اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

استرالیا: از چین به سازمان تجارت شکایت می کنیم:
همزمان با افزایش تنش های لفظی میان کانبرا و پکن در مورد منشاء ویروس کرونا، وزیر تجارت استرالیا به چین هشدار داد که اگر بر واردات دانه جو  از استرالیا تعرفه اعمال کند این کشور به سازمان تجارت جهانی شکایت خواهد کرد.

به روز شنبه گزارش بلومبرگ، سیمون بیرمنگام گفت پس از اینکه با پکن درباره تحقیقات ضد دامپینگ چین درباره صادرات جو تماس گرفته، هنوز پاسخی از همتای چینی خود دریافت نکرده است.

وی در گفتگو با شبکه  ای بی سی استرالیا با بیان اینکه کشاورزان استرالیا بدون هرگونه یارانه مختل کننده تجارت کار می کنند و محصولات خود را به شکلی کاملا تجاری قیمت گذاری می کنند، گفت که پاسخی رسمی درباره این موضوع به چین داده شده است.

وزیر تجارت استرالیا خاطرنشان کرد که اگر چین تعرفه هایی وضع کند - که ممکن است تا حد 80 درصد باشد  استرالیا مساله را در سازمان تجارت جهانی مطرح و فرجام خواهی خواهد کرد.

بیرمنگام در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا قادر به گفت وگوی مستقیم با همتای چینی خود بوده است، گفت: ما در سطح دولت با دولت تماس های زیادی داشته ایم و مقامات دو کشور به گفت وگوها ادامه می‌دهند. وی افزود: در حال حاضر تماسی برای گفت وگو با وزیر تجارت چین انجام نشده است.

بسیاری در استرالیا، تحقیقات درباره صادرات جو استرالیا به چین را بخشی از پاسخ پکن به درخواست های دولت استرالیا برای تحقیقات مستقل درباره منشاء ویروس کرونا می دانند. ارزش صادارت جو استرالیا به چین در سال 2017 میلادی 898 میلیون دلار بوده است.

سفارت چین در کانبرا هشدار داده که اتباع چین ممکن است با رفتار استرالیا مورد اهانت قرار گیرند و تصمیم بگیرند به کشورهای دیگر بروند و فرزندان خود را به دانشگاه هایی در کشورهای دیگر بفرستند و به این ترتیب خدمات صادراتی مهم استرالیا را تهدید کرده است. چین همچنین واردات گوشت از چهار کارخانه استرالیا را هم در ماه جاری به تعلیق درآورده است. جنگ لفظی میان کانبرا و پکن درحالی بالا گرفته که دو کشور در دسامبر 2015 با امضای قراردادی مشترک، وارد یک موافقتنامه تجارت آزاد شدند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>