اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بورس فلزات لندن (LME) مرکز معتبر جهانی برای مبادله فلزات اساسی است و یکی از مطرح ترین بورس های فلزی در دنیاست. از آنجاکه بخش زیادی از معاملات در بورس فلزات لندن به صورت قراردادهای آتی است، در اغلب سال ها حجم معاملات بالغ بر 40 درصد بیش از کل تولید فلزات در دنیا است و این مسئله باعث شده تا قدرت بورس لندن از دیگر بورس های فلزی فعال در دنیا بیشتر باشد.

سهم اعظم تجارت فلزات «زنگ نزن» در دنیا در بورس فلزات لندن و از طریق سه پلت فرمی که توسط بورس لندن تعریف شده است، انجام می شود. این فلزات شامل آلیاژ آلومینیوم، آلومینیوم، مس، سرب و نیکل هستند و در بخش فلزات زنگ زننده مبادله قراضه های فولادی و محصولات فولادی در این بورس انجام می شود. گفتنی است در ماه های اخیر بورس فلزات لندن اقدام به معرفی قراردادهای تازه ای برای مبادله فولاد و فرآورده های فولادی کرده است و دلیل این سیاست گذاری تازه بزرگ بودن بازار فولاد در دنیا و تلاش این بازار برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان در سراسر دنیا اعلام شده است.

طبق گزارش وب سایت رسمی LME در سال 2018 میلادی 185 میلیون محموله فلزی از طریق بورس لندن معامله شده است که ارزش آن بالغ بر 15.7 هزارمیلیارد دلار بوده و وزنی بیش از 4.1 میلیارد تن داشته است. ازآنجاکه بخش زیادی از معاملات در بورس فلزات لندن به صورت قراردادهای آتی است، در اغلب سال ها حجم معاملات بالغ بر 40 درصد بیش از کل تولید فلزات در دنیا است و این مسئله باعث شده تا قدرت بورس لندن در بازار از دیگر بورس های فلزی فعال در بازار بیشتر باشد.

جوامع فعال در بازارهای فلزی در دنیا از طریق بورس فلزات لندن و قراردادهای آتی که در این بازار وجود دارد، تلاش می کنند تا نوسانات قیمت فلزات اساسی را به حداقل برسانند یا کنترل کنند. طبق گزارش های رسمی 14 فلز اساسی در بورس لندن معامله می شود و خریداران می توانند از طریق 6 نوع قرارداد مختلف کالای موردنیازشان را تهیه کنند. این قراردادها هم از طریق سه پلت فرم در اختیار خریدار و فروشنده قرار دارد. یکی از این پلت فرم ها که در سال های اخیر با استقبال زیادی روبرو شده است LMEselectنام دارد که یک پلت فرم الکترونیکی است و تمام اطلاعات به صورت آنلاین دراختیارخریدار و فروشنده قرارمی گیرد.

آن ها با استفاده از این پلت فرم اطلاعات لازم را کسب می کنند و قراردادهای مدنظر خود را تنظیم می کنند. دومین پلت فرم در اختیار مشتریان ارتباط مستقیم با بازار بورس است و این کار از طریق تماس با کارگزاران بورس و معامله در زمان ارتباط تلفنی انجام می شود. این ارتباط در زمان باز بودن بازار و ساعات اداری انجام می شود و سومین پلت فرم هم امکان کسب اطلاع از وضعیت بازار و تحولات آن در 24 ساعت شبانه روز است.

در پایان باید یادآور شد، گستردگی و اهمیت بورس فلزات لندن و تغییر سازوکار آن همپای تغییر ساختار تقاضا در بازار، کلید رشد مداوم این بورس طی سال های فعالیت آن است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>