اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

افراد با تجربه و کارشناس حرفه ای در بازار بورس بر اساس خصوصیات سرمایه گذار مثل سطح ریسک پذیری و سرمایه شخص، سبدی مناسب او تشکیل داده و مرتب آن را مدیریت می کنند. سبدگردان با توجه به همه عوامل مهم تأثیر گذار بر قیمت سهام، تصمیمات لازم در جهت رسیدن به اهداف سبد و افزایش ارزش آن را می گیرد. مزیت عمده سبد گردانی در استفاده از توان حرفه ای مدیر سبد و مشاوره های تیم مدیران سرمایه گذاری شرکت سبدگردانی است. این مساله باعث می گردد که تمام تصمیمات گرفته شده برای سبد هر شخص با بررسی گزارش های مالی، اخبار بازار سرمایه و تحلیل های تکنیکال و بنیادی سهام به انجام برسد. در واقع نکته مثبت و تمایز سبدگردانی نسبت به روش های دیگر سرمایه گذاری در بازار سرمایه در همین نکته نهفته است.

بسیاری از عزیزان به دنبال این هستند که بهترین شرکت سبدگردانی را پیدا کنند. در مورد این موضوع می توان گفت که شرکت های سبدگردانی در بازه های مختلف، عملکردهای مختلفی دارند. گاهی یک سبد گردان بسیار خوب کار می کند اما در بازه ای دیگر بازده پائینی دارد. توصیه ما این است اگر با هر سبدگردانی کار کردید از آنها در مورد روند بلند مدت سودآوریشان حداقل در یک بازه 5 ساله سوال کنید. همچنین حتما خودتان هم دید بلندمدتی نسبت به سرمایه گذاری در بازار بورس داشته باشید. بازار بورس جای سرمایه گذاری کوتاه مدت نیست. قطعا بازار بورس در بلند مدت و نزد یک سبدگردان یا مشاور سرمایه گذاری حرفه ای نتیجه ای بسیار مطلوب تر از سایر بازار های سرمایه گذاری خواهد داشت.

شرایط سبدگردانی با همکاری شرکت سبدگردان چگونه است؟

  • قرارداد یک ساله است و امکان فسخ قرارداد در این مدت وجود دارد.
  • سود سبدگردان 20% از سود حاصله برای سودهای بالای 20% است.
  • قرارداد در شرکت سبدگردانی تحت مجوز سازمان بورس بسته خواهد شد.

سوالات متداول در مورد سبدگردانی

آیا می توانید مثالی از نحوه دریافت کارمزد سبدگردانی بزنید؟

  • مثال اول: سبدگردانی با یک میلیارد سرمایه: به عنوان مثال، شما با سرمایه یک میلیارد تومانی با سبد گردان قرارداد می بندید. پس از یک سال، در بازار بورس 50% سود می کنید و پول شما به 1٫5 میلیارد می رسد. سبد گردان 20% اولیه سود (از 50% سود یکساله) را کنار می گذارد. 30% از سود باقی می ماند و از این مقدار 20% از 30% را به عنوان حق الزحمه بر می دارد. اینگونه که، 20% ضرب در 30% مساوی می شود با 6% از سود شما در این مدت.

یعنی در نهایت شما 6% از آن 50% سود را به عنوان حق الزحمه به سبد گردان خود می دهید.

  • مثال دوم: شما 1 میلیار پول دارد و به دلیل شرایط نه چندان مطلوب بازار بورس، سبد گردان شما برای یک سال 15% سود می کند. چون سود شما کمتر از 20% است در نتیجه سبد گردانی هیچ مبلغی را به عنوان سود از شما نخواهد گرفت.

آیا تضمینی برای سبد گردانی وجود دارد؟
خیر اصلا. سازمان بورس نه به ما بلکه به هیچ شرکت سبد گردانی و شخصی اجازه تضمین سود را نمی دهد. انجام این کار، کاملا غیر قانونی است. البته در مواردی خاص مثل صندوق هایی که تضمین سود می کنند (مقاله صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کنید) امکان این کار وجود دارد ولی سود آنها در محدوده سود بانکی است. فردی که تمایل به سبد گردانی دارد باید با علم به عملکرد خوب سبدگردان، شناخت او و همچنین قبول وضعیت و شرایط بازار بورس اقدام کند.

آیا سبد گردان در زیان سهیم است؟
پاسخ منفی است. زیرا این مورد نیز از سوی سازمان بورس مجوز ندارد. فرض بر این است که فرد متوجه ریسک های بازار بورس است و با علم به آن سبدگردان مناسب خود را انتخاب می کند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>