اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بگذارید خیالتان را راحت کنم؛ در اینجا هر چیزی که باید درباره اینترنت اشیا بدانید وجود دارد. Internet of Things یا "IoT" به طور خلاصه در مورد گسترش قدرت اینترنت از طریق رایانه ها و تلفن های هوشمند به طیف وسیعی از اشیاء، وسایل، فرآیندها و محیط های دیگر می باشد.

من برای یک شرکت فعال در حوزه (Internet of Things (IoT کار می کنم، و جمله" IoT چیست؟"سؤالی است که همیشه به طور کلی، پاسخ های بیش از حد فنی به آن، فقط باعث سردرگمی می شود. بیشتر مردم نه می خواهند و نه نیاز دارند به اینکه معنای IOT را به عمیق ترین شکل بدانند. بنابراین در این پست، توضیح ساده ای درباره اینترنت اشیا و نحوه تأثیر آن را برای شما ارائه خواهیم داد.

در اینجا هر چیزی که شما باید درباره اینترنت اشیاء بدانید وجود دارد. این مقاله همچنین می تواند به عنوان منبعی برای به اشتراک گذاری با دیگران که به معرفی IoT نیاز دارند (مانند دوستان، اعضای خانواده یا مشتریان) کمک کند.

قبل از شروع کار، توجه داشته باشید که "اینترنت اشیا" و "IoT" به صورت متناوب مورد استفاده قرار گیرند.

توضیح معنای اینترنت اشیاء
ساده و غیر فنی
در حال حاضر شما چطور این مقاله را می خوانید؟ ممکن است از طریق کامپیوتر یا روی موبایل، یا شاید هم یک تبلت باشد، هر دستگاهی که استفاده می کنید، قطعا به اینترنت متصل است.
یک ارتباط اینترنتی چیز فوق العاده ای است، همه نوع مزایایی که قبلا وجود نداشت را به ما می دهد. اگر به اندازه کافی قدیمی هستید و دور از تکنولوژی، به گوشی موبایل خود فکر کنید. شما می توانید تماس بگیرید و پیام بفرستید، و اما حالا با گوشی های هوشمند می توانید هر کتابی را بخوانید، هر فیلمی را تماشا کنید، یا هر گونه آهنگی را در کف دستتان گوش کنید!! و این فقط تعدادی از کوچک ترین کارهای قابل انجام گوشی هوشمند شما است.

دستگاه های هوشمند
نکته این است که اتصال اشیا و وسایل به اینترنت، مزایای شگفت انگیز بسیاری به همراه دارد. همه ما این مزایا را با تلفن های هوشمند، لپ تاپ و تبلت های خود مشاهده کرده ایم، اما اینترنت اشیا در مورد سایر وسایل و دستگاه ها نیز صادق است. و منظور من از سایر وسایل، همه چیز است.

اینترنت اشیاء در واقع یک مفهوم بسیار ساده است؛ به معنای گرفتن همه چیز در جهان و اتصال آنها به اینترنت!
برای کمک به روشن شدن قضیه، فکر می کنم درک مزایای اتصال اشیا به اینترنت مهم است. اصلا چرا ما می خواهیم همه چیز را به اینترنت متصل کنیم؟

چرا اینترنت اشیا مهم است؟
هنگامی که چیزی به اینترنت متصل است، به این معنی است که می تواند اطلاعات را یا ارسال کند یا دریافت و یا هر دو مورد. این توانایی ارسال و دریافت اطلاعات باعث می شود همه چیز هوشمندانه باشد و چه کسی می تواند ادعا کند هوشمندسازی مفید نیست؟!

بگذارید دوباره به عنوان نمونه از تلفن های هوشمند استفاده کنیم. در حال حاضر شما می توانید به هر آهنگ در جهان دسترسی پیدا کرده و آن را گوش دهید، اما به این دلیل نیست که تلفن شما آهنگ را در خودش ذخیره کرده است، بلکه به این دلیل است که هر آهنگ در جهان در جای دیگری ذخیره می شود، اما تلفن شما می تواند اطلاعاتی ارسال کند (با درخواست آن آهنگ) و سپس اطلاعات دریافت کند (پخش آن آهنگ از طریق تلفن شما).

برای هوشمند بودن، نیازی به فضای ذخیره زیاد یا یک کامپیوتر با حافظه عجیب در داخل آن نیست. تمام کارهایی که باید انجام شود اتصال به سوپر حافظه یا یک دستگاه فوق العاده است. در راستای حرفه ای بودن هوشمندسازی باید گفت که وصل بودن دستگاه ها به یکدیگر نیز بسیار جذاب است.

در اینترنت اشیاء، همه اشیائی که به اینترنت وصل می شوند را می توان در سه دسته قرار داد:

  1. اشیایی که اطلاعات را جمع می کنند و سپس آن را ارسال می کنند.
  2. اشیایی که اطلاعات را دریافت می کنند و سپس بر روی آن عمل می کنند.
  3. اشیایی که کار هر دو را انجام می دهند.

و هر سه اینها فواید عظیمی دارند که از یکدیگر تغذیه می کنند.

1.جمع آوری و ارسال اطلاعات
این کار با کمک حسگرها انجام می شود که این حسگرها می توانند سنسورهای دما، سنسورهای حرکتی، سنسورهای رطوبت، حسگرهای کیفیت هوا، حسگرهای نوری و … باشند. این سنسورها به همراه یک ارتباط به ما این امکان را می دهند تا به صورت خودکار اطلاعاتی را از محیط جمع آوری کنیم که به نوبه خود تصمیمات هوشمندانه تری بگیریم.

در مزرعه، دریافت خودکار اطلاعات در مورد رطوبت خاک می تواند دقیقاً به کشاورزان بگوید چه موقع نیاز به آبیاری محصولات زراعی دارند. کشاورز به جای آب دادن بیش از حد (که می تواند یک استفاده بیش از حد از سیستم های آبیاری و هدر رفت محیط زیست باشد) یا کمبود آب (که می تواند یک ضرر گران قیمت محصولات زراعی باشد)، اطمینان حاصل می کند که محصولات دقیقاً مقدار مناسب آب را دریافت می کنند.

در نتیجه: یکی از کاربرد های اینترنت اشیاء، خلق پول بیشتر برای کشاورزان و غذای بیشتر برای جهان خواهد بود!

درست همانطور که بینایی، شنوایی، بویایی، حس لامسه و سلیقه ما انسانها را قادر می سازد تا جهان را حس کنیم، سنسورها نیز به ماشین ها این اجازه را می دهند تا دنیا را حس کنند و دستورات و آنالیز صحیحی را به ما ارائه دهند.

2.دریافت و عمل به اطلاعات
همه ما با دستگاه هایی که با گرفتن اطلاعات و سپس انجام دستورات، کار خود را انجام می دهند، بسیار آشنا هستیم. مثلا چاپگر شما، سندی را دریافت می کند و آن را چاپ می کند. ماشین شما از ریموت کنترل سیگنالی دریافت می کند و درها را باز می کند. همانطور که میبینید نمونه ها بی پایان هستند.

این که آیا دستور ساده است یا به پیچیدگی ارسال یک مدل 3D به یک چاپگر سه بعدی، فرقی نمی کند. مهم این است که ما می توانیم به ماشین آلات دستوراتی را اعمال کنیم.

قدرت واقعی اینترنت اشیا هنگامی به وجود می آید که اشیا بتوانند هر دو مورد فوق را انجام دهند. مواردی که اطلاعات را جمع آوری کرده و آن را ارسال می کنند، و همچنین اطلاعات را دریافت می کنند و بر اساس آن عمل می کنند.

3. جمع آوری اطلاعات + عمل به اطلاعات
بیایید به سرعت به مثال کشاورزی برگردیم. سنسورها می توانند اطلاعاتی در مورد رطوبت خاک جمع کنند تا به کشاورز بگویند چه مقدار اب برای برداشت از محصولات زراعی لازم است تا او مشغول به کار شود. اما شما با تکنولوژی اینترنت اشیاء، حتی به کشاورز هم احتیاجی ندارید چراکه درعوض آن، می توان از یک سیستم آبیاری هوشمند استفاده کرد تا با توجه به میزان رطوبت موجود در خاک، به طور خودکار در صورت نیاز روشن شود و آبیاری خودکار را انجام دهد.

شما می توانید حتی یک قدم فراتر نیز بردارید. اگر سیستم آبیاری از اتصال به اینترنت اطلاعاتی در مورد وضعیت آب و هوا دریافت کند، می تواند بداند چه موقع باران می بارد و تصمیم می گیرد که امروز محصول را آبیاری نکند زیرا به هر حال آنها توسط باران سیراب می شوند.

و این امکانت اینترنت اشیاء به اینجا محدود نمی شود! تمام این اطلاعات در مورد رطوبت خاک، میزان آبیاری سیستم محصولات زراعی و چگونگی رشد محصول، می تواند برای ابررایانه هایی اجرا شود که الگوریتم های شگفت انگیزی را اجرا می کنند و می تواند همه این اطلاعات را به دست آورد.

و این فقط یک نوع حسگر است. سنسورهای دیگری مانند نور، کیفیت هوا و دما را اضافه کنید، این الگوریتم ها می توانند چیزهای بیشتری کسب کنند. و با ده ها، صدها، هزاران مزرعه که همه این اطلاعات را جمع آوری می کنند، می توانند بینش باورنکردنی ای در مورد بهترین رشد محصولات زراعی ایجاد کنند و به تغذیه روزافزون جمعیت در جهان کمک می کنند.

چرا اینترنت اشیا اهمیت دارد؟
اینترنت اشیا به افراد و کسب و کارها این امکان را می دهد تا با دنیای پیرامون خود ارتباط بیشتری برقرار کرده و همه چیز را زیر سلطه خود نگهدارند تا کارهای معنادارتر و باارزش تری را در زمان کمتری انجام دهند.

اینترنت اشیاء یا IoT به طور خلاصه، در مورد گسترش قدرت اینترنت از طریق رایانه ها و تلفن های هوشمند به طیف وسیعی از اشیا، فرآیندها و محیطهای دیگر است. از اتصال اشیا به یکدیگر، برای جمع آوری اطلاعات، ارسال اطلاعات یا هر دو استفاده می شود.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>