اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیمه شخص ثالث

همان طور که می دانید داشتن بیمه شخص ثالث، برای تمامی خودروها اجباری است و بیمه گذار با پرداخت حق بیمه ای، خودروی خود را در برابر حوادث بیمه می کند. بدیهی است در صورت پرداخت نکردن و یا به تعویق انداختن پرداخت حق بیمه، جریمه دیرکرد به آن تعلق می گیرد که با توجه با نوع خودرو هزینه متفاوتی دارد. اگر در همین مدت که بیمه ثالث تان را تمدید نکرده اید دچار حادثه ای بشوید، باید خسارت را از جیب خودتان پرداخت کنید و شرکت بیمه هیچ تعهدی در قبال شما ندارد.

حتماً برایتان اتفاق افتاده به دلیل مشغله زیاد، تاریخ سررسید بیمه شخص ثالث تان را فراموش کردید و مشمول جریمه دیرکرد نیز شده اید. به عنوان مثال؛ در مدتی که تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث، گذشته باشد اگر حادثه ای چه مالی و چه جانی رخ دهد، تحت پوشش بیمه نیست و شخص باید از حساب خود خسارت را پرداخت کند. جریمه دیر کرد هر روز برابر است با حق بیمه کامل بدون تخفیف یک سال آن خودرو تقسیم بر 365 روز سال می باشد.

جریمه دیرکرد بیمه چگونه محاسبه می شود؟
علاوه بر جریمه دیرکرد هر روز برابر با حق بیمه کامل بدون تخفیف تقسیم بر 365، بابت هرروز دیرکرد می بایست هزینه ای پرداخت شود که در جدول زیر آمده است. توجه داشته باشید که جریمه دیرکرد فقط تا مدت 1 سال به حق بیمه اضافه می شود و تأخیر 1 سال به بالا ثابت است.

برای خودروهای تیپ پراید و پیکان =  2470تومان روزانه 

برای خودروهای تیپ پژو و سمند =   2900تومان روزانه 

برای خودروهای بارکش تا 1 تن =     2550تومان روزانه 

برای خودروهای بارکش تا 3 تن    =  3750 تومان روزانه

میزان جریمه دیرکرد، تأثیری بر روی تخفیفات خودرو ندارد و تخفیفات عدم خسارت به قوت خود باقی هست. این جریمه به حساب صندوق تأمین خسارت های بدنی واریز می شود؛ بنابراین هیچ ربطی به نماینده ندارد به همین علت، جریمه دیرکرد بخشیده نمی شود و اگر نماینده ای این کار را انجام دهد، تخلف محسوب می شود. مبلغ جریمه دیرکرد، به حق بیمه ثالث خودرو اضافه می شود.

در چه صورتی جریمه دیرکرد، بخشیده می شود؟

فقط در 1 صورت جریمه دیرکرد بخشیده می شود، آن هم زمانی که خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی توقیف باشد که با بردن نامه رفع توقیف به شرکت بیمه از پرداخت جریمه دیرکرد، معاف می شود.

اگر خودرو به سرقت رفته باشد در این مدت مشمول جریمه دیرکرد می شود؟

خیر؛ جریمه این مدت بخشیده و از شما دریافت نخواهد شد، فقط کافی است با گرفتن گواهی از کلانتری با موضوع سرقت با مشخصات خودروی شما و تاریخ به سرقت رفتن، به شرکت بیمه خود مراجعه کنید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>