اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

آغاز آزمایش های بالینی واکسن جدید کرونا:
شرک داروسازی فایزر که با همکاری شرکت آلمانی BioNTech در حال ساخت واکسن جدیدی برای ویروس کرونا است، از آغاز آزمایش‌های بالینی این واکسن بر روی داوطلبان سالم خبر داد و در صورتی که نتایج این آزمایش‌ها موفقیت آمیز باشد، واکسن کرونا از اوایل ماه سپتامبر برای استفاده عمومی آماده می‌شود.

 نمونه‌ای از این واکسن که BNT162 نام دارد، ماه گذشته در کشور آلمان روی یک گروه 12 نفری از داوطلبان سالم مورد آزمایش قرار گرفت و قرار است این آزمایش در مجموع روی 200 داوطلب سالم انجام شود.

این واکسن بر مبنای نوعی ماده ژنتیکی موسوم به آر ان ای پیام رسان که دستورالعمل های تولید پروتئین را در اختیار سلول قرار می‌دهد، ساخته شده است.

این واکسن با استفاده از نوع خاصی آر ان ای پیام رسان که توسط متخصصان طراحی شده است، دستورالعمل ساخت پروتئین‌های تاجدار ویروس کرونا را در اختیار سلول‌ها قرار می‌دهد تا این پروتئین‌ها بدون ابتلای شخص به بیماری، در بدن وی ساخته شوند.

از آنجا که ویروس، این پروتئین‌ها را برای ورود به غشای سلول‌های ریه مورد استفاده قرار می دهد، این واکسن می تواند سیستم ایمنی سالم را به گونه‌ای آموزش دهد که پادتن‌های مورد نیاز برای مقابله با ویروس را تولید کنند. همچنین این فناوری در مقایسه با روش‌های قدیمی که در آن‌ها از ویروس ضعیف شده بهره گرفته می‌شود، با سرعت بیشتری تولید شده و پایدارتر است.

در حال حاضر شرکت‌های Moderno، Inovio، CanSino و بسیاری از شرکت‌های داروسازی با استفاده از همین رویکرد در تلاش هستند تا واکسن جدیدی را برای ویروس جدید کرونا تولید کنند و برخی از آن‌ها نیز چند هفته قبل، آزمایش‌های بالینی را آغاز کرده‌اند. این در حالی است که تاکنون هیچ واکسنی با استفاده از این روش به صورت تجاری تولید نشده است.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>