اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

نظارت جدی بر اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در بنادر کشور:
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح تازه ترین اقدامات این سازمان در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، اعلام کرد: بررسی و تحلیل تبعات اقتصادی ناشی از شیوع این ویروس در حمل و نقل دریایی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، چنگیز جوادپور با اشاره به اینکه سازمان بنادر با رصد وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور چین، اقدامات خود در زمینه پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا در کشور را از ابتدای بهمن ماه سال 98 در دستور کار قرار داد، گفت: اقدامات صورت گرفته در این خصوص را می توان به دو بخش شامل اقدامات ستاد مرکزی و اقدامات بنادر تقسیم بندی کرد.

بازنگری در فرایندهای عملیات دریایی و بندری:
وی ادامه داد: به طور کلی بازنگری در فرآیندهای عملیات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی متناسب با شرایط بهداشتی موجود به ویژه فرایند پاس شناورها، کنترل بهداشتی کشتی ها و خدمه شناورها، اقدامات مورد نیاز قبل از ورود کشتی به بنادر ابلاغ شد و اجرای آن در دستور کار قرار گرفت، همچنین بازنگری در فرایندهای عملیات بندری سازمان متناسب با شرایط بهداشتی موجود به ویژه کنترل بهداشتی فرایندهای عملیاتی، کارکنان عملیاتی، تردد وسایط نقلیه زمینی و رانندگان خودروهای سنگین متردد در بنادر مدنظر قرار گرفت.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه راهنمای عملیات دریایی برای مالکین/راهبران شناورها در زمان شیوع بیماری کووید-19 به تمام بنادر ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: مشکلات شناورهای سنتی (لنج های چوبی و فایبرگلاس) و شاغلان آنها در رابطه با شیوع ویروس کرونا، به معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه منعکس شد.

جوادپور با اشاره به اینکه تدوین، ابلاغ و اجرای راهنمای کنترل و بازرسی کشتی ها در زمان شیوع کرونا ویروس از دیگر اقدامات صورت گرفته بود، گفت: تشکیل کمیته پیشگیری و مقابله با کرونا در ستاد و بنادر، ابلاغ و اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در ستاد و بنادر کشور و نیز ابلاغ و اجرای دستورالعمل فاصله‌گذاری اجتماعی در ستاد و بنادر در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا از دیگر اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی است.

ابلاغ طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا به تمامی بنادر:
وی در ادامه از اعلام آمار موجودی کالاهای بهداشتی و ضدعفونی مربوط به کووید-19 به وزارت صمت خبر داد و اظهار کرد: در همین راستا همکاری و تسریع در واردات اقلام بهداشتی با هماهنگی ارگان های ذیربط و تعاونی لنجداران در دستور کار قرار گرفت.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ابلاغ طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا به تمامی بنادر کشور، گفت: تأمین تجهیزات لازم از قبیل تب سنج لیزری، تجهیزات ضدعفونی (پمپ سمپاش، مه پاش و...)، نصب تجهیزات ضدعفونی و شستشوی دست در بخش هایی از قبیل محل عبور مراجعین، مسافرین و کارکنان از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

ضدعفونی کردن تمامی اماکن عملیاتی بنادر کشور:
به گفته جوادپور ضدعفونی کردن تمامی اماکن عملیاتی (اسکله، انبارها، ساختمان های عملیاتی و...)، تجهیزات بندری، شناورهای بازرگانی، محوطه های عمومی بندری، اماکن اداری، رفاهی، پایانه های تجاری و مسافری، شناورهای مسافری(40 دقیقه قبل از مسافرگیری)، کوی های مسکونی، خودروهای سنگین و سبک متردد در بنادر و نیز انجام عملیات تب سنجی کارکنان، رانندگان خودروها و کامیون ها، کارکنان خدمات دریایی و بندری و ارباب رجوع بخش دیگر اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در مقابله با شیوع ویروس کرونا است.

بازگشت 2300 هموطن از امارات با انجام شش سفر دریایی به دلیل قطع پروازها:
وی افزود: با رایزنی و هماهنگی صورت گرفته بیش از 2300 نفر از هموطنان از کشور امارات که بیش از یک هفته به دلیل قطع پروازها دچار سرگردانی شده بودند از طریق انجام شش سفر دریایی با دو فروند کشتی مسافری به کشور بازگشتند.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هماهنگی و همکاری لازم با سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در زمینه برپایی و نظارت بر اکیپ های بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرها و پایانه ها صورت گرفت، اظهار کرد: علاوه بر این ابلاغ اجرای عدم ضرورت غربالگری بهداشتی در پایانه های مسافری داخلی توسط نیروهای بهداشت به بنادر انجام شد.

ارسال نامه وزارت امور خارجه در خصوص خروج کشتی ها و ملوانان خارجی از امارات:
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، جوادپور همچنین به تهیه و ارسال راهنمای مدیریت و عملیات شناورها، تجهیزات و تأسیسات دریایی و فراساحل در شرایط پاندمی کرونا ویروس به بنادر اشاره کرد و گفت: اجرای بخشنامه IMO در خصوص مقررات ایمنی تعاملات پرسنل کشتی و ساحل ابلاغ و نامه وزارت امور خارجه در خصوص خروج کشتی ها و ملوانان خارجی از امارات به اتحادیه مالکان کشتی ایران، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته و اتحادیه تعاونی بار و مسافر ارسال شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>