اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

حمل و نقل هوایی

انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی (یاتا) پیش بینی کرده به دلیل شیوع بیماری کووید-19 و کاهش چشمگیر سفرهای هوایی، این صنعت در سال جاری میلادی (2020) با ضرری معادل 84 میلیارد دلار مواجه شود.

"یاتا" امسال را بدترین سال در تاریخ صنعت هوانودری توصیف کرده است.بر اساس پیش بینی این سازمان ترافیک سفرهای هوایی، یک سال بعد، در سال 2021 میلادی 55 درصد افزایش خواهد یافت؛ هر چند گفته شده این ترافیک در مقایسه با سال 2019 حدود 29 درصد کمتر خواهد بود.

یاتا پیشتر تخمین زده بود در سال جاری میلادی درآمد شرکت های هواپیمایی از طریق جابه جایی مسافران بیش از 40 درصد کاهش یابد و هشدار داد که حدود 25 میلیون شغل در این صنعت و صنایع وابسته به آن ممکن است از دست برود.

شیوع جهانی کرونا باعث شد به دلیل بسته شدن مرزها و کاهش یا توقف سفرها، به شدت افت کند یا کل ناوگان هوایی زمین گیر شود.در‌پی این اتفاقات بعضی شرکت‌های هواپیمایی در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند و حتی تعدادی از شرکتهای بزرگ هم با کمکهای دولتی سرپا ماندند.به عنوان مثال دولت آلمان در ازای کمکی معادل 9 میلیارد یورو به شرکت لوفت هانزا مالکیت 20 درصد از سهام این شرکت را تا سال 2023 میلادی در اختیار گرفت.

از آغاز سال نوی میلادی تا پایان ماه مه تعداد پروازهای روزانه 80٪ کاهش یافت و در بعضی مناطق تمام پروازهای مسافرتی تعلیق شد.با کاهش محدودیتهای مرتبط با کرونا، شرکت های هواپیمایی خود را کم کم آماده از سرگیری انتقال مسافران می‌کنند اما کماکان به دلیل نگرانی از سفر به کشورهای دیگر و همچنین مقررات کشورها درباره مسافران ورودی، شرایط با گذشته به کلی متفاوت است.

به عنوان مثال از دوشنبه هشتم ژوئن مسافران ورودی به بریتانیا برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در این کشور، باید به مدت دو هفته در قرنطینه بمانند.این اقدام اعتراض شرکتهای هواپیمایی این کشور را در بر‌داشته است.

با زمین گیر شدن ناوگان بسیاری از شرکتهای هواپیمایی از ماه مارس، امید آنها به این بود که با از سرگیری پروازها بخشی از خسارت آنها جبران شود که حالا محاسبات این شرکتها طبق برنامه پیش نرفته است.سه شرکت بزرگ هواپیمایی فعال در بریتانیا در نامه ای به دولت این کشور قوانین مرتبط با قرنطینه مسافران بین المللی را "غیرقابل توجیه و نامتناسب" توصیف کرده اند.

انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی (یاتا) حدود یک ماه پیش گفته بود اگر شرکت های هواپیمایی مجبور شوند صندلی‌های وسط را خالی بگذارند مجبور خواهد شد قیمت بلیط را افزایش دهند.با اجرای فاصله گذاری اجتماعی، شرکتهای هواپیمایی ممکن است صندلی های وسط را خالی بگذارند که بر سودآوری آنها تأثیرگذار خواهد بود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>