اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

21 داروی موجود با قابلیت درمان کووید 19:
محققان انستیتوی اکتشافات پزشکی در آمریکا توانستند 21 داروی موجود را شناسایی کنند که قابلیت جلوگیری از تولیدمثل ویروس SARS-CoV-2 را دارد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، در این تحقیقات که توسط محققان انستیتوی اکتشافات پزشکی Sanford Burnham Prebys صورت گرفته است، یکی از بزرگ ترین بانک های اطلاعات دارویی جهان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و 100 مولکول با قابلیت های ضدویروسی در آزمایش ها شناسایی شد.

از بین این موارد، مجموعا 21 دارو در مقادیری که مصرف آن برای بیماران ایمن بود، روی ویروس کرونا اثرگذار بودند.از این بین 13 دارو قبلا وارد مرحله آزمایشات بالینی شده است و در مقادیری که مصرف آن برای بیماران بی خطر است، روی ویروس کرونا اثرگذار هستند.

دو مورد از این داروها شامل astemizole و clofazamine به منظور درمان آلرژی و جذام به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده و رمدسیویر نیز مجوز استفاده فوری را از این سازمان دریافت کرده است.

از این بین نیز چهار دارو با داروی رمدسیویر که به عنوان درمان استاندارد کووید 19 کاربرد دارد، سازگاری داشته و موجب هم افزایی اثر آن شدند. یکی از این داروها (hanfangchin A (tetrandrine نام دارد که از مشتقات داروی ضدمالاریای کلورکین بوده و به فاز سوم از آزمایشات بالینی رسیده است.

محققان در حال آزمایش 21 نوع دارو روی مدل های جانوری و ارگانوییدها هستند و در صورت دستیابی به موفقیت، آزمایشات بالینی آن ها با تایید سازمان غذا و دارو آغاز خواهد شد.

ویروس کرونا موسوم به «کووید 19» اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی خبری تأکید کرد که اگرچه واژه «همه گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را «همه گیر جهانی» شناسایی و اعلام می کند.

بر اساس آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت، تاکنون 15 میلیون و 941 هزار و806 نفر به این بیماری مبتلا شده اند، 9 میلیون و 724 هزار و 289 نفر بهبود یافته اند و 642 هزار و 751 نفر جان خود را از دست داده اند.

دانشمندان بسیاری در سراسر جهان به دنبال ساخت واکسن این پاندمی هستند.گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>