اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو


بیمه بدنه

قیمت بیمه بدنه
برخلاف بیمه ثالث که نرخ ثابتی دارد و شرکت ها نمی توانند بیش از 2.5 درصد تخفیف بر حق بیمه اعمال کنند، آن ها می توانند برای بیمه بدنه تخفیفات بیشتری درنظر بگیرند. به طور کلی عواملی مثل نوع خودرو، مدل، سال ساخت، پوشش های اضافی، تخفیف عدم خسارت و تخفیفات ویژه ی دیگر حق بیمه را تعیین می کند.

همچنین قیمت بیمه بدنه بر اساس کاربری خودرو متفاوت است. خودروهای شخصی، عمومی، وسایل نقلیه ی بارکش و … نرخ متفاوتی در مقایسه با یکدیگر دارند.

تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر
تخفیف بیمه بدنه برای خودروهای صفر بین 20 تا 30 درصد اعمال می شود.هر شرکت ملاک متفاوتی برای تعیین خودروی صفر دارد. مقدار کارکرد خودرو، زمانی که از پلاک کردن یا تولید آن گذشته، میزان زمانی که از شماره گذاری خودرو گذشته و سایر عواملی که در هر شرکتی ممکن است متفاوت باشد، فاکتورهایی است که در تعریف خودروی صفر موثر است.

به طور مثال خودرویی که بیش از سه ماه از زمان پلاک کردن آن گذشته و یا تولید آن به بیش از یکسال گذشته بر می گردد، نمی تواند از این تخفیف استفاده کند. حتی اگر میزان کارکرد آن به اندازه ی یک خودروی صفر باشد.برای خرید ارزان ترین بیمه بدنه باید به فاکتورهایی که هر شرکت در تعیین خودروی صفر درنظر می گیرد توجه کرد. هرچه تعداد این فاکتورها کمتر باشد تخفیف بیشتری بر حق بیمه اعمال خواهد شد.

بهترین بیمه بدنه خودرو
میزان فروش شرکت ها، توانگری مالی آن ها، پوشش های ارائه شده، تخفیفات ویژه و درصد فرانشیز کسر شده در خسارت قابل پرداخت، از عواملی است که در تعیین بهترین بیمه بدنه تأثیر دارد. البته باید توجه داشت ارزان ترین بیمه بدنه همیشه بهترین بیمه نیست.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ فروش بیمه نامه
تعداد بیمه نامه هایی که هر شرکت در طول یکسال فروخته و سهم آن از بازار بیمه می تواند معیار خوبی برای سنجش موفقیت شرکت و محبوبیت آن در میان مردم باشد. بر اساس سالنامه ی آماری منتشر شده توسط بیمه مرکزی، سهم شرکت ها از فروش بیمه بدنه در سال 99 به شرح زیر است:

بیمه بدنه

بیمه ایران، بیمه آسیا و بیمه پارسیان، بیشترین فروش بیمه نامه را به خود اختصاص داده اند و سه شرکت اول در فروش بیمه بدنه هستند. بیمه معلم، پاسارگاد و سامان علی رغم فروش پایین، رشد بالایی را در بیمه بدنه تجربه کرده اند.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ توانگری مالی
توانگری مالی شرکت ها، نشان دهنده ی توانایی آن ها در پرداخت خسارت و انجام تعهدات است. در جدول زیر جدید ترین آمار از توانگری مالی شرکت ها مورد بررسی قرار گرفته است. توانگری سطح یک، بسیار خوب و توانگری سطح چهار ضعیف ترین آن است.

بیمه بدنه

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ کسر فرانشیز
شرکت ها برای پوشش های اصلی بیمه بدنه مبلغی به عنوان فرانشیز از خسارت قابل پرداخت کسر می کنند. علاوه بر این برای بعضی از پوشش های اضافی هم درصدی به عنوان فرانشیز درنظر گرفته می شود. باید توجه داشت برای انتخاب ارزان ترین بیمه بدنه، فرانشیزی که هر شرکت تعیین می کند، مدنظر قرار گیرد.

به طور مثال بیمه آسیا برای پوشش سرقت فرانشیز 20% درنظر می گیرد. یا فرانشیز پوشش بلایای طبیعی در بیمه سامان 10% است در حالی که همین پوشش در بیمه پارسیان فرانشیز 30 درصدی دارد.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ سهولت در صدور بیمه نامه
سال تولید خودرو در تعیین حق بیمه موثر است. همچنین بعضی شرکت ها خودروهایی که از تولیدشان چندین سال گذشته باشد را بیمه نمی کنند و برای صدور بیمه بدنه محدودیت درنظر می گیرند.

به طور مثال بیمه ایران بر حق بیمه ی خودروهایی که 10 سال از تولیدشان گذشته باشد، نرخ بالاتری اعمال می کند یا بیمه پاسارگاد خودروهای بالای 20 سال را بیمه نمی کند.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ پرداخت خسارت
هر چه تعداد مراکز پرداخت خسارت وپراکندگی آن در سطح شهر بیشتر باشد، افراد امکان دسترسی بهتری برای دریافت خسارت خواهند داشت. همچنین مراکز پرداخت خسارت سیار توسط بعضی از شرکت ها ایجاد شده تا امکان رسیدگی سریع تر به خسارات بیمه گذاران فراهم شود.بیمه ایران، البرز، پاسارگاد و ملت شرکت هایی هستند که مراکز پرداخت خسارت سیار دارند.

در جدول زیر تعداد مراکز پرداخت خسارت شرکت های مختلف با یکدیگر مقایسه شده است.

بیمه بدنه

بهترین از لحاظ ارائه ی بیشترین پوشش و دریافت کم ترین حق بیمه
خسارت هایی که در اثر برخورد خودرو با وسیله نقلیه یا جسم دیگر، چپ کردن یا سقوط آن، آتش سوزی، صاعقه، انفجار و سرقت کلی ایجاد می شوند تحت پوشش بیمه بدنه قرار می گیرند. اما برای استفاده از پوشش های اضافی دیگر مثل پوشش سرقت در جای قطعات، ایاب و ذهاب، شکست شیشه، نوسانات قیمت، بلایای طبیعی و… باید حق بیمه ی بیشتری پرداخت کنید.

بعضی از پوشش ها تنها توسط شرکت های خاصی ارائه می شوند. مثلا پوشش کشیدن میخ که بیمه ایران آن را ارائه می کند یا پوشش حذف فرانشیز که مخصوص بیمه سامان و پاسارگاد است. اگر به دنبال کامل ترین بیمه بدنه هستید شرکتی را انتخاب کنید که بیشترین پوشش را ارئه می کند.از طرفی اگر پرداخت هزینه ی کم تر و خرید ارزان ترین بیمه بدنه برای شما اهمیت دارد و در عین حال می خواهید از پوشش های اضافی آن بهره مند شوید شرکتی را انتخاب کنید که به ازای افزایش پوشش های اضافی مبلغ کم تری را به حق بیمه ی شما اضافه کند.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ تخفیفات ویژه
قیمت بیمه بدنه به تخفیفاتی که شرکت های بیمه به صورت جداگانه اعمال می کنند هم، بستگی دارد. یکی از مهم ترین تخفیفات، تخفیف عدم خسارت است. علاوه بر آن هر شرکت می تواند شرایط ویژه ای برای ارائه ی تخفیف بیمه بدنه درنظر بگیرد.

به طور مثال شرکت ها به مالکان خودروهای صفر تخفیف 20 تا 30 درصدی می دهند. بعضی شرکت ها این امکان را در اختیار بیمه گذاران قرار می دهند که اگر بیمه ثالث یا عمر خود را از همان شرکت خریده باشند، بتوانند برای بیمه بدنه از تخفیفات ویژه بهره مند شوند. همچنین برخی شرکت ها به افرادی که پوشش های زیادی برای بیمه بدنه خود خریداری کنند، تخفیفات قابل توجهی ارائه می دهند.

ارزان ترین بیمه بدنه
به طور کلی برای کاهش حق بیمه ی بدنه می توانید کم ترین پوشش اضافی را انتخاب کنید. همچنین از شرکت هایی بیمه بخرید که بیشترین تخفیفات ویژه را برای بیمه گذاران درنظر می گیرند. علاوه بر آن هر چه سال های عدم خسارت خودروی شما بیشتر باشد تخفیف بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.

گران ترین بیمه بدنه
باید توجه داشت که درباره ی گران یا ارزان بودن بیمه بدنه در شرکت های مختلف نمی توان نظر قطعی داد. چرا که با توجه به مطالب گفته شده، قیمت بدنه به مشخصات خودرو بستگی دارد. در نتیجه قیمت بیمه بدنه ی هر خودرو با توجه به ویژگی های آن در شرکت های مختلف بسیار متفاوت است.

البته ممکن است بعضی شرکت ها تخفیفات ویژه ای بر حق بیمه اعمال نکنند. همین موضوع باعث می شود قیمت بیمه بدنه در این شرکت ها گران تر باشد. لازم به ذکر است که ارزان ترین بیمه بدنه همیشه بهترین آن نیست.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>