اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیمه جنگ و اعتراضات


خسارت جنگ و اعتراضات در بیمه آتش سوزی
با هدف کنترل ریسک شرکت های بیمه، در قانون بیمه و برای تمامی بیمه نامه ها استثنائاتی در نظر گرفته می شود. یکی از این استثنائات، خطرات ناشی از جنگ، جنگ داخلی، آشوب و بلوا، اعتصاب، قیام، انقلاب، کودتا، اغتشاشات داخلی و یا اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی است. به این معنی که اگر به دلیل جنگ، آشوب و … ساختمان بیمه شده دچار آتش سوزی شود، بیمه هیچ تعهدی برای پرداخت خسارت ندارد.

البته بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر و ارائه مجوزهای لازم، خسارت جنگ و اعتراضات را به عنوان یک پوشش اضافی به بیمه نامه آتش سوزی خود اضافه کند. یعنی اگر شما می خواهید برای ساختمان خود (خانه، مکان تجاری، مکان صنعتی و …) بیمه آتش سوزی تهیه کنید، می توانید در زمان صدور بیمه، حق بیمه اضافه مربوط به پوشش جنگ و آشوب را بپردازید تا ساختمان شما در برابر این خطرات هم بیمه شود.

خسارت جنگ و اعتراضات در بیمه بدنه
به جز بیمه آتش سوزی، خسارت جنگ و اعتراضات در بیمه بدنه خودرو هم جزو استثنائات است. یعنی وقتی شما بیمه بدنه خریداری می کنید و ماشین شما در جریان جنگ، آشوب و … آسیب می بیند، خسارت های آن به صورت پیش فرض توسط بیمه نامه شما پرداخت نمی شود، مگر اینکه در زمان خرید بیمه بدنه، با پرداخت حق بیمه بیشتر، این پوشش را به بیمه نامه خود اضافه کرده باشید.البته این پوشش به ندرت، در شرایط خاص و با داشتن مجوزهای لازم صادر می شود.

سایر استثنائات بیمه بدنه
به جز خطرات ناشی از جنگ، آشوب و اعتصاب، موارد دیگری هم هستند که جزو استثنائات بیمه بدنه محسوب می شوند و شرکت بیمه خسارت مربوط به آنها را جبران نمی کند. مواردی مثل:

  • خسارت های ناشی از انفجارهای هسته ای
  • خسارت هایی که عمداً توسط بیمه گذار، ذی نفع و یا راننده ماشین به آن وارد می شود.
  • خسارت های وارد شده به ماشین، در زمان گریز از تعقیب مقامات انتظامی
  • در صورتی که راننده ماشین گواهینامه رانندگی متناسب با خودرو نداشته باشد یا گواهینامه او باطل شده باشد.
  • خسارت هایی که به علت مصرف مشروبات الکلی و یا استعمال مواد مخدر یا روان گردان توسط راننده رخ داده باشد.
  • خسارت ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر (مگر آنکه ماشین بیمه شده مخصوص و مجاز به انجام این کار باشد و اصول و مقررات ایمنی را رعایت کرده باشد)
  • خسارت های وارد شده به وسایل و دستگاههای الکتریکی و الکترونیکی ماشین بیمه شده، در صورتی که ناشی از نقص و خرابی در کارکرد آنها باشد.
  • خسارت هایی که به علت حمل بار بیش از حد مجاز توسط ماشین به آن وارد شود.

خسارت جنگ و اعتراضات در بیمه عمر
همانطور که می دانید هزینه های پزشکی در بیمه عمر، برای بیماری های خاصی مثل سرطان، بیماری قلبی و … پرداخت می شود. همچنین یکی از مزیت های اصلی بیمه عمر این است که در صورتی که بیمه شده در مدت بیمه نامه فوت کند، علاوه بر ارزش بازخریدی، سرمایه فوت هم به ذی نفعان او پرداخت می شود.

اما در بیمه عمر هم مانند سایر بیمه ها، خسارت جنگ، آشوب و بلوا جزو استثنائات است. یعنی اگر فرد بیمه شده در جریان جنگ و اعتراضات فوت کند، سرمایه فوت به او تعلق نمی گیرد و ذی نفعان فقط می توانند ارزش بازخریدی بیمه نامه را دریافت کنند.

البته بعضی از شرکت های بیمه مثل بیمه سامان و بیمه پاسارگاد، مجوزهای لازم را از بیمه مرکزی دریافت کرده اند و در پرسشنامه بیمه عمر خود، پوششی را با عنوان پوشش آشوب، اعتصاب و بلوا قرار داده اند. یعنی اگر بیمه گذار بیمه عمر خود را به همراه این پوشش خریدرای کند، در صورت فوت در اثر آشوب، اعتصاب و بلوا، سرمایه فوت هم به ذی نفعان بیمه شده پرداخت می شود.

خسارت جنگ و اعتراضات در بیمه درمان تکمیلی
در بیمه تکمیلی هم خسارت جنگ و اعتراضات استثناء است. یعنی اگر فردی که بیمه تکمیلی دارد، با شرکت در آشوب ها و اعتراضات دچار آسیب جسمی شده باشد و برای هزینه های درمان خود بخواهد از بیمه تکمیلی استفاده کند، بیمه هزینه ای به او پرداخت نمی کند. مخصوصا اگر برای مرکز درمانی یا شرکت بیمه محرز شود که آسیب یا بیماری بیمه شده به علت جنگ و آشوب ایجاد شده است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>