اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

18 طرح مربوط به کرونا در پارک علم و فناوری قزوین بررسی شد:
رییس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: 18 طرح از 12 تیم مربوط به فراخوان مواجه با کرونا در پارک علم و فناوری قزوین بررسی و ایده های برتر انتخاب شدند.

مصطفی مافی روز پنجشنبه افزود: پارک علم و فناوری قزوین جهت حمایت از ایده های فناورانه در مواجه با کرونا یک فراخوان منتشر کرد که در نهایت 18 طرح در این زمینه به پارک واصل شد.

وی اضافه کرد: این طرح ها در حوزه های تولید مواد ضدعفونی کننده نوین، تولید اقلام مورد نیاز بهداشتی، تجهیزات رفع آلودگی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته، تولید داروی رفع ویروس کرونا، صنایع خلاق و کسب و کارهای برخط و رفع نیازهای اساسی مردم بودند.

مافی افزود: داوری این طرح ها با حضور داوران تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی، پارک علم و فناوری، مشاور تجاری سازی و مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد و صاحبان ایده ها در مدت پنج دقیقه به ارائه توضیحات در خصوص ایده یا محصول خود پرداختند.

وی اضافه کرد: همچنین صاحبان این طرح ها نقش ایده خود را در دوران کرونا و پساکرونا تشریح کردند و به پرسش های داوران پاسخ دادند.

مافی افزود: پس از جمع بندی نظرات داوران، طرح‌هایی که قابلیت حمایت داشتند انتخاب شدند تا اقدامات آتی در خصوص آنها اجرا گردد.

این مسوول با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این پارک برای مقابله با کرونا افزود: به دنبال شیوع این ویروس موفق شدیم با حمایت های معاونت غذا و دارو و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پنج شرکت دانش بنیان را در تولید محلول ضدعفونی کننده الکلی و غیرالکلی وارد کنیم.

مافی اضافه کرد: با این اقدام به عنوان تنها پارک علم و فناوری کشور که بیشترین تولید محلول ضدعفونی‌کننده غیرالکلی را داشته است معرفی شدیم و از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز مورد تجلیل قرار گرفتیم.

وی افزود: هم اکنون بازار در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده اشباع شده است و پارک نیز با تغییر سیاست کاری خود به سمت تولید سامانه های ضدعفونی کننده، تونل تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده مجهز به واحد ضدعفونی کننده کف کفش و دستگاه ضدعفونی کننده تبلت، موبایل، چک و پول و حمایت از ایده های فنارانه در این زمینه حرکت کرده است.

نظر شما
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>