اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

هر شخصی در معامله ممکن است ضرر کند، به هر حال اگر در یک بازه طولانی پیوسته متحمل ضرر می شوید، می توان نتیجه گرفت که به طور قطع برخی موارد را به اشتباه انجام می دهید. بزرگ ترین خطاهایی که تا به حال معامله گران مرتکب شده اند، شامل موارد زیر است:

  1. فقدان یک حد زیان (Stop-loss) تعریف شده و مشخص: به مراتب گفته ام که «یک فرد می تواند با پرتاب دارت به سمت یک سری سهام و انتخاب تصادفی آنها، سودآوری کسب کند، اگر حد سود (Stop-profit) و حد زیان (Stop-loss) مناسب داشته باشد- اختیار معامله (Option) می تواند این توانایی را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.»
  2. مبارزه با یک روند (Trend): یک ضرب المثل قدیمی هست که میگوید: «روند دوست شماست.» اکثریت مردم طبق تئوری گله ای، همیشه دنباله روی یکدیگرند، مردم همیشه به صورت جمعی به یک جهت حرکت می کنند، زیرا دوست دارند که اندیشه ها و عقایدشان توسط دیگران تایید شود. مثلا اگر یک نفر بگوید که سهام شرکت الف را دوست دارد، هیچ تناقضی با این که شما نیز بگویید این سهام را دوست دارید، وجود ندارد. وقتی جریان پیوسته ای از پول، یک روند را در یک موجودی ایجاد کرده است، یکی از آسان ترین راه های کسب سود، همراه شدن با روند است. اما فراموش نکنید که ریسک آن را پوشش (Hedge) دهید تا وقتی که فرش از زیر پای شما کشیده می شود، شما جایی برای نگهداشتن خود در آن مهلکه داشته باشید و از رنج و یاسی که سایرین را در بر خواهد گرفت، مصون باشید.
  3. حرص و طمع: انجام معاملات برای کسب سود کلان یک شبه و بدون برنامه هیچ مفهومی جز قمار ندارد. اگر برنامه خوب از پیش تعریف شده نداشته باشید به مثابه این است که قمار می کنید. چگونه برنامه درست را تشخیص دهیم؟ آنچه را که قصد انجامش را دارید، به طور واقعی یا در ذهن، به همسر، بهترین دوست یا بدترین دشمن خود بگویید. اگر آنها منطق درستی در گفته های شما نمی بینند، شما در حال قمار هستید و نمی توانید به صورت استراتژیک فکر کنید و تصمیم بگیرید.
  4. تقبل ریسک بیش از حد تحمل: بزرگ ترین و محتمل ترین خطای افراد، پذیرش ریسک بالاتر از حد تحمل خود است. بسیاری از افراد در معاملات فقط به فکر پولی هستند که در آن معامله قرار است به دست آورند، بدون اینکه به این مساله توجه کنند که اگر آنها در این معامله شکست بخورند، چه اتفاقی خواهد افتاد. وقتی که آن اتفاق غیر قابل اجتناب می افتد، درد و رنجی سخت آنها را فرا گرفته و وادارشان می کند تا به طور جدی به خروج از بهترین تجارت دنیا فکر کنند. شکست همیشه اتفاق می افتد، کلید موفقیت یافتن یک استراتژی مناسب با روحیات خود است. به علاوه اعمال استراتژی های مدیریت پول (Money Management) در هر معامله یک مساله حیاتی است.
  5. معامله با استراتژی غلط: این موضوع هم شبیه بند چهارم است. بند چهارم بیشتر روی ریسک های بالا در رابطه با حجم قرارداد در هر استراتژی معامله بحث می کند. معامله با استراتژی غلط شاید بزرگ ترین مساله ای است که گریبان گیر بسیاری از افراد است.

اگر فکر می کنید که بعد از شکست و زیان نمی توانید سرزنده و خوشحال در بازار باقی بمانید، شاید بهترین کاری که می توانید انجام دهید جست وجوی استراتژی های با ریسک پایین و نوسانات کم است. استراتژی های یقه ای (Collar)، پروانه ای (Butterfly)، و تقویمی (Calendar)، استراتژی هایی با ریسک کم و با سود خوب هستند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>