اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

100 کشور جهان خواهان تحقیقات درباره شیوع ویروس کرونا شدند:
یکصد کشور جهان به دنبال پیشنهاد انجام تحقیقاتی مستقل درباره شیوع ویروس کرونا در نشست سالانه سازمان جهانی بهداشت هستند.

شبکه خبری سی ان ان روز دوشنبه با انتشار این خبر افزود: روسیه که تاکنون از دولت چین حمایت می کرد، اکنون به یکصد کشوری پیوسته است که قصد دارند تا قطعنامه ای در ارتباط با علت یابی شیوع ویروس کرونا در نشست سالانه سازمان جهانی بهداشت ارائه دهند.

بنابر این گزارش، پیش نویس این قطعنامه که توسط اتحادیه اروپا و در حمایت از درخواست دولت استرالیا مبنی بر انجام تحقیقات از چین در نحوه مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا و انتشار آن در جهان شده بود، تهیه شده است.

سی ان ان گزارش داد: درخواست استرالیا با خشم چین مواجه شد، چراکه پکن دولت کانبرا را به (بی‌مسئولیتی شدید) متهم کرده و تحریک و اقدام استرالیا را به ایجاد اختلال در زمینه همکاری‌های بین‌المللی در مقابله با همه گیری ویروس کرونا دانست.

این گزارش می افزاید: درحالی که این قطعنامه قرار است 29 اردیبهشت ماه در نشست سالانه سازمان جهانی بهداشت در ژنو سوئیس ارائه شود، تنها چین یا کشور به خصوصی را مدنظر ندارد بلکه خواهان تحقیقاتی بی طرفانه، مستقل و ارزیابی جامع این سازمان در مورد نحوه پاسخ بین المللی به بیماری کووید-19 است.

سی ان ان در توضیح نوشت: به کاربرد لفظ (قطعنامه) در پیش نویس اتحادیه اروپا در قیاس با لفظ (تحقیق) که دولت کانبرا خواستار آن شده بود، لفظی ضعیف تر بوده و دیگر اعضای سازمان جهانی بهداشت ازجمله روسیه را مجاب به امضای چنین قطعنامه ای خواهد کرد، اما این قطعنامه در نهایت اطمینان خواهد داد که تحقیقات و بررسی درمورد همه گیری ویروس کرونا به عمل خواهد آمد.

این گزارش درادامه می افزاید: دولت چین اعلام کرده است که با تحقیقاتی که از مجرای سازمان بهداشت جهانی در زمینه ویروس کرونا به عمل آید موافقت خواهد کرد.

همچنین آبه شینزو  نخست وزیر ژاپن پیش تر نیز در این زمینه گفت: کشورش خواستار تحقیقاتی درباره واکنش اولیه سازمان بهداشت جهانی به کرونا است.  توشیمیتسو موته گی  وزیر خارجه ژاپن هم گفته است که باید یک سازمان مستقل چنین تحقیقاتی را انجام دهد.

این اظهارات و درخواست برای انجام تحقیقات درخصوص واکنش های اولیه سازمان بهداشت جهانی به ویروس کرونا در حالی مطرح می شود که اجلاس مجمع عمومی سازمان از امروز در ژنو سوئیس آغاز به کار می کند.

سازمان بهداشت جهانی مدتی بعد از شیوع ویروس کرونا وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد ویروس کرونا به دلیل ناشناخته بودن آن تاکنون چالش های زیادی برای کشورهای جهان ایجاد کرده است.

این مجمع اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است به ویژه برای چین شرایط پیچیده است از یک سو مساله عضویت تایوان در سازمان مطرح شده است و آمریکا از آن حمایت می کند و از طرف دیگر واشنگتن به انتقادها از چین در دوران شیوع کرونا دامن زده است.

هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز چهار میلیون و 800 هزار نفر گذشت که از این تعداد بیش از 316هزار و 700 نفر جان باخته اند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>