اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

اعمال چین بر تعرفه ضد ارزان فروشی بر کالاهای آمریکایی:
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد در واکنش به ارزان فروشی (دامپینگ) برخ از کالاهای آمریکایی، تصمیم گرفته است از امروز شنبه 18 ژوئیه (28 تیر) عوارض ضد ارزان فروشی بر روی کالاهای این کشور اخذ کند.

 وزات بازرگانی چین روز شنبه اعلام کرد این عوارض ابتدا روی یک محصول تولید آمریکا به نام(ان پروپانول) که یک حلال جوهر چاپی است و در بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و برای ساخت آنتی بیوتیک ها کاربرد دارد اعمال می شود.

دامپینگ (dumping) بازارشکنی یا قیمت شکنی از واژگان خاص اقتصادی به حساب می آید که به ویژه در تجارت بین المللی جایگاهی ویژه و قانونی دارد و عبارت است از فروش یا صادرات یک کالا با قیمت کمتر از هزینه های تمام شده یا به عبارتی دیگر فروش کالا در خارج به قیمتی کمتر از قیمت داخلی، معادل فارسی این واژه «رقابت مکارانه» یا تبعیض در قیمت ها در بازرگانی معنا شده است.

به عبارت بهتر، تولیدکنندگان و بازرگانان برای به دست آوردن بازارها، محصولات خود را با قیمتی کم عرضه کنند، برخی کارشناسان معادل فارسی این واژه را «رقابت مخرب» نیز دانسته اند راهبرد کلی بازارشکنی به حذف رقبا و در اختیار گرفتن بازار مربوط می شود.

وزارت بازرگانی چین با استناد به تحقیقات ضد دامپینگ که در ماه گذشته میلادی /خرداد/ آغاز شده گفت ارزان فروشی در مواد (ان پروپانول) به صنعت داخلی چین آسیب های اساسی وارد کرده است.

براساس این بیانیه از امروز نرخ تعرفه عوارض ضد دامپینگ برای برخی شرکت های آمریکایی بین 254.4 تا 267.4 درصد خواهد بود.

اعمال ضد دامپینگ در مورد شرکت های آمریکایی در حالی است که «هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین روز گذشته نیز از آمریکا خواسته بود از سرکوب غیر منطقی شرکت های چینی دست بردارد و به بهانه امنیت ملی، جلو فعالیت آنها را نگیرد.

آمریکا در تازه ترین اعمال محدودیت علیه چین، معامله با شرکت مخابراتی (هواوی) و چهار شرکت دیگر چین را به بهانه به خطر افتادن امنیت ملی منع کرده است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>