اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فیلترهای بورسی ابزار مفیدی هستند، به شرطی که معامله گر دقیقا بداند هدفش چیست و به دنبال چه سهمی می گردد. در این مطلب یکی از فیلترهای پر کاربرد در بحث نوسانگیری معرفی خواهد که می تواند بسیار جالب و مفید باشد.

فیلتر بورسی چیست؟
یک فیلتر بورسی یک کد است که یک شرط یا شروطی را مشخص می کند. این کد در جای خود در سایت TSETMC وارد می شود و می تواند از بین تمامی نمادهای بورسی، آن نماهایی را که شرط فیلتر مشخص کرده است را نشان دهد. برای مثال یک فیلتر بورسی ممکن است نمادهای صف فروش را نمایش دهد. یک فیلتر دیگر می تواند بگردد و سهم هایی که حجم معاملات بیشتر از میانگین ماه داشته اند را پیدا کند.

اینکه شروط یک فیلتر چه چیزی باشد بستگی به تحلیلگر دارد. شما می توانید کد مربوط به هر یک از شروط را به عنوان کد فیلتر بنویسید و از آن استفاده کنید که البته نیاز به آشنایی با زبان برنامه نویسی مخصوص به این کار دارد. معمولا افراد از فیلترهای آماده که در سطح اینترنت وجود دارد استفاده می کنند. 

فیلتر تفاوت قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله
گاهی پیش میاید که در بسیاری از نمادهای بورسی، آخرین قیمت معامله آنها پایین تر از قیمت صف فروش فردا است! روی کاغذ این مطلب یعنی فروشندگان فکر می کنند فردا در صف فروش هم نمی توانند سهم خود را بفروشند و طبیعتا باید سهم فردای آن روز صف فروش باشد. خرید سهم در این گونه مواقع یک جور قمار است. اما با توجه به جو بازار و جایگاه قیمت سهم (روی قله نباشد) برخی از نوسانگیرها این قمار را انجام می دهند. همان گونه که فروشنده عجول با فروش سهام خود در حال یک قمار است.

در روندهای مثبت، معمولا این قمار به نفع خریدار تمام می شود و در روندهای منفی به نفع فروشندگان. به صورت کلی نوسانگیری بر روی سهم هایی که قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله آنها اختلاف زیادی با یکدیگر دارند می تواند بسیار سود آور باشد اما باید تجربه کافی را در این زمینه داشته باشید. به افراد کم تجربه این روش معامله به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

فیلتر پایین سهم هایی را نشان می دهد که قیمت پایانی حداقل 5 درصد بیشتر از قیمت آخرین معامله است. با توجه به استراتژی خود می توانید عدد 5 را تغییر دهید.

(pl)*1.05<=(pc)

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>