اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تقویت زیرساخت های حمل و نقل آذربایجان شرقی در اولویت است:
آذرشهر و اسکو حل مسئله بحران آب تبریز و تقویت زیرساخت های حمل و نقل استان را مهم ترین اولویت‌های نمایندگان این حوزه انتخابیه برشمرد.

به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم تبریز در مجلس، احمد علیرضا بیگی دیشب در گفتگو با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: براساس مطالعات و بررسی های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که باید عمده ترین اولویت حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو موضوع آب و انتقال آب ارس باشد چرا که علاوه بر خط دوم زرینه رود که پشتوانه تأمین منابع آبی تبریز به شمار می رود، لازم است منبع آب غرب تبریز و مصارف صنعتی شهر از طریق آب ارس تأمین شود که مطالعات آن انجام گرفته است.

وی افزود: انتقال آب ارس به تبریز در دولت گذشته مورد تصویب قرار گرفته بود، با این وجود جزو اولین پروژه‌هایی بود که دولت حسن روحانی ابطال آن را اعلام کرد و این ظلم بزرگی در حق مردم آذربایجان شرقی و شهر تبریز بود، در هر صورت این پروژه جزو مطالبات جدی ما قرار دارد.

بیگی با بیان اینکه ما در شرایط شکننده ای از لحاظ تأمین منابع آبی قرار گرفته ایم که حتماً باید چاره جویی شود، خاطرنشان کرد: فعلاً این موضوع را به عنوان تهدیدی بزرگ برای یک کانون جمعیتی مؤثر در شمال غرب کشور دنبال می کنیم.

استاندار اسبق آذربایجان شرقی، یادآور شد: از طرف دیگر توسعه شهر صنعتی بعثت که در غرب تبریز ایجاد شده، صرفاً مستلزم انتقال آب ارس است؛ چراکه هیچ منبع آبی جدیدی نیست که بتوانیم به این امر اختصاص دهیم و بدین ترتیب راه اندازی واحدهای صنعتی جدید را در شهرک بعثت شاهد باشیم.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در ادامه توضیح داد: اولویت دوم ما تقویت وضعیت حمل و نقل و زیرساخت های حمل و نقل استان است که نقطه کانونی آن رسیدن مسیر راه آهن میانه به تبریز و اتصال تبریز به بازرگان از طریق آزادراه است.

وی تصریح کرد: مزیت تبریز موقعیت جغرافیایی آن است که موقعیت جغرافیایی صرفاً با سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل می تواند مزیت تلقی شود و اگر این اتفاق نیفتد، موقعیت جغرافیایی ما نخواهد توانست تأثیرات قابل توجهی در حیات اقتصادی منطقه داشته باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>