اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا توسط یک پژوهشکده جهاد دانشگاهی:
آزمایشگاه تشخیص مولکلار تشخیص ویروس کرونا به دنبال طراحی و تولید نخستین کیت تشخیص COVID-19 از سوی محققان پژوهشکده سرطان معتمد راه اندازی شد.

به گزارش روز شنبه پژوهشکده سرطان معتمد، دکتر کیوان مجیدزاده رییس این پژوهشکده اظهارداشت: با تلاش متخصصان پژوهشکده و حمایت های مالی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و پشتیبانی همیشگی جهاد دانشگاهی، موفق شدیم پس از تولید کیت های تشخیصی کرونا ویروس در آستانه سال نو، آزمایشگاه تشخیص عفونت COVID-19 را با روش Real-Time PCR راه اندازی کنیم.

وی با یادآوری سرعت بالای انتقال این ویروس و شیوع روز افزون آن، بر لزوم تشخیص صحیح و به موقع این بیماری تأکید کرد و گفت: با افزایش تقاضا برای دریافت خدمات درمانی و ظرفیت محدود مراکز درمانی، ضرورت ایجاد مراکز تشخیصی کرونا ویروس به موازات مراکز مرجع سلامت به شدت احساس می شد؛ لذا پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، بلافاصله پس از دریافت نخستین تاییدیه کیت تشخیصی کرونا ویروس در کشور، اقدام به راه اندازی آزمایشگاه مجهز و کاملا ایزوله برای ارائه خدمت به هموطنان خود کرد.

این آزمایشگاه شامل فضایی کاملا ایزوله و مجهز به دستگاه های مخصوص آزمایشگاه مولکولار همچون Real Time PCR، اتوکلاو و کیت های تشخیصی مربوطه است و در سه بخش؛ (تحویل نمونه و آماده سازی)، (استخراج RNA و کنترل کیفیت نمونه) و (بخش Real-Time PCR و آنالیز) فعالیت می‌کند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>