اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

آزمایش موفقیت آمیز واکسن کرونا روی نخستی سانان:
محققان آمریکایی در دو تحقیق مستقل با استفاده از میمون های ماکاک رزوس نشان دادند نمونه های اولیه واکسن کرونا قادرند مانع آلودگی نخستی سانان به ویروس SARS-CoV-2 شوند و امنیت طبیعی که در اثر آلودگی به ویروس و بهبود از کووید 19 ایجاد می شود، پایدار است.

به گزارش پنجشنبه پایگاه خبری یونایتدپرس، محققان در اولین تحقیقات خود با آزمایش روی میمون های ماکاک رزوس نشان دادند که نمونه اولیه شش واکسن ساخته شده بر مبنای دی ان ای موجب تولید پادتن‌هایی می شوند که موجب از بین رفتن ویروس کرونا و محافظت از افراد در برابر آن می شوند. محققان کار تولید این نمونه ها را از اواسط ماه ژانویه که ژنوم ویروس کرونا توسط چینی ها منتشر شد، آغاز کردند. این واکسن ها به گونه ای طراحی شده اند که سیستم ایمنی بدن برای تشخیص و واکنش سریع در برابر ویروس کرونا آموزش می دهند.

در این تحقیقات 25 میمون ماکاک رزوس با استفاده از واکسن ها ایمن سازی شدند و 10 میمون نیز به عنوان گروه کنترل مورد استفاده قرار گرفتند. میمون های واکسینه شده پادتن هایی را تولید کردند که موجب نابودی ویروس شد. سه هفته پس از واکسینه شدن، تمام 35 جانور در معرض آلودگی ویروسی قرار گرفتند.

در آزمایشات بعدی مشخص شد میزان ویروس های موجود در بدن میمون های واکسینه شده در مقایسه با گروه کنترل، بسیار کم تر است. در بررسی های انجام گرفته، در بدن 8 میمون هیچ ویروسی شناسایی نشد و در بدن سایرین مقادیر اندکی ویروس وجود داشت. علاوه بر این مشخص شد بین میزان پادتن تولید شده در بدن جانور و تعداد ویروس های موجود در بدن آن، رابطه معکوسی وجود دارد.

در دومین مطالعه، محققان نشان دادند میمون های بهبود یافته از بیماری کووید 19 نوعی ایمنی طبیعی در برابر آلودگی مجدد به ویروس به دست می آورند. معمولا آلودگی به ویروس های مختلف موجب تولید پادتن‌های مختلف و ایجاد ایمنی طبیعی در بدن می شود، اما این وضعیت در مورد تمام ویروس ها صادق نیست. اکنون محققان نشان دادند ایمنی طبیعی در مورد ویروس کرونا نیز ایجاد می شود.

به گفته محققان برای شناسایی مناسب ترین پلتفرم واکسن کووید 19 برای انسان ها و همچنین تعیین مدت پایداری ایمنی طبیعی بدن در برابر ویروس، انجام تحقیقات بیشتر ضروری است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>