اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده خانگی قبل و بعد از اسباب کشی: 
نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده خانگی مطلبی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.
جابه جایی اثاثیه منزل یکی از مراحل حساس و سخت در زندگی به شمار می رود و مسئله نظافت و پاکیزگی از مواردی است که در این برهه به ویژه برای خانم های خانه اهمیت زیادی دارد.

به طور جدی تأکید میکنیم که برای اسباب کشی از کارتن فوم، محافظ نو و… استفاده کنید. استفاده از کارتن و محافظ نو از ضربه خوردن و خرابی وسایل و لوازم منزل شما جلوگیری می کند.

معمولا همه ما قبل از اسباب کشی و بعد از آن شروع به نظافت و تمیز کردن وسایل میکنیم که در این بین از مواد شوینده زیادی استفاده می کنیم.

اما نکته ای که بسیار اهمیت دارد نحوه درست استفاده از مواد شوینده می باشد تا هم خود و هم اعضای خانواده را از خطراتی که ممکن است این مواد به دنبال داشته باشند محافظت نماییم.

نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده:
یکی از نکاتی که در این زمینه باید به آن توجه نمایید نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده برای تمیز کردن بخش هایی مثل حمام ,سرویس بهداشتی , آشپزخانه و.. می باشد.

یک نظافت سریع و آسان در این بخش ها کفایت می کند. اما بهتر است از مواد شوینده مناسب برای این نظافت استفاده کنید.مراقب خودتان و سلامتی تان باشید و نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده را رعایت کنید.

مهم ترین مواد شوینده ای که ممکن است خانم های خانه برای تمیز کاری از آن استفاده کنند شامل موارد زیر است:

  • پاک کننده های چندمنظوره.
  • پاک کننده برای سطوح چوبی.
  • شوینده سرویس بهداشتی اعم از انواع جوهر نمک , کاشی شوی و …
  • سفید کننده ها مثل وایتکس و مواد اسیدی.
  • شیشه شوی.
  • مایع ظرفشویی.

همه روزه ما شاهد مسمومیت های مختلف ناشی از استفاده نادرست از مواد شوینده خانگی هستیم که برای افراد مختلف اتفاق می افتد.از آنجا که خانم های خانه بیشترین میزان استفاده را از این مواد دارند بهتر است نسبت به رعایت نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده خانگیاطلاعات بیشتری داشته باشند.

برای نمونه بسیار دیده شده است که افراد برای تمیز کردن بهتر سرویس بهداشتی و حمام از ترکیب جوهر نمک و وایتکس استفاده می کنند که بسیار خطرناک است زیرا جوهر نمک یک اسید و وایتکس یک باز است و ترکیب این دو باعث واکنش شیمیایی میان آنها می شود و تولید گازهای خطرناک می تواند مسمومیت‌های شدید و مشکلات تنفسی و حتی مرگ افراد را سبب شود.

سایر نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده:
استفاده از دستکش های لاستیکی برای محافظت از پوست دست از دیگر نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده است. در صورتی که نسبت به تنفس بوی این مواد حساسیت دارید و دچار مشکلات تنفسی می‌شوید بهتر از است از ماسک مخصوص استفاده کنید و یا این کار را به دیگری واگذار کنید.

از دیگرنکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده این است که هیچ موقع مواد شوینده رابا آب گرم پاک نکنیداین مواددرترکیب با آب گرم ویا بخار آب از خود گازهای خطرناکی مثل کلر تولید می کنند که استنشاق آنها بسیار سوزاننده و خطرناک است.

اگر قصد دارید از مواد شوینده درمحیط های دربسته استفاده کنیدبهتر است پنجره یا درب را بازبگذارید و سیستم تهویه رانیزروشن کنید.برای کاهش آسیب‌های ناشی ازاین موادورعایت نکات ایمنی دراستفاده ازموادشوینده بهتراست ازمواداستانداردومتعارف استفاده کنید برای نمونه مواد اسیدی قوی برای نظافت‌های خانگی اصلا توصیه نمی‌شود.

استفاده از پودرهای شوینده آنزیم دار می تواند از مواد شوینده سفید کننده مناسب تر باشد زیرا بدون بو است و بخار های سمی تولید نمی کند و در نظافت نیز کاملا اثرگذار است. بهتر است زنان باردار , افراد مسن از این مواد استفاده نکنند.

زیرا بدون بو است و بخار هایمواد خطرناک را از دسترس کودکان دور نگه دارید واز نگه داری آنها در ظرف ها و بطری هایی که ممکن است اشتباهی توسط دیگران مصرف شود خودداری کنید.

قبل از اسباب کشی:
بسیار خوب است که ما قبل از ترک خانه فعلی و رفتن به خانه جدید یک نظافت کلی داشته باشیم و اگر قسمت های مختلف خانه کثیف و آلوده شده است ابتدا نسبت به نظافت آنها اقدام کنیم و سپس خانه را به قصد منزل جدید ترک نماییم این کار باعث می شود تا تصویر خوبی از خود برای مالک یا مستاجر بعدی برجای بگذاریم.

و نیز دلیلی ندارد خانواده ای که بعد از ما قرار است دراین خانه زندگی کنند ریخت و پاش های ما را تمیز کنند. ساکن هر خانه وظیفه دارد تا قبل از ترک آن نسبت به تمیز کردن خانه اقدام نماید و آن را کاملا تمیز تحویل دهد.

این کار را می توانید در زمان ترک خانه انجام دهید و زباله های ناشی از بسته بندی اثاثیه منزل , حمل بار و … را در مرحله آخر و قبل از ترک خانه تمیز و جمع آوری کنید. از بسته بندی اثاثیه منزل , حمل بار و … را در مرحله آخر و قبل از ترک خانه تمیز و جمع آوری کنید.

لزومی ندارد شما مانند خانه تکانی های عید به جان خانه بیفتیدوتمامی قسمت های آن رابرق بیندازید اما می توانیدیک نظافت معقول ومناسب را انجام دهیدتا کسانی که پس از شما به اینخانه می آیند با منظره‌های ناخوشایند و بوهای نامطبوع مواجه نشوند.

نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده بعد از اسباب کشی نیز بسیار مهم است.همانطور که شما خانه قبلی خود را تمیز کردید و مثل روز اول تحویل مستاجر یا مالک قبلی دادید اکنون انتظار دارید خانه جدیدتان نیز تا حد ممکن تمیز و پاکیزه باشد.

اما خیلی ازافراد هستندکه حتما بایدخودشان روی تمیز کردن خانه نظارت داشته باشند وهرچقدرهم خانه فعلی تمیز باشد باز هم آنها قصد دارند خودشان یک نظافت کلی داشته باشند. هر چند کار آنها کمی ساده‌تر می شود.

به همین منظور یکی دو روز پیش از اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل به خانه جدید بهتر است نسبت به نظافت خانه جدید اقدام شود. در این زمان نیز احتمالا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که از مواد شوینده مختلف استفاده می کنید

و قسمت های مختلف خانه را تمیز میکنید تا آن را برای شروع زندگی آماده نمایید.رعایت نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده نیز در این زمان بسیار اهمیت دارد بنابراین بهتر است تمامی موارد ذکر شده در قسمت قبل را در این زمان نیز رعایت کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>