اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

همانطور که از ابتدای سال 99 شاهد رشد بی سابقه شاخص کل بورس و همچنین ورود حجم زیادی از نقدینگی در این بازار بودیم و هر جا که پا می گذاریم صحبت از نحوه ورود به بازار بورس است و با توجه به استقبال مردم از این بازار رهبر انقلاب با درخواست رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سهام عدالت موافقت نمود.

رهبر انقلاب، طی ابلاغیه ای اعلام نمودند که مشمولین سهام عدالت می توانند دربازه زمانی مشخص شده اقدام به آزادسازی سهام عدالت نمایند و از آنجایی که داشتن کد بورسی جهت مبادله در بازار سرمایه الزامی می باشد برای برخی از افراد که فاقد کد بورسی بودند این سوال پیش آمد که چگونه بدون کد بورسی سهام عدالت خود را بفروشیم؟

آیا فروش سهام عدالت بدون کد بورسی امکان پذیر است؟
از آنجایی که تمامی سهام داران جهت انجام مبادلات بورسی در گام اول باید نسبت به اخذ کد بورسی اقدام نمایند، مشمولین سهام عدالت نیز از این قوانین مستثتا نبوده و باید کد بورسی داشته باشند و به عبارتی می توان گفت فروش سهام عدالت بدون کد بورسی امکان پذیر نمی باشد.

اما با توجه به شرایط خاص و شیوع ویروس کرونا و استناد به مصوبه شورای عالی بورس و سازمان بورس و اوراق بهادار چه افرادی که روش مستقیم و چه افرادی که روش غیر مستقیم آزادسازی را انتخاب نموده اند پس از ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد سجام دیگر نیازی به احراز هویت حضوری و طی کردن مراحل دیگر برای دریافت کد بورسی ندارند زیرا شماره تلفن همراه به نام شخص سهامدار و همچنین شماره شبای وی که در سامانه سهام عدالت ثبت شده جایگزین احراز هویت حضوری شده و سازمان مذکور برای آنها کد بورسی در نظر خواهد گرفت.

حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در یک گفتگوی خبری، از حذف مرحله احراز هویت حضوری مشمولان سهام عدالت خبر داد. در این شرایط خاص و شیوع ویروس کرونا دیگر مشمولین سهام عدالت نیاز ندارند که جهت دریافت کد بورسی برای انجام مبادلات سهام احراز هویت حضوری شوند شماره شبای آنها سندی برای احراز هویت آنها می شود.

نحوه فروش سهام عدالت در روش مستقیم
همانطور که می دانید که دو روش جهت آزادسازی سهام عدالت از سوی دولت برای مشمولین مشخص گردید از این رو افراد تا ساعت 24 روز 15 خرداد ماه مهلت دارند که نسبت به انتخاب روش مورد نظر خود اقدام کنند در غیر این صورت روش غیر مستقیم به صورت پیش فرض برای آنها در نظر گرفته می شود.

نحوه فروش سهام عدالت بدون کد بورسی برای افرادی که روش مستقیم را انتخاب نمودندبه این صورت است که این دسته از افرادی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود اقدام نمودند می توانند با مراجعه حضوری به بانکی که شماره شبای خود در آن را به سامانه سهام عدالت ارائه نمودند نسبت به فروش 30 درصد از سهام عدالت خود اقدام کنند.

در حالی که افرادی که از قبل کد بورسی داشتند نیازی به مراجعه به بانک نیست چون از 10 خرداد سهام عدالت آنها در پرتفوی آنها قابل مشاهده می باشند.

نحوه فروش سهام عدالت در روش غیر مستقیم
از سوی دیگر نزدیک به 39 میلیون نفر نیز روش غیر مستقیم را برای آزادسازی سهام عدالت خود انتخاب کردند و یا اصلا اقدام به آزادسازی نکردند و سیستم به صورت پیش فرض بعد از اتمام بازه زمانی معین جهت آزادسازی (ساعت 24 پانزده خرداد ماه 99) روش غیر مستقیم را برای آنها انتخاب نموده است.

این دسته از مشمولین بر خلاف روش آزادسازی مستقیم محدودیتی در میزان فروش نداشته و می توانند از طریق شرکت های استانی اقدام به فروش کل سهام عدالت نمایند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>