اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیمه ماشین در ترکیه

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه کشوری است اوراسیایی که با جمعیتی در حدود 79 میلیون نفر، هجدهمین کشور پر جمعیت دنیا به شمار می ­رود. سرانه تولید ناخالص داخلی بر اساس قدرت خرید 21٫198 دلار می­ باشد که دارای اقتصادی ترکیبی از صنایع نوین و بومی است. در ادامه مروری خواهیم داشت بر بیمه خودرو در ترکیه.

شرکت فعال در حوزه بیمه حضور داشتند که 8 شرکت از این میان در حوزه بیمه عمر فعالیت داشته­ اند. علاوه بر این 48 شرکت، 2 شرکت بیمه اتکایی و 18 صندوق بازنشستگی، در حوزه بیمه فعالیت دارند. صنعت بیمه ترکیه، هدف مناسبی برای سرمایه­ گذاران خارجی است؛ چراکه حدود سه چهارم از شرکت های بیمه­ ای، یا به طور کامل زیر نظر سرمایه­ گذاران خارجی فعالیت می­ کنند و یا از شرکای خارجی بهره­ مند هستند.

بیمه خودرو در ترکیه
بیمه شخص ثالث خودرو در ترکیه، بیمه ای اجباری برای رانندگان است که خسارت ­های جانی و مالی تصادف را برای شخص ثالث پوشش می­ دهد. بر اساس گزارش­ های ارائه شده از سوی انجمن بیمه ترکیه، 32 شرکت در زمینه بیمه شخص ثالث خودرو در سال 2018 فعالیت می­ کردند که حق بیمه دریافت شده در این مورد برابر 2/8 میلیارد دلار بوده است که سهم 22/3 درصدی از کل بازار بیمه این کشور را به خود اختصاص داده است.

با توجه به این آمار، ضریب نفوذ صنعت بیمه در اقتصاد ترکیه در این سال در حدود 1/5 درصد بوده است. میزان خسارت­ های پرداخت شده از سوی شرکت بر اساس آمار گزارش شده از سوی نشریه سیگما، ضریب نفوذ صنعت بیمه در کشور ترکیه با 0/1 درصد کاهش، در سال 2014 به 1/4 درصد رسیده است. اگرچه میزان حق بیمه دریافتی توسط شرکت­ های بیمه از 23,702 میلیون لیر به 25,375 میلیون لیر رسید، اما به علت کاهش ارزش لیر نسبت به دلار آمریکا، ضریب نفوذ صنعت بیمه در این سال2014، 0/1 درصد کاهش داشته است.

در کشور ترکیه، وجود بیش از 20 میلیون خودرو تخمین زده می ­شود که با توجه به جمعیت این کشور، سرانه 0/25 خودرو برآورد شده است. همچنین میزان تلفات جاده­ ای در این کشور سالیانه در حدود 10 هزار نفر است که به طور تقریبی نصف میزان مرگ و میر جاده ­ای سالیانه در ایران است.

نسبت خسارت مربوط به بیمه شخص ثالث برای شرکت­ های بیمه در سال2018، 91/2 درصد بوده است؛ درحالی که در سال 2012 این نسبت برابر 114/6 درصد بوده است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>