اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

 وضعیت قرمز و هشدار کرونایی در 6 شهرستان استان بوشهر: 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در زمان حاضر سه شهرستان این استان در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا و سه شهرستان دیگر در مرحله هشدار قرار دارند.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان روز پنجشنبه به رسانه ها اعلام کرد: شرایط در شهرستان هایی که وضعیت قرمز و هشدار دارند پایدار است زیرا تقسیم بندی و نشانه گذاری این شهرستان ها بر اساس موارد بستری است که روزانه در حال تغییر است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی احتمال داده می شود تعداد زیادی از افراد جامعه که بیشتر بی علامت هستند ناقل بیماری کرونا باشند و در تماس های روزانه می توانند این بیماری را به افراد سالم نیز منتقل کنند.

خواجه ئیان افزود: تماس بین افراد سالم و بیمار در جامعه باعث گردش ویروس می شود و از این طریق چرخه انتقال بیماری پایدار می ماند، به همین دلیل افراد در صورت امکان و نداشتن اضطرار از منزل خارج نشوند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهارداشت: هر گونه تجمع، دورهمی، مراسم جشن و سوگواری و از این دست برنامه ها که موجب تجمع می شود در شرایط قرمز کرونایی در این استان فاجعه بار خواهد بود.
وی یادآورشد: شیوع بیماری کووید 19 در این استان و بسیاری از جاهای کشور بعد از کاهش خوبی که در اواخر فروردین و نیمه اول اردیبهشت داشت، دوباره روبه افزایش گذاشته است و براساس پیش بینی ها ابتدا موارد سرپایی و بعد بستری ها در استان بوشهر افزایش یافته است.

خواجه ئیان افزود: این بیماری هیچ گونه درمانی ندارد و کسانی که در بیمارستان بستری هستند بیشتر درمان های نگه دارنده برای آنها صورت می گیرد و باید همه تلاش خود را برای پیشگیری از بیماری گذاشت.

وی بیان کرد: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا باید مجموعه ای از اقدام ها را همه افراد جامعه از جمله کارمند، بازاریان و خانه دار انجام دهند و هیچ راه واحدی برای پیشگیری مطلق از بیماری وجود ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مهم ترین کارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، ضدعفونی کردن مکرر دست ها و در صورت امکان خارج نشدن از منزل مگر در موارد خیلی ضروری است.

وی گفت: ماسک های سه لایه معمولی نیز می تواند تا حد زیادی جلوی انتقال ویروس کرونا را بگیرد و همه مردم نیاز به استفاده از ماسک N95 و فیلتر دار ندارند و ماسک هایی که دریچه دارند برای بیماران به هیچ‌وجه توصیه نمی شود زیرا این نوع ماسک ها اجازه خروج هوا به بیرون را می دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تا چند هفته پیش نمونه گیری کرونا از افراد مراجعه‌کننده به مراکز منتخب صورت می گرفت اما با بخش نامه جدید وزارت بهداشت روش کار تغییر کرد و با توجه به شیوع بالای بیماری در جامعه و محدودیت های دسترسی به کیت تشخیصی گروه هدف غربالگری تغییر کرده است.

وی اضافه کرد: بر اساس این دستورالعمل از افراد سرپایی علامت دار با سن بالای 60 سال و یا وجود بیماری زمینه ای (گروه های پرخطر از نظر عوارض کووید 19)، زنان باردار و افراد در تماس با فرد مبتلا به کرونا به شرط سن بالای 60 سال نمونه گیری انجام می شود.

خواجه ئیان افزود: بر اساس این دستورالعمل، زندانیان علامت دار، کارکنان زندان در تماس مستقیم با زندانی مبتلا، معتادان متجاهر علامت دار در مراکز ماده 16، کارکنان مراکز ماده 16 در تماس مستقیم با معتادان متجاهر مبتلا، مراکز نگهداری معلولان و سالمندان علامت دار، کارکنان مراکز نگهداری معلولان و سالمندان و سایر مراکز تجمعی در تماس مستقیم با مددجویان مبتلا نیز از جمله مواردی هستند که باید از آنها نمونه‌گیری شود.

وی بیان کرد: اتباع خارجی علامت دار ساکن در مهمان شهرها، اتباع داخلی وارد شده از کشورهای با شیوع بالا و، کارکنان شاغل در بخش ویژه کووید 19 و کارکنان ارائه خدمات برای کووید 19 در واحدهای PHC از دیگر مواردی هستند که باید از آنها نمونه گیری انجام شود.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>