اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیمه مسافرتی

سفر، همیشه خاطراتی ماندگار رقم می زند اما چرا گاه خوب و گاه بد خوانده می شود؟ خوب یا بد بودن سفر رابطه مستقیمی با ذهنیت مسافر از سفر، مقصد سفر، کیفیت محل اقامت، کیفیت و تنوع غذاهایی که خورده می شود، وسیله سفر، میزان دل سپردن به سفر و دل کندن از مبدا سفر، همراهان سفر و ده ها مورد دیگر دارد؛ همه این ها تجربه های را برای مسافر رقم می زنند که ممکن است در یک سفر مشخص از سوی هر یک از همسفران خوب یا بد تعبیر شود. به هر حال هر چه باشد یک مسئله مهم در سفر پررنگ است؛ امنیت و سلامتی در سفر.

چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
این شرایط را در نظر بگیرید که به دلیل شرایط آب و هوایی و غذاهای نامناسب دچار گرمازدگی، مسمومیت و بیماری شده و نیاز به مراقبت های پزشکی دارید؛ و یا این که، چمدان خود را در فرودگاه گم کرده اید و نیاز به وسایل ضروری دارید؛ کیف پول و مدارک شما به سرقت رفته است و شما به پول و مدارک جدید نیاز دارید؛ و یا این که به دلیل بیماری یا فوت نزدیکان مجبور به بازگشت از سفر خود هستید. این مسائل بخودی خود شما را به این فکر می اندازد که به فکر راه حلی برای آن بیفتید. استفاده از بیمه مسافرتی مزایایی دارد که برطرف کننده این نگرانی هاست.

کدام یک از شرکت های بیمه، بیمه مسافرتی ارائه می دهند؟
شرکت های مختلف بیمه ای مانند بیمه سامان، بیمه پارسیان، بیمه کوثر، بیمه کارآفرین، بیمه ملت، بیمه ما، بیمه پاسارگاد، بیمه نوین، بیمه دی و بیمه رازی و با شرکت های مختلف خارجی همکاری می کنند. هر یک از این شرکت ها شرایط مختص به خود را دارد که لازم است شرایط بیمه نامه به صورت کامل مطالعه شود. به طور مثال بیمه مسافرتی پاسارگاد در خارج از کشور با دو شرکت کمک رسان ایران(sos) وشرکت کمک رسان اواسان(Evasan) همکاری می کند. و بیمه مسافرتی سامان با با شرکت کمک رسان بین المللی Mideast همکاری می کند.

مدت اعتبار بیمه نامه مسافرتی چقدر است؟
از زمان خروج مسافر از کشور تا زمان بازگشت وی است، بنابراین حق بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت مسافر در خارج از کشور و همچنین متناسب با پوشش های مورد نیاز تغییر خواهد کرد.

قیمت بیمه مسافرتی چقدر است؟
لازم است مسافرانی که اقدام به خرید بیمه مسافرتی می کنند، حتما از پوشش های بیمه نامه اطلاع کامل داشته باشند. ممکن است با پرداخت هزینه ای نه چندان بیشتر، بتوان بیمه نامه ای به مراتب بهتر تهیه کرد. به طور مثال برای دو هفته اقامت در کشور اتریش، یک شرکت بیمه، بیمه نامه ای با سقف تعهد 30 هزار یورو را با قیمت 81 هزار و 900 تومان صادر می کند، اما شرکت دیگری همین بیمه نامه را با سقف پوشش 50 هزار یورو به قیمت 89 هزار تومان صادر می کند.

بیمه مسافرتی اجباری است؟
در بسیاری از تورهای مسافرتی، خصوصا برای افراد با سنین بالا، همراه داشتن بیمه مسافرتی برای مسافران اجباری است. هزینه این بیمه در مقایسه با هزینه های سفر بسیار اندک است، بنابراین توصیه می شود که حتما بیمه مسافرتی خریداری شود.

چقدر طول می کشد تا بیمه نامه مسافرتی صادر شود؟
صدور بیمه مسافرتی وقت چندانی از ما نخواهد گرفت، فقط باید حواسمان باشد در صورتی که قصد اقامت در کشورهای مختلف را در سفر داریم، برای هرکدام از کشورها، باید بیمه مناسب تهیه کنیم.

آیا بیمه خودروی بین الملل وجود دارد؟
بله وجود دارد. برای سفرهای خارج از مرز می توان برای خودروها بیمه کارت سبز تهیه کرد. از این بیمه می توان برای سفر با خودرو به کشورهای اروپایی و عراق، مراکش و تونس استفاده کنیم. کارت سبز یک گواهینامه بین المللی در زمینه بیمه شخص ثالث است که توسط رانندگانی که به طور موقت قصد عبور و تردد در کشورهای تحت پوشش آن را دارند، تهیه شده و در صورت بروز حادثه تصادف یا در صورت نیاز در مرزها و یا داخل کشورهای عضو ارائه می شود. در کشور ما این بیمه تنها توسط شرکت بیمه ایران صادر می شود.


قیمت بیمه کارت سبز خودرو چقدر است؟
قیمت بیمه با توجه به مدت اقامت در خارج از کشور و نوع خودرو که در اصل عوامل تعیین کننده ریسک خودرو هستند، تعیین می شود. 

اگر کشور مقصد جزء کشورهای عضو کارت سبز نباشد تکلیف چیست؟
اما اگر کشور مقصد شما، جزء کشورهای عضو کارت سبز نباشد، لازم است تا پس از خروج از مرز، از آن کشور برای مدتی که قصد اقامت در آن را دارید بیمه تهیه کنید. به طور مثال، اگر می خواهید در مرز ترکمنستان از کشور خارج شوید و به کشورهای آسیای میانه سفر کنید، پس از خروج از پایانه های مرزی لطف آباد، باجگیران و یا سرخس، می توانید از شرکت های ترکمن، اقدام به خرید بیمه شخص ثالث خودرو نمایید.

مدارک لازم جهت درخواست مجوز رانندگی بین المللی چیست؟
گواهینامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، دو قطعه عکس تمام رخ زمینه سفید 3*4، ارائه تصویر صفحه اول گذرنامه، تکمیل فرم درخواست.

دریافت گواهینامه بین المللی چقدر هزینه دارد؟
نود و پنج هزار تومان.

کاپوتاژ خودرو چیست؟
اولین قدم در مسافرت های خارجی با خودرو شخصی، کاپوتاژ خودرو یا همان مجوز خروج خودرو از کشور است. کاپوتاژ به معنی دریافت مجوز خروج برای خودرو شخصی است.

مراحل کاپوتاژ به چه صورت است؟
مراحل کاپوتاژ اتومبیل شما در صورت تکمیل بودن مدارک، حدود یک ساعت طول خواهد کشید و پس از آن برگه تردد بین المللی (کاپوتاژ) به شما تحویل داده می شود. بردن خودرو به گمرک در هنگام اخذ، تمدید یا ابطال کاپوتاژ ضروری است. در ضمن تمامی مدارک خودرو اعم از برگ سبز، سند کارخانه، کارت ماشین و مدارک شناسایی خود از قبیل گواهینامه، کارت ملی و شناسنامه را همراه داشته باشید.

معمولا برای ورود به محوطه گمرک نیاز است که برگه کاپوتاژ را به نگهبان درب ورودی نشان دهید. هر بار که از کشور خارج می شوید، یک مهر خروج و هر بار که وارد کشور می شودی، یک مهر ورود در پشت برگه کاپوتاژ خودرو ثبت می شود.

آیا امکان تهیه بیمه بدنه خودرو برای سفرهای خارجی وجود دارد؟
در مورد بیمه بدنه خودرو باید گفت که داستان به گونه دیگری است. کسانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند، به اختیار خود می توانند با پرداخت هزینه پوشش ترانزیت خودرو که بسیاری از شرکت های بیمه آن را دارند، بیمه بدنه را خریداری کنند. در صورت بروز تصادف هم، البته خدایی ناکرده، دریافت خسارت پس از بازگشت به ایران امکان پذیر است.

پس اگر تصادف کردید، حتما از خودرو خود عکس ها و فیلم های لازم را تهیه کنید تا برای شرکت بیمه امکان برآورد خسارت وجود داشته باشد. البته بهتر است نحوه عکس گرفتن را هم از نماینده بیمه گذار، آموزش دید. زمانی هم که به ایران رسیدید، با همراه داشتن گزارش های پلیس محلی و مدارک لازم و تصاویر، برای دریافت خسارت خود به مراکز دریافت خسارت مراجعه کنید.

اجاره خودرو در سفر به چه صورت است؟
در سفرهای داخلی، خصوصا در مناطق آزاد که اجاره خودرو مرسوم تر است با وثیقه گذاشتن مقدار مشخصی پول و مدارک شناسایی امکان اجاره خودرو وجود دارد. اما در سفرهای خارجی، بیشتر موسسه های کرایه اتومبیل، علاوه بر داشتن گذرنامه معتبر، وجود Credit Card را برای اجاره اتومبیل لازم می دانند که خب، کمتر کسی پیدا می شود آن را داشته باشد. البته هستند موسساتی که Debit Card هم برای اجاره اتومبیل می پذیرند که طبیعتا تعدادشان خیلی کمتر است و هم این که لازم است تا شما در Debit Card خود، مقدار مشخصی پول داشته باشید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>