اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ناامید شدن اروپا از کسب درآمد گردشگری
صنعت گردشگری اروپا که 10 درصد تولید ناخالص داخلی و همچنین 15 درصد فرصت های شغلی کشورهای عضو این اتحادیه را به خود اختصاص می دهد، به دنبال شیوع کرونا متحمل خسارت های بسیاری شده و دست کم 75 میلیون شغل در آستانه نابودی قرار گرفت است.

 با وجود اینکه کشورهایی اروپایی به ویژه فرانسه و اسپانیا خود را آماده میزبانی از گردشگران دست به جیب از نقاط مختلف جهان از جمله از آمریکا و روسیه کرده بودند، اما شرایط کرونایی که از چند ماه پش محدودیت‌های سفر را بر قاره سبز و بسیاری دیگری از مناطق و کشورهای جهان تحمیل کرده است، باعث شد درآمدهای میلیارد دلاری صنعت گردشگری در تابستان جاری برای کشورهای این قاره به یک رویا تبدیل شود.

جاذبه های گردشگری اروپا به ویژه در ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آلمان، این قاره را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری در جهان تبدیل کرده است. از آنجایی که حیات میلیون ها شغل در اروپا به صنعت توریسم بستگی دارد، اتحادیه اروپا نگران تأثیرات شدید ویروس کرونا بر این صنعت است؛ بنابراین از اعضای خود خواسته تا برای تسهیل سفرهای گردشگری، مرزهای خود را بازگشایی کنند.

سازمان جهانی گردشگری (WTTC) در گزارش اخیر خود مبنی بر اثرات اقتصادی صنعت گردشگری در سال 2020 میلادی، تأکید کرده که این صنعت سهم بسیار مهمی در شکوفایی مجدد اقتصادی اتحادیه اروپا پس از موفقیت در مبارزه با بیماری کرونا خواهد داشت.

به نقل از «تراول دیلی نیوز»، بر اساس این گزارش، گردشگری و جهانگردی در سال 2019، ایجاد 330 میلیون فرصت شغلی را به دنبال داشت که سهم 10.3 درصدی در تولید ناخالص داخلی جهانی را به خود اختصاص داده است.

نقش این صنعت در اقتصاد 2019 اتحادیه اروپا، 22.5 میلیون شغل(11 درصد کل نیروی کار اتحادیه اروپا) از این مجموع سهم گردشگری بوده و در حالی که اقتصاد کلی اتحادیه اروپا تنها 1.4 درصد رشد داشته، این صنعت تولید ناخالص داخلی یک هزار و 319 میلیارد یورویی (10 درصد کل اقتصاد اروپا) را به دنبال داشت که رشدی 2.3 درصدی را شامل می شود.

براین اساس، در رده های نخست بزرگ ترین اقتصادهای اتحادیه اروپا از نظر سهم صنعت توریسم و جهانگردی به تولید ناخالص داخلی در سال 2019 میلادی، آلمان با 347 میلیارد دلار، ایتالیا 260 میلیارد دلار، فرانسه با 229 میلیارد دلار و اسپانیا با 198 میلیارد دلار قرار دارند.

75 میلیون شغل مرتبط با گردشگری در معرض نابودی:
گلوریا گوارا - Gloria Guevara مدیرعامل سازمان جهانی گردشگری می گوید: براساس تحلیل ها، بخش توریسم و جهانگردی در تقویت اقتصاد اتحادیه اروپا، ایجاد مشاغل جدید و بازگرداندن بازدیدکنندگان، تأثیر مثبت دومینوگونه ای در سراسر این قاره از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. به گفته او، در زمان حاضر، 75 میلیون شغل مرتبط با گردشگری در سطح جهان در معرض نابودی قرار گرفته اند.

تصمیم جدی دولت ها برای احیای صنعت گردشگری:
در مقابل این اظهارات، «پائولو جنتیلونی» کمسیر امور اقتصادی اتحادیه اروپا می گوید: پیام ما این است که امسال حتی در صورتی که تدابیر امنیتی و محدودیت ها برقرار باشد، در تابستان فصل گردشگری خواهیم داشت.

اروپا اگر چه متحمل خسارت های سنگینی در صنعت گردشگری خود در پی شیوع کرونا شده اما امیدوار است با بازگشایی مرزهای اروپایی، تابستانی پر رونق در این صنعت داشته باشد.

تارنمای خبری فرانسوی باربانیوز که اطلاعات مرتبط با صنعت گردشگری را منتشر می کند در گزارشی به قلم مارون کلر - Marion Keller می نویسد: در حالی که برخی تصور می کردند همه اروپا بدون محدودیت برای این تابستان به راحتی قابل دستیابی است اما این گونه نیست.

با این وجود، رزروها به سرعت باید انجام شود چرا که تعطیلات بزرگ به طور رسمی تا کمتر از دو هفته دیگر آغاز می شود. حتی اگر بیشتر فرانسوی ها ترجیح دهند در کشورشان بمانند اما برخی هنوز می خواهند از مرزها عبور کنند تا به اروپا بروند.

اسپانیا از جمله کشورهایی است که فرانسوی ها برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود آنجا را ترجیح می دهند. سفر به این کشور امکان پذیر است. مرزهای بین دو کشور از 21 ژوئن/ یکم تیر باز است و شهروندان فرانسوی نیاز به قرنطینه و محدودیت سفر ندارند. اما گردشگری بین المللی تا اول ژوئیه/ یازدهم تیر از سر گرفته نمی شود.

اما در پرتغال، موارد ابتلا به طرز خطرناکی در حال افزایش است؛ «آنتونیو کاستا» نخست وزیر پرتغال در روز 25 ژوئن/ 5 تیر از تصمیم دولت برای قرنطینه مجدد ساکنان 19 منطقه در حومه شمالی پایتخت خبر داد.

به نوشته این تارنمای خبری، کرواسی هم اگرچه مقصد مناسبی برای تعطیلات تابستانی است اما فرانسوی ها هم همانند ایتالیایی ها هنوز نمی توانند به این کشور سفر کنند. در کرواسی موارد کرونا در حال افزایش بوده و از این رو «آندری پلنکوویچ» نخست وزیر این کشور محدودیت در بازگشایی مرزها را اعلام کرده است. فقط مسافران برخی از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان و اتریش مجاز به سفر به کرواسی هستند.

با این وجود، ایتالیا به عنوان یکی از مقاصد مورد علاقه فرانسوی ها برای تعطیلات تابستانی تصمیم به احیای گردشگری بین المللی خود گرفته است. این کشور در روز سوم ژوئن/14 خرداد مرزهای خود را بازگشایی و در عین حال قرنطینه اجباری را برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا هم لغو کرد.

در یونان هم مانند ایتالیا شاهد بهبود وضعیت بهداشتی هستیم. اگر چه پروازهای بین المللی در فرودگاه‌های آتن و «تسالونیکی» از سر گرفته شده اما محدودیت هایی را برای تعطیلات تابستانی اعمال خواهد شد. بنابراین تمامی مسافران کشورهای متاثر از ویروس کرونا اعم از ایتالیا، اسپانیا، هلند و سوئد تا سی ام ژوئن/ 10 تیر در فرودگاه آتن مورد آزمایش قرار می گیرند. ساکنان «ایل دو فرانس» هم از این امر مستثنی نیستند.

یورونیوز فرانسوی هم با اشاره به برخی تدابیر کشورهایی از جمله بلژیک، پرتغال و آلمان برای استفاده گردشگران از مناطق ساحلی نوشت: مناطق ساحلی در سراسر اروپا در حال آماده سازی برای هجوم گسترده گردشگران هستند که بسیاری از آنها مجبور شدند تا برنامه تعطیلات خود در خارج از کشور را لغو کنند.

روزنامه لو پتی ژورنال پاریس هم به تلاش بخش گردشگری پرتغال برای رونق بخشی به بازار داخلی خود اشاره کرد و نوشت: در این کشور، 8.7 در صد تولید ناخالص داخلی سال 2019 از بخش گردشگری بود که بیش از صد هزار شغل در سراسر کشور را پشتیبانی کرد.

روزنامه ون مینوت فرانسه هم افزود: در آلمان، این هفته دو ایالت با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر پس از شیوع بیماری در یک کشتارگاه دوباره وارد قرنطینه شد.

اقدام های دولت ها برای کاهش تدریجی محدودیت ها در حالی است که با وجود باز شدن مرزهای اروپا به روی 55 کشور جهان، در روزهای گذشته اعلام شد که کشورهایی مانند آمریکا، برزیل و روسیه در فهرست سیاه ممنوعیت ورود به اروپا قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از اتحادیه های ایتالیایی روز یکشنبه اعلام کرد که بستن مرزهای اروپایی به روی آمریکایی ها در این تابستان به دلیل شیوع ویروس کرونا می تواند 1.8 میلیارد یورو برای اقتصاد ایتالیا زیان به همراه داشته باشد. طبق داده های بانک ایتالیا به نقل از اتحادیه «کولدیرتی»، در سه ماهه سوم سال 2019، مسافران از ایالات متحده آمریکا 12.4 میلیون شب اقامت در طول تابستان در این کشور داشتند که غیبت آن ها در تابستان امسال، منجر به از دست دادن 1.8 میلیارد یورو در بخش گردشگری ایتالیا می‌شود.

طبق گزارش این اتحادیه، باید به این زیان مالی، غیبت مسافران از روسیه را هم اضافه کرد که در سال های اخیر شمارشان به طور مرتب در حال رشد بود. از سوی دیگر شمار گردشگران آلمانی و گردشگران شمال اروپا در ایتالیا با وجود باز شدن مرزها از دو هفته پیش، اندک گزارش شده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید روی فهرستی از کشورهایی که می توانند مرزهای خود را به روی آن ها از تاریخ یک ژوئیه /11 تیر باز کنند به توافق برسند. در فهرست اولیه که هنوز نهایی نشده، نام آمریکا و روسیه دیده نمی شود. این فهرست باید هر دو هفته یک بار با توجه به میزان ابتلا به ویروس کرونا در هر کشور به روزرسانی شود.

طبق گزارش اتحادیه کولدیرتی، غیبت گردشگران خارجی حتی توسط گردشگران داخل ایتالیا نیز جبران نمی شود چراکه تنها 34 میلیون ایتالیایی تصمیم گرفته اند تابستان امسال دست کم برای چند روز به تعطیلات بروند در حالی که این رقم 13 درصد کمتر از آمار سال گذشته است.

این اتحادیه تأکید می کند که ایتالیا در سال جاری مقصد 93 درصد ایتالیایی ها در مقایسه با سال گذشته 86 درصد مقصد تعطیلات است.

اروپایی ها باید در مورد فهرستی از کشورها توافق کنند که میزان آلودگی آنها با کووید-19 باعث می شود آنها ایمن تلقی شوند، این امر به ساکنان آنها اجازه می دهد تا از اول ژوئیه/ 11 تیر به اتحادیه اروپا بیایند. این فهرست، چین را هم شامل شرایطی می کند.

بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مرزهای خود را به روی کشورهای دیگر اروپایی در روزهای گذشته باز کرده اند اما برخی از آن ها از جمله فرانسه، یونان، جمهوری چک و هلند از مسافران بریتانیایی و کشورهایی که خطر ابتلا به ویروس کرونا در آن ها بیشتر است خواسته اند دو هفته خود را قرنطینه کنند.

دولت اسپانیا همچنین اعلام کرد که گردشگران بریتانیایی و دیگر کشورهای اروپایی از روز 21 ژوئن/ یکم تیر بدون نیاز به هیچ قرنطینه خاصی می توانند وارد این کشور شوند. مرزهای اسپانیا به استثنای مرز این کشور با پرتغال از این روز به روی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه شنگن باز شده است. بریتانیا نیز در این فهرست گنجانده شده و طبق نظر مقام های اسپانیایی کسی در بدو ورود به خاک این کشور قرنطینه نمی شود.

اسپانیا یکی از مقاصد مورد علاقه بریتانیایی ها برای گردشگری است. تنها در سال گذشته میلادی بیش از 18 میلیون بریتانیایی از این کشور دیدین کردند. حدود 400 هزار بریتانیایی در این کشور منزل مسکونی و ویلا دارند.

در فرانسه هم، برج ایفل، مشهورترین نماد پایتخت فرانسه پس از سه ماه تعطیلی به دلیل همه گیری بیماری کووید-19 از روز بیست و پنجم ژوئن/5 تیر بار دیگر به روی بازدیدکنندگان باز شد. کاخ ورسای، دیگر مکان پربازدید برای گردشگرانی که به پایتخت فرانسه سفر می کنند از روی ششم ژوئن/17 خرداد درهای خود را به روی گردشگران باز کرد. این در حالی است که مسوولان موزه لوور اعلام کرده اند که از ششم ژوئیه/16 تیر پذیرای علاقه مندان به بازدید از این مکان پرجاذبه هستند.

برج کج پیزا، پمپی، الحمرا، کانال های ونیز، کلیسای سنت پیتر و کولوسئوم در ایتالیا، کانال های بروخه در بلژیک، صخره های موهر ایرلند، متئورا وآکروپولیس یونان، ساگرادا فامیلیا در اسپانیا، شهر قدیمی تالین در استونی، تاور بریج در انگلستان، آبدره های نروژ، برج ایفل، کاخ ورسای و مونت سنت میشل فرانسه، شهر قدیمی پراگ در چک، کانال های آمستردام در هلند، شهر قدیمی دوبروونیک کرواسی، کلیسای سنت باسیل روسیه، دریاچه بلد در اسلوونی، ارتفاعات اسکاتلند و قلعه ویشوانشتاین آلمان از جمله جاذبه های گردشگری اروپا به شمار می روند اما این روزها رونقی ندراند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>