اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

 آیا رای گیری از راه دور در روسیه ممکن می شود؟
دومای روسیه در شور دوم و نهایی قانون رای دادن از راه دور را تصویب کرد تا در صورت ادامه بحران کرونا هم همه پرسی اصلاح قانون اساسی و سایر امور انتخاباتی در این کشور برگزار شود با این وجود از هم اکنون به نظر می رسد این طرح حواشی زیادی در پهناورترین کشور جهان به وجود آورد چرا که مخالفان دولت از آن برای زیرسوال بردن نتیجه انتخابات استفاده خواهند کرد.

به گزارش روز پنجشنبه  از دومای روسیه، قانون جدید دیروز در جلسه علنی دوما که نخستین جلسه این مجلس پس از شش هفته تعطیلات بخاطر مقابله با انتشار ویروس کرونا بود، بررسی شد و در حالی به تصویب رسید که 249 نماینده دوما به آن رای مثبت و 79 نفر رای منفی دادند.

مولفان این قانون، اولگا سواستیانووا، دمیتری لامیکین و ایرینا ماریاش از اعضای کمیسیون کنترل و تنظیم قوانین دومای روسیه و میخاییل یملیانوف معاون اول کمیسیون قانونگذاری و ساختارحکومتی این مجلس بودند.

بر اساس قانون رای دادن از راه دور، کمیسیون مرکزی انتخابات که انتخابات یا همه پرسی را سازماندهی و برگزار می کند موظف است نمونه برای برگه رای گیری را تایید کند و رای دهنده نام و نام خانوادگی و نام پدر را به همراه تاریخ پر کردن برگه را می نویسد و زیر آن را امضا می کند.

به عقیده موافقان دولت، قانون جدید برای رای دادن از راه دور، در وهله اول برای برگزاری همه پرسی اصلاح قانون اساسی که طرح آن آماده و به تایید رئیس جمهوری روسیه رسیده است، تصویب شده است.

در شرایط کنونی که هر روز بیش از 10 هزار نفر در روسیه کرونا می گیرند و بعید نیست در تابستان آینده نیز این ویروس همچنان رو به انتشار باشد قانون رای دادن از راه دور می تواند حداکثر امکانات برای برگزاری همه پرسی بدون حضور مردم روسیه در پای صندوق های رای را فراهم کند.

این در حالی است که ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه روز گذشته خواستار لغو همه پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه بخاطر شیوع گسترده بیماری کرونا در این کشور شده بود.

قرار بود همه پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه که بر اساس آن ولادیمیر پوتین اجازه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2024 به دست می آورد 22 آوریل (3 اردیبهشت ماه) برگزار شود اما با تصمیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، همه پرسی به زمان دیگری موکول شد.

اکنون بیش از 252 هزار نفر در روسیه کرونا دارند و این کشور پس از آمریکا بیشترین تعداد مبتلا را به خود اختصاص داده است

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>