اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

گم شدن بیمه شخص ثالث و راهنمای قدم به قدم دریافت گواهی المثنی:
از جمله مدارکی که پلیس راهنمایی و رانندگی از همه رانندگان درخواست می کند، بیمه شخص ثالث به همراه مدارک خودرو می باشد.

از این رو باید حتما بیمه شخص ثالث معتبر و یا گواهی معتبر بیمه شخص ثالث را داشته باشید. اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید پلیس می تواند خودروی شما را متوقف کند.

با وجود تعدد تصادفات و حوادث رانندگی که وجود دارد نداشتن بیمه ثالث حتی برای چند روز کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد چراکه حتی یک خسارت مالی چند میلیون تومانی می تواند درد ساز باشد چه برسد به خسارت های جانی چند صد میلیون تومانی.

از این رو اگر بیمه ثالث تان را گم کرده باشید و تصادف کنید و نتوانید بیمه نامه معتبر به پلیس ارائه دهید حتما به دردسر می افتید. در برخی از حوادث ممکن است پلیس خودروی شما را به علت عدم به همراه داشتن بیمه ثالث متوقف نماید.جالب است بدانید که اگر تصادف کرده باشید و حتی اگر زیان دیده حادثه باشید، هم باید حتما بیمه شخص ثالث را به همراه داشته باشید.

اعلام مفقودی اولین کار بعد از گم شدن بیمه شخص ثالث. اما نکات زیر را به خاطر داشته باشید
برای اعلام مفقودی بیمه ثالث مهم ترین قدم مراجعه شما به نمایندگی و یا شعبه شرکت بیمه لازم است. با اطلاع رسانی شما به شرکت بیمه در جهت گم شدن بیمه نامه، شرکت بیمه اقدامات کافی و لازم را برای صدور گواهی بیمه ثالث را انجام می دهد.

همچنین چند نکته مهم را فراموش نکنید:

  • فرد بیمه گذار باید نام شرکت بیمه گر بیمه ثالثی که گم شده را به خاطر داشته باشد و در اسرع وقت، گم شدن بیمه ثالث خود را به شرکت بیمه اعلام نماید.
  • اگر فرد بیمه گذار شرکت بیمه گر بیمه نامه گم شده را به یاد نداشته باشد می تواند به کمک استعلام بیمه مرکزی و با وارد کردن شماره پلاک، شماره شاسی، شماره موتور، شماره بیمه نامه و نام شرکت بیمه قبلی خود را از طریق استعلام بیمه ثالث از بیمه مرکزی دریافت نماید.
  • با اطلاع داشتن از شرکت بیمه و شماره بیمه نامه می توانید به شرکت بیمه مراجعه کرده و گم شدن بیمه ثالث را به اطلاع شرکت بیمه برسانید.

البته این نکته را فراموش نکنید که برای بیمه های ثالثی که گم شده اند بیمه نامه المثنی صادر نمی شود و فقط یک گواهی بیمه ثالث را شرکت بیمه به بیمه گذار با درج اطلاعات خودرو و اطلاعات بیمه نامه ای در اختیار بیمه گذار قرار می دهد.

بیمه گذار باید گواهی بیمه شخص ثالث را تا زمان تمدید بیمه نامه نزد خود نگه دارد تا در زمان تمدید بیمه‌نامه جدید با حفظ سابقه عدم خسارت بیمه نامه قبلی صادر شود. اگر در طول داشتن گواهی بیمه نامه ثالث به خسارت بخورید، می توانید با ارائه این گواهی به شرکت بیمه از پوشش های بیمه نامه خود استفاده کنید.

گواهی المثنی بیمه ثالث چیست؟
با توجه به این موضوع که برای بیمه نامه های ثالث المثنی صادر نمی شود، گواهی نامه شخص ثالث به جای بیمه شخص ثالث گم شده در اختیار بیمه گذار قرار داده می شود. شما می توانید به جای بیمه شخص ثالث در زمان نیاز گواهی بیمه نامه شخص ثالث را ارائه نمایید.

این گواهی برای زمان خسارت و هم برای زمانی که پلیس از شما درخواست بیمه شخص ثالث را می کند می توانید گواهی بیمه شخص ثالث را ارائه نمایید. برای صدور گواهی بیمه نامه شخص ثالث به همراه داشتن مدارک شناسایی خودرو به اضافه مدارک شناسایی مالک خودرو لازم می باشد.

هزینه دریافت گواهی المثنی بیمه شخص ثالث:
اگر بیمه ثالثتان را گم کرده باشید، باید بدانید که وقتی شما برای دریافت گواهی بیمه شخص ثالث به شرکت بیمه مراجعه می کنید، هیچگونه هزینه ای بابت صدور گواهی بیمه ثالث از شما دریافت نمی شود بلکه با مراجعه به بیمه نامه ثالثی که شما گم کرده اید، گواهی بیمه شخص ثالث برای شما صادر می شود. صدور گواهی ثالث کاملا رایگان می باشد.

گم شدن بیمه بدنه خودرو گویا بی دردسرتر است:
اما اگر بیمه بدنه ماشینتان را گم کرده اید، داستان با گم شدن بیمه ثالث کمی فرق می کند. برای بیمه بدنه‌ای که گم شده، شما می توانید المثنی بیمه بدنه ماشین را از شرکت بیمه دریافت نمایید.

برای این که المثنی بیمه بدنه را از شرکت بیمه بگیرید، ابتدا باید گم شدن بیمه بدنه تان را به اطلاع شرکت بیمه برسانید، شرکت بیمه با بررسی بیمه بدنه قبلی شما، المثنی بیمه بدنه شما را صادر می کند.

با صدور المثنی بیمه بدنه، بیمه بدنه قبلی شما خود به خود باطل می شود. البته با صدور بیمه بدنه المثنی همه تخفیفات قبلی شما همچنان جاری بوده و شما می توانید برای بیمه بدنه سال دیگر از همه تخفیفات سال قبل خود استفاده نمایید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>