اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

کرونا و سایه بحرانی تمام عیار در برزیل:
برزیل این روزها شرایط کرونایی پیچیده ای را تجربه می کند که می تواند این کشور را به سوی بحرانی تمام عیار سوق دهد.

به گزارش تارنمای نشریه تایم، چندین عامل از جمله رویکرد نامشخص رئیس جمهور برزیل، بی توجهی میلیون ها شهروند نسبت به قرنطینه خانگی و نظام بهداشتی و خدمات درمانی تحت فشار باعث نگرانی کارشناسان در مورد آینده برزیل در دوران کرونا شده است.

این کارشناسان معتقدند برزیل با این شرایط جزو چند کشوری در جهان قرار خواهد گرفت که بدترین وضعیت کرونایی را تجربه خواهد کرد و این به معنای احتمال بروز بحرانی تمام عیار در این کشور است.

به رغم اینکه برخی تدابیر محدودکننده در این کشور برای مقابله با شیوع کرونا اعمال شده اما میزان ابتلا به کرونا در این کشور همچنان صعودی بوده است. محققان کالج سلطنتی لندن پیش بینی کرده اند که به شمار قربانیان در برزیل در این هفته 7790 نفر افزوده خواهد شد.

تاکنون بیش از 220 هزار نفر در سراسر این کشور به کرونا مبتلا شده اند که نزدیک به 15 هزار فوتی داشته است.با این شرایط بزرگ ترین کشور امریکای لاتین ممکن است بزودی به بزرگ ترین کانون ابتلا به کرونا در جهان تبدیل شود.

میگل نیکولیس یک دانشمند فعال در برزیل در این رابطه می گوید: نگران هستم که برزیل به کانون جدید کرونا در جهان تبدیل شود. نگرانی شدیدتر این است که هنوز برزیل به دوران اوج کرونایی خود نرسیده و این خطرناک است.

یکی از نگرانی های دیگر در برزیل سطح کم آزمایش کرونا از شهروندان است. براساس آمارها سطح تست کرونا در برزیل 20 برابر کمتر از آمریکا بوده است. به همین دلیل دانشگاه واشنگتن پیش بینی کرده حدود 90 هزار نفر در هشت ایالت برزیل تا اوایل ماه اوت (اواسط مرداد) جان خود را به دلیل کرونا از دست خواهند داد.

رشد آرام مبتلایان به کرونا طی هفته های اخیر در برزیل و همچنین مخالفت ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل با محدودیت های اجتماعی باعث شده تا شرایط کرونایی این کشور رو به وخامت برود. عدم رعایت محدودیت های اجتماعی در برزیل توسط مردم نیز شرایط را به سوی بحران سوق می دهد.

کارلوس ماچادو یک هماهنگ کننده نظارتی در موسسه فیوکروز گفت: برزیل تمامی شرایط شیوع سریع کرونا را دارا می باشد. اگر تدابیر موثر از ابتدا اجرا می شد، شرایط اکنون این گونه نبود.

اختلافات سیاسی در مورد سازو کارهای مقابله با کرونا نیز شرایط برزیل را پیچیده تر کرده است. بی توجهی بولسونارو نسبت به جدی بودن شیوع کرونا در حالی جنجال به پا کرده که فرمانداران در این کشور برعکس وی عمل کرده و تدابیر ضد کرونایی را در چندین ایالت اعمال کرده اند.

نحوه مدیریت مقابله با کرونا نیز در داخل دولت فدرال اختلافات جدی ایجاد کرده به طوریکه دو وزیر بهداشت این کشور در این رابطه از سمت خود استعفا کرده اند.

کارشناسان معتقدند دولت برزیل از ابتدا استراتژی مناسبی را برای مقابله با کرونا در پیش نگرفت و همین مساله اوضاع را رو به وخامت برده است.

نظام بهداشتی و خدمات درمانی برزیل نیز که تاکنون در چند دهه اخیر با چنین بحرانی روبرو نشده بود، اکنون به شدت تحت فشار بوده و مشخص نیست که آیا با تداوم افزایش شمار مبتلایان این سیستم از پس درمان بیماران برخواهد آمد یا باید منتظر فروپاشی این سیستم بود.

شرایط اقتصادی برزیل نیز نگران کننده بوده است به طوریکه صندوق بین المللی پول سقوط 5.3 درصدی را برای این اقتصاد در سال 2020میلادی پیش بینی کرده و نرخ بیکاری نیز حداقل به 17 درصد افزایش خواهد یافت.

بی ثباتی سیاسی و تلاش برخی مخالفان برای اقدام قضایی علیه رئیس جمهوری برزیل نیز شرایط این کشور را به سوی بحرانی کامل پیش خواهد برد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>