اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

موج دوم کرونا در کمین انگلیس:
هجوم سیلی از شهروندان انگلیسی که در نخستین روز از کاهش سطح قرنطینه در این کشور، بدون رعایت نکات بهداشتی به استفاده از وسایل نقلیه عمومی سرازیر شده اند، سبب افزایش نگرانی ها درباره موج دوم شیوع کرونا در این کشور شده است.

صادق خان شهردار لندن صبح امروز (چهارشنبه 24 اردیبهشت) در توئیتی با یادآوری اینکه هنوز مقررات رفت‌وآمد به طور کامل برداشته نشده است، از شهروندان خواست ضمن رعایت فاصله اجتماعی، در حد ممکن در خانه بمانند. وی تأکید کرد، چنانچه ضروری است که با وسایل نقلیه عمومی سفر کنید، حتما ماسک صورت استفاده کنید.

همچنین بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که پیشتر در اظهاراتی گمراه کننده، دوشنبه (22 اردیبهشت) را نخستین روز از اجرای برنامه دولت برای کاهش سطح قرنطینه اعلام کرده بود در توئیتی بار دیگر تأکید کرد که شهروندان باید با رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا هوشیار باشند.

با این حال تصاویر منتشر در رسانه ها نشان می دهد که مسافران در اتوبوس ها و متروِ شهرهای مختلف انگلیس به ویژه در لندن، بدون استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله اجتماعی، پشت به پشت هم قرار گرفته اند.

رئیس شورای ملی پلیسان انگلیس می گوید، اعمال مقررات درباره رعایت فاصله اجتماعی از اختیارات پلیس خارج است.

(مارتین هریوت) صبح امروز در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز افزود: رعایت نکردن فاصله اجتماعی از نظر قانون تخلف محسوب نمی شود و پلیس اختیاری برای برخورد با این مساله ندارد.

او با بیان اینکه (همه می خواهیم ویروس کرونا را شکست و آمار همه گیری در کشور را کاهش دهیم)، افزود: گفت: این وظیفه مردم است که مسئولیت پذیر باشند؛ پلیس در جایگاهی قرار ندارد که افراد را به رعایت فاصله اجتماعی وادار کند.

دولت انگلیس روز دوشنبه با هدف به حرکت درآوردن چرخه های اقتصاد کشور، دستورالعملی را صادر کرد که براساس آن فقط به افراد شاغلی که امکان دورکاری ندارند توصیه شده با رعایت نکات بهداشتی به محل کار خود بازگردند.

آمار شیوع کرونا در انگلیس همچنان نوسان دارد و با وجود ادعای نخست وزیر درباره عبور از پیک این بیماری، آمارها واقعیت دیگری را روایت می کنند.

بر همین اساس، وزیر دارایی انگلیس دیروز (سه شنبه) با ایراد سخنانی در مجلس عوام، ناگزیر بسته حمایت اقتصادی ویژه دولت را چهار ماه دیگر تمدید کرد.

وی افزود: دولت تا ماه اکتبر (مهر-آبان) به پرداخت حقوق افراد شاغلی که به دلیل کرونا خانه نشین شده‌اند، ادامه می دهد.

وزیر دارایی انگلیس ابراز امیدواری کرد که آمار کرونا تا ماه اکتبر آینده کاهش یافته و به این ترتیب بسته اقتصادی ویژه دولت نیز تا آن زمان متوقف خواهد شد.

دولت انگلیس برای جبران زیان های مالی ناشی از کرونا 330 میلیارد پوند بودجه اختصاص داده که براساس آن علاوه بر اعطای وام های اضطراری، تا سقف 80 درصد یا حداکثر 2500 پوند از حقوق ماهانه افراد شاغل را پرداخت می کند.

با این حال، گزارش ها نشان می دهد دولت برای تأمین اعتبار آن با مشکلات جدی مواجه بوده و به فروش اوراق قرضه متوسل شده است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>