اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

زمانی که قصد خرید خودروی جدیدی را داشته و می خواهید در مورد بیمه شخص ثالث و بدنه آن اطلاعاتی کسب کنید و یا زمانی که قصد اطمینان یافتن از صحت بیمه نامه خود را دارید، به استعلام و دریافت سوابق بیمه نامه ماشین خود نیاز پیدا خواهید کرد.

استعلام سوابق بیمه از بیمه مرکزی
برای استعلام بیمه نامه ماشین خود باید به سایت بیمه مرکزی مراجعه کرده و وارد بخش «سامانه استعلام بیمه نامه های وسایل نقلیه موتوری» شوید.در این صفحه دو گزینه پیش روی شما خواهد بود: ثبت استعلام جدید و پیگیری استعلام

استعلام سوابق بیمه

ثبت استعلام جدید برای دریافت سوابق بیمه نامه ماشین:
برای ثبت استعلام جدید، ابتدا در قسمت تأییدیه پس از خواندن متن ماده 24 قانون ارتقای سلامت نظام اداری، گزینه تأیید را زده و وارد مرحله بعد خواهید شد.

استعلام بیمه

در قسمت انتخاب رشته بیمه مورد استعلام، نوع بیمه نامه مدنظر خود از جمله شخص ثالث، بدنه، شخص ثالث و بدنه را انتخاب نمایید.

استعلام بیمه

در مرحله بعد یعنی در قسمت اطلاعات استعلام کننده، باید مشخصات خود (فرد بیمه گذار) را وارد کنید. این مشخصات شامل اطلاعاتی مثل: کد ملی، تاریخ تولد، تلفن، شماره موبایل، استان، شهر، آدرس، کد پستی و پست الکترونیک می باشد.پر کردن موارد کد ملی، تاریخ تولد، تلفن، شماره موبایل، استان، شهر و آدرس الزامی است.پس از وارد کردن کد امنیتی، برای تأیید روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

استعلام بیمه

در این مرحله کد تأییدیه ثبت استعلام، به شماره موبایلی که وارد کرده بودید ارسال خواهد شد.پیامک تأیید با متن زیر برای شما ارسال می شود.

استعلام بیمه

پس از وارد کردن کد تأییدیه، روی گزینه «مرحله بعد» کلیک نمایید.

استعلام بیمه

در صورت ثبت موفقیت آمیز استعلام خود، در قسمت تأییدیه نهایی متن زیر برایتان نمایش داده خواهد شد.

استعلام بیمه

همچنین پیامکی حاوی متن زیر به شماره موبایلی که در بخش قبل وارد کرده بودید، ارسال می شود.

استعلام بیمه

پیگیری استعلام سوابق بیمه نامه ماشین:
در این بخش باید برای پیگیری استعلام خود، اطلاعاتی شامل کد پیگیری و کد ملی استعلام کننده را وارد کنید.پس از تأیید اطلاعات می توانید نتیجه استعلام خود را مشاهده و در صورت تمایل آن را چاپ نمایید.

استعلام بیمه

نمونه ای از استعلام سوابق بیمه نامه ماشین:
در تصویر زیر نمونه ای از استعلام بیمه نامه ثالث را مشاهده می کنید.همان گونه که در تصویر مشخص است، در برگه استعلام، علاوه بر اطلاعات بیمه گذار، اطلاعاتی مثل شماره بیمه نامه، تاریخ شروع و انقضای بیمه نامه، نوع بیمه نامه، نام شرکت بیمه و وضعیت دریافت خسارت نمایش داده می شود.

استعلام بیمه

نحوه استعلام صحت و اصالت بیمه نامه
در سایت بیمه مرکزی بخشی با عنوان سامانه استعلام اصالت بیمه نامه و یا همان سامانه سنهاب وجود دارد که شما می توانید با وارد کردن اطلاعات بیمه نامه خود در سامانه سنهاب، گواهی اصالت بیمه نامه را مشاهده نمایید.همچنین در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام، می توانید با سامانه پاسخگویی بیمه مرکزی با شماره 2342 تماس بگیرید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>