اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

حمل و نقل دریایی

کارشناسان پیش بینی می کنند شیوع ویروس کرونا تقاضای حمل فله را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.بیماری کرونا فاکتور اساسی در شکل دهی تحولات در بازار حمل فله خواهد بود و دورنمای این بازار حداقل در کوتاه مدت چالشی ارزیابی می شود. به رغم پیش بینی رشد بسیار محدود ناوگان حمل فله، اما انتظار می رود شیوع ویروس کرونا تقاضای حمل را نیز به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

فله خشک

هم اکنون پیش بینی ها حاکی از کاهش چهار درصدی حجم تجارت دریایی محمولات فله در سال میلادی جاری است که به صورت بالقوه کمتر از کاهش های صورت گرفته در این تجارت در طی بحران اعتباری جهان در سال 2009 است.واردات سنگ آهن چین با افزایش ماهیانه 11 درصدی در ماه آوریل به 95.7 میلیون تُن افزایش یافته است. این رقم مجموع واردات کشور چین از ابتدای سال میلادی جاری را به 359 میلیون تُن افزایش داد که نسبت به مقطع مشابه سال قبل رشد پنج درصدی داشته است.

انتظار می رود در ماه های آینده شاهد کاهش تقاضای سنگ آهن از سوی سایر کشور ها به واسطه کاهش های شدید در تولید فولاد باشیم. همچنین انتظار می رود افزایش تولید کشور های برزیل و استرالیا راهی کشور چین شده و واردات این کشور را بهبود بخشد.

فله خشک

شرایط تجارت زغال کک کشور هند نیز به عنوان یکی از بزرگ ترین واردکنندگان زغال کک جهان چالشی شده است. تمدید تعطیلی ها و تأثیرات عمده این امر بر فعالیت صنایع فولاد احتمالا ًکاهش شدید تولید فولاد خام این کشور در ماه های آتی را به دنبال خواهد داشتاما در کشور چین تخمین زده می شود با واردات 14.1 میلیون تُن در سه ماهه اول سال 2020 رشد 100 درصدی واردات این ماده به وقوع پیوسته باشد. همچنین پیش بینی می شود تجارت دریایی زغال سنگ با کاهش هفت درصدی در سال 2020 مواجه و به رقم 947 میلیون تُن در کل این سال دست یابد. واردات زغال سنگ چین در سه ماهه ابتدای سال 2020 با افزایش 15 درصدی مواجه بوده است.

گزارش ها نشان می دهد که دولت چین احتمالا سهمیه واردات بدون تعرفه غلات خود را افزایش خواهد داد تا واردات غلات از آمریکا را در فاز یک توافق تجاری بین دو کشور تسهیل نماید. تخمین زده می شود واردات دریایی غلات چین در بین ماه های ژانویه تا آوریل 2020 برابر 24.2 میلیون تن بوده باشد.همچنین در ماه آوریل تنها یک فروند کشتی فله بر اوراق سازی شد در حالی که در سه ماهه اول سال 2020 متوسط تعداد کشتی های فله بر اوراقی در هر ماه برابر 16 فروند بوده است. این روند به دلیل تأثیر تعطیلی های اجباری در شبه قاره هند است.

همچنین عقد قرارداد های ساخت کشتی نیز در بخش حمل فله به واسطه کاهش درآمد ها در این بخش روند نزولی داشته است. علاوه بر این نرخ اجاره برای کشتی های فله بر در ماه آوریل با روند کاهشی مواجه بوده است. همچنین متوسط درآمد اجاره سفری کشتی های پاناماکس و سوپراماکس در 12 ژوئن به ترتیب برابر 6813 و 7688 دلار بر روز بوده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>