری را در بدن ردگیری کند.

به گزارش چهارشنبه ساینس دیلی، این دستگاه بی سیم که به اندازه یک تمبر پستی است، دارای ساختاری انعطاف پذیر بوده و در شکاف فوق جناغی واقع در میان گردن و استخوان ترقوه نصب می‌شود. این دستگاه شدت و الگوی سرفه‌ها، حرکت دیواره قفسه سینه، صداهای حاصل از تنفس، ضربان قلب و دمای بدن و سایر علایم مانند تب را اندازه گیری می‌کند. سپس این اطلاعات را به صورت بی سیم برای پردازش ابری با استفاده از الگوریتم‌های خودکار ارسال می‌کند تا در قالب تصاویر گرافیکی مناسب برای نظارت سریع از راه دور، خلاصه سازی شوند.

این دستگاهی که محققان دانشگاه نورث وسترن واقع در آمریکا ساخته‌اند قابلیت استفاده دائمی را دارد. این دستگاه با به کارگیری الگوریتم‌های اختصاصی، جریان مستمری از اطلاعات را تولید می‌کند و با استفاده از هوش مصنوعی، اطلاعات بسیار مهمی را از این داده‌ها استخراج می‌کند که می توانند جان انسان‌ها را نجات دهند.

این دستگاه سرفه‌ها و فعالیت‌های تنفسی شخص را به گونه ای ارزیابی و تفسیر می‌کند که انجام آن با استفاده از سیستم‌های نظارتی موجود، غیرممکن است.

در حال حاضر 25 بیمار مبتلا به کووید این دستگاه را مورد استفاده قرار می‌دهند. این افراد هم در کلینیک و هم در منزل با استفاده از این دستگاه تحت نظارت قرار دارند. این داوطلبان در مجموع 1500 ساعت تحت‌ نظارت قرار گرفته‌اند و حدود یک ترابایت اطلاعات در رابطه با علایم و روند بیماری در بدن آن‌ها گردآوری شده است.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>