اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

شرایط بحرانی کرونایی در  استان زنجان: 
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: با توجه به افزایش حجم مراجعات بیماران سرپایی به مراکز 16 ساعته و موارد بستری در مراکز درمانی هم اکنون شرایط بحرانی در بیمارستان های استان حاکم شده است.

دکتر اصغر جعفری روز پنجشنبه  گفت: در زمان حاضر مدافعان و جهادگران سخت کوش سلامت این استان روزهای بسیار سخت مدیریت میدانی را در پذیرش و درمان بیماران کرونایی سپری می کنند.

وی اضافه کرد: هم اکنون همه بیمارستان های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان در حال تکمیل شدن ظرفیت بستری بیماران کرونایی هستند و در این خصوص تریاژ، پذیرش و انتقال بیماران از بیمارستان ولیعصر (عج) به بیمارستان های شهر زنجان در حال انجام است.

این مسؤول ادامه داد: بر این اساس بسیج همه امکانات و تجهیزات پزشکی و کادر بهداشت و درمان استان برای مهار کرونا در این استان به کار گرفته شده و عزم و اراده جدی و تلاش بی وقفه و شبانه روزی متولیان سلامت و دست اندرکاران امر در تمامی بیمارستان های استان جلوگیری از فاجعه بزرگ انسانی است.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی پیشگام ارائه خدمات درمانی در انتقال بیماران مبتلا به کرونا بوده و بر این مبنا طبق قانون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتقال تمامی بیماران مبتلا از درب منازل و چه انتقال بین بیمارستانی بر عهده اورژانس 115 است.

این مسؤول ادامه داد: در این نیز استان آمبولانس خاصی برای انتقال بیماران کرونا مشخص شده که شاغلان مجهز به وسایل حفاظت فردی هستند و بعد از انتقال بیمار وسیله گندزدایی و آماده برای انتقال بیمار بعدی می شود.

وی از هم استانی ها به ویژه شهروندان زنجانی خواست کرد، با توجه به وضعیت بحرانی کرونا در این استان از تجمعات اجتناب کرده و هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند.

جعفری خاطرنشان کرد: بر این مبنا عموم مردم به ویژه صنوف بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی و فاصله ‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا شمار مبتلایان افزایش نیابد.

پیش از این نیز رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طی روزهای اخیر روند شتابان افزایش شمار بستری های مبتلا به کرونا و بیماران بدحال نیازمند مراقبت های ویژه در آی‌سی یو بیمارستان های استان موجب نگرانی دست اندرکاران بخش بهداشت و درمان زنجان شده است.

دکتر پرویز قزلباش افزود: افزایش بستری های کرونایی در بیمارستان های این استان از نیمه خرداد امسال آغاز شده و در زمان حاضر به اوج خود رسیده است.

وی اضافه کرد: پیش از این مجموع بستری های کرونایی در یک بیمارستان زنجان به 230 نفر می رسید که اکنون این تعداد به بیش از 500 بیمار رسیده است.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 11 تیر 1399 بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2 هزار و 549 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 621 مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کرونایی در کشور به 230 هزار و 211 نفر رسید.

متاسفانه طی 24 ساعت گذشته، 141 بیمار مبتلا به کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 10 هزارو 958 نفر رسید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>