اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تعطیلی 4 هزار واحد صنفی متخلف از پروتکل کرونا در ایران: 
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چهار هزار واحد صنفی متخلف از پروتکل های بهداشتی کرونا هفته گذشته در سراسر کشور تعطیل شدند.

محسن فرهادی روز شنبه گفت: میانگین کشوری رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور در آخرین نزول به 22.66 رسید که تا هفته گذشته به 45 درصد ارتقا پیدا کرده است. برخی اصناف و ادارات از جمله بانک ها به میزان قابل توجهی بیشتر از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند و میزان رعایت این ضوابط در آنها بالاتر از میانگین کشوری است، وضعیت استفاده از ماسک هم در کشور در همین حدود است اما در مجموع هنوز با شرایط ایده آل فاصله دارم و انتظار داریم میانگین کشوری رعایت پروتکل ها در اصناف، ادارات و مردم به 80 تا 85 درصد برسد.

وی ادامه داد: پروتکل های بهداشتی کرونا جنبه ترویجی ندارد، جنبه اجباری دارد و رعایت نکردن آنها موجب تعطیلی و پلمب واحد صنفی می شود. در هفته گذشته نیز تعدادی از تالارهای پذیرایی، برخی قهوه خانه ها و حتی دفاتر تعطیل شدند. تعداد واحدهای صنفی تعطیل شده در هفته گذشته بیش از چهار هزار واحد است و گزارش مفصل آن نیز امروز(شنبه) در ستاد ملی کرونا در حضور رئیس جمهوری ارائه می شود.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: در هر صورت مهم ترین ابزار برای کنترل و مهار کرونا رعایت و اجرای پروتکل بهداشتی ابلاغ شده است که جنبه آموزشی هم دارند اما لازم الاجرا هستند و حتی بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا اگر در ادارات دولتی این پروتکل ها رعایت نشود مسببان آن به دادگاه‌های تخلفات اداری معرفی می شوند.

وی گفت: اکنون به جز رعایت پروتکل های بهداشتی که اساس آن حفظ فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی مانند شست و شوی دست است از نظر علمی هیچ راهکار علمی دیگری برای کنترل کرونا نداریم و این ویروس واکسن و درمان مشخصی ندارد.

فرهادی افزود: ستاد ملی کرونا به وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی و همه دستگاههای دولتی ابلاغ کرده است که نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی را تشدید کنند و حتما با متخلفان برخورد می‌شود.

وی درباره اینکه هنوز در موج اول کرونا هستیم یا موج دوم شروع شده، گفت: در این مورد اختلاف نظر وجود دارد و برخی کارشناسان می گویند چون در اغلب شهرها از زمان موج اول شاهد خاموشی کرونا نبودیم اکنون نیز در همان موج اول هستیم و با اوج گیری مجدد آن مواجه شده ایم.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تأکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، ایجاد محدویت، تعطیلی و ممنوعیت فعالیت مراکز شغلی و اماکن عمومی و واحدهای صنفی به مسئولان استانی و استانداری ها واگذار شده و هر استان می تواند با توجه به وضعیت خود محدودیت هایی را اعمال کند، خوبی این مصوبه این است که کسب و کارهای کمتری در سطح کشور تعطیل می شود و افراد کمتری با مشکلات اقتصادی و کاهش درآمد مواجه می شوند.

فرهادی پیش از این نیز اعمال محدودیت و تعطیلی برخی تالارها، مراکز تفریحی و ورزشی در تهران و اعمال دورکاری برای یک سوم کارکنان ادارات به مدت یک هفته در تهران خبر داد.

اعمال این محدودیت ها از یک هفته پیش در برخی استانهای قرمز و زرد قبل از تهران آغاز شده بود.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، استانهای آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران (به خصوص آمل)، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در استانهای کرمانشاه، آذربایجان غربی، هرمزگان و کردستان با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شاهد روند نسبتا کاهشی در موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر هستیم.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>