اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ابتداء معنای ویجت و گجت را بررسی میکنیم و نمونه هایی از آنها را برای شما مثال میزنیم تا این دو تکنولوژی را بخوبی بشناسید و سپس به بررسی تفاوت ویجت و گجت خواهیم پرداخت.

ویجت (Widget) را می توان به عنوان نوعی برنامه نرم افزاری توصیف کرد که بر روی رایانه، تبلت یا دستگاه تلفن همراه شما اجرا می شود. اگر با وردپرس آشنایی دارید و از آن استفاده میکنید، پس با ابزارک های وردپرس (WordPress widgets) نیز آشنایی دارید و ویجت شبیه ابزارک های موجود در وردپرس است.

از طرف دیگر یک گجت (Gadget) را می توان به عنوان دو چیز توصیف کرد. می توان آن را به عنوان یک دستگاه فیزیکی که با تکنولوژی های روز سروکار دارد در نظر گرفت و یا به عنوان برنامه های کامپیوتری توصیف کرد که بدون نیاز به راه اندازی یک برنامه جداگانه دیگر، اجرا می شوند.

تفاوت ویجت و گجت دقیقا چیست؟!
اگر شما هم از کسانی هستید که تفاوت ویجت ها و گجت ها برایتان مشخص نیست، تعجب آور نیست چراکه این تکنولوژی ها، جدید و ناشناخته هستند. رعایت اصطلاحات فن آوری در حال ظهور می تواند دشوار باشد، به ویژه اگر افراد به شکل متناوب از آن استفاده کنند.

ساده ترین روش بیان تفاوت ویجت و گجت: ویجت یک تکه کد قابل استفاده مجدد است که می توانید تقریباً در هر وب سایت یا سیستم عامل وارد کنید.

جالب است بدانید گجت ها همانند ویجت ها عمل می کند و غالباً همان هدف را برآورده می کند، اما کار گجت ها اختصاصی است. به عنوان مثال گجت ها فقط در یک وب سایت یا یک سیستم عامل خاص کار می کند و این در حالی است که ویجت ها روی سیستم عامل های مختلفی جواب می دهند.

بنابراین باید گفت که؛ گجت ها می توانند مانند ویجت ها به نظر برسند و عمل کنند، اما آنها در واقع دستگاه هایی مستقل هستند که با یک متد خاص جلو میروند.

یک مثال قابل لمس برای درک تفاوت ویجت و گجت
1.مثلا Raymio که یک نوع گجت است، به شما کمک می کند از تابش شدید آفتاب در امان باشید. همچنین از یک برنامه برای ارائه اطلاعات به شما استفاده می کند.

دستگاه Raymio
دستگاه Raymio یک دستبند مچی است که با قرار گرفتن در معرض اشعه ماورای بنفش، شما را کنترل می کند و در هنگام رسیدن به حداکثر مقدار مقاومت پوست در مقابل نور خورشید، از طریق نشانگر LED، شما را متوجه می سازد.

این گجت پوشیدنی حتی ضد آب است، بنابراین می تواند شما را در ساحل نیز همراهی کند، جایی که احتمال بیشتری برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید وجود دارد. این دستگاه توسط دولت دانمارک و در ابتدا در Indiegogo راه اندازی شد. (در حال حاضر سفارش و خرید این دستگاه ممکن نیست.)

2. اما ویجت الزاما یک دستگاه نیست و می تواند یک برنامه کاربردی باشد که در هر صفحه وب کار می کند و به شما امکان می دهد یک بلوک HTML از کد اضافه کنید و می توانید آن کد را در وبلاگ یا وب سایت شخصی خود قرار دهید و فوراً کار خواهد کرد.

ویجت ها و گجت ها به لطف محبوبیت دستگاه های تلفن همراه، این روزها بیشتر به عنوان "برنامه" یاد می شوند. این بدان معناست که برنامه هایی که از فروشگاه AppStore یا Google Play در iOS و Android خود بارگیری می کنید در اصل گجت یا ویجت هستند.

نکته پایانی درباره فرق ویجت و گجت
این که اگر از یک کد قابل استفاده مجدد، برای برنامه ریزی در وب یا … استفاده می کنید، قطعاً کلمه ای که به کار میبرید ویجت است. در غیر اینصورت، اگر این کار چیز دیگری مانند یک دستگاه فیزیکی یا برنامه ای است که شما بارگیری کرده اید تا بتوانید روی یک دستگاه یا سیستم عامل خاص پیاده کنید، آن کلمه به کار رفته گجت خواهد بود.

پس بخاطر داشته باشید که شما تفاوت این دو را متوجه شدید و مانند اکثر افراد امروزه بدون مطالعه کلمه ای را به کار نمی برید، به خصوص اگر از تکنولوژی یا دستگاه های پیشرفته استفاده می کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>