اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیمه مسافرتی

هر ساله تعداد زیادی از افراد با اهداف مختلف مثل گردشگری، شرکت در کنفرانس ها، جشنواره ها و نمایشگاه ها و یا برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی سفر می کنند. در سفر شما با هر هدف و مقصدی که باشد، ممکن است اتفاقات بسیاری رخ دهد؛ اتفاقاتی که به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست. به عنوان مثال ممکن است دچار بیماری شوید، مدارک و وسایل شما به سرقت برود و یا یک مشکل حقوقی و قانونی برایتان به وجود بیاید. در واقع باید گفت که تنها راه حل موجود برای مقابله و جبران چنین حوادثی بیمه مسافرتی است.

بیمه مسافرتی دانشجویی
یکی از انواع بیمه های مسافرتی، بیمه مسافرتی دانشجویی است که دانشجویان با خرید آن تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.یکی از شرایط مهم بیمه های مسافرتی توریستی، 92 روزه بودن آن ها است. یعنی شما در طول 92 روز متوالی تحت پوشش بیمه هستید و در صورتی که سفر شما بیشتر از این مدت باشد نمی توانید از بیمه خود استفاده کنید، مگر اینکه بعد از 92 روز به ایران بازگشته و پس از آن به سفر خود ادامه دهید.

البته در بیمه مسافرتی دانشجویی چنین شرطی وجود ندارد و شما می توانید حداکثر تا 1 سال تحت پوشش بیمه باشید بدون اینکه نیاز باشد به کشور بازگردید.همچنین شما می توانید پس از اتمام بیمه نامه خود، آن را برای یک سال دیگر هم تمدید کنید. البته برای این کار باید به ایران بازگردید و برای تمدید بیمه خود اقدام نمایید.

بیمه ویزای تحصیلی
یکی از دلایل اهمیت بیمه مسافرتی دانشجویی این است که برای گرفتن ویزای تحصیلی، در بیشتر سفارتخانه ها ارائه بیمه نامه معتبر الزامی است. به همین دلیل هم به این بیمه، بیمه ویزای تحصیلی گفته می شود.همانطور که گفتیم بیمه مسافرتی دانشجویی شما باید معتبر باشد. در واقع سفارتخانه ها هر بیمه مسافرتی را برای اخذ ویزای تحصیلی تأیید نمی کنند. پس حتما قبل از خرید بیمه مسافرتی دانشجویی، شرکت های بیمه مورد تأیید سفارتخانه خود را استعلام بگیرید.

پوشش های بیمه مسافرتی دانشجویی:
بیمه مسافرتی دانشجویی در بیشتر شرکت های بیمه ارائه دهنده آن، در مورد پوشش های زیر به بیمه گذاران خود متعهد هستند:

 • هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور
 • هزینه های ناشی از تاخیر در تحویل چمدان ها
 • هزینه های ناشی از تاخیر در حرکت
 • پرداخت هزینه های لازم در صورت سرقت یا گم شدن مدارک شناسایی بیمه گذار
 • پرداخت هزینه های فوری دندانپزشکی
 • جابه جایی یا بازگرداندن بیمه گذار به کشورش در صورت بروز حادثه یا بیماری
 • بازگرداندن اعضای خانواده بیمه گذار به کشور مقصد در صورت فوت یا بستری شدن او
 • بازگرداندن جسد متوفی به کشور در صورت فوت بیمه گذار
 • ارائه مشاوره، پرداخت هزینه و پیگیری مسائل حقوقی در صورت بروز مشکل قانونی در کشور مقصد
 • پرداخت هزینه بازگشت بیمه گذار به کشور در صورت فوت یکی از اعضای خانواده
 • پرداخت هزینه های ارسال دارو برای بیمه گذار

بهترین بیمه مسافرتی برای دانشجویان خارج از کشور
بیمه مسافرتی دانشجویی در حال حاضر توسط چند شرکت بیمه معتبر ارائه می شود. شرکت هایی مثل بیمه سامان، بیمه ملت و بیمه آسماری.

برای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی دانشجویی از بین این شرکت ها، باید به تعداد پوشش ها و سقف تعهدات هر کدام از آن ها توجه داشته باشید. به عنوان مثال در بیمه مسافرتی دانشجویی سامان، سقف پوشش هزینه های پزشکی 70 هزار یورو است، در بیمه آسماری 30 هزار یورو و در بیمه ملت 50 هزار یورو. در نتیجه در صورتی که در طول سفر خود به دریافت خدمات پزشکی نیاز پیدا کنید، بیمه سامان نسبت به بیمه ملت و بیمه آسماری، خدمات بهتری را به شما ارائه خواهد داد.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی دانشجویی
از آن جایی که شرکت های بیمه ایرانی در کشورهای خارجی شعبه ندارند، خدمات مربوط به بیمه گذاران بیمه مسافرتی را شرکت های کمک رسان انجام می دهند. در واقع هر شرکت بیمه با یک یا چند شرکت کمک رسان قرارداد دارد.

برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی دانشجویی، برخی از شرکت های کمک رسان امکان پرداخت خسارت را در محل حادثه فراهم کرده اند. به این معنی که اگر در طول اقامت شما در خارج از کشور، حادثه ای برایتان رخ دهد، می توانید با شماره تماس شرکت کمک رسان که روی بیمه نامه نوشته شده است، تماس بگیرید و حادثه رخ داده، شماره بیمه نامه و اطلاعات لازم را اعلام کنید تا شرکت کمک رسان اقدامات مورد نیاز را انجام دهد. در این حالت معمولا هزینه خسارت به صورت مستقیم یا از طریق ارگان مربوطه (مثل بیمارستان و …) به شما پرداخت می شود.البته برخی از شرکت های کمک رسان چنین امکانی را ندارند و شما باید هزینه های رخ داده را خودتان پرداخت کنید و پس از بازگشت به ایران، صورت حساب هزینه ها و مدارک خود را به شرکت بیمه تحویل دهید و خسارت خود را دریافت کنید.

بیمه مسافرتی دانشجویی ارزان
یکی از معیارهای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی دانشجویی برای بسیاری از افراد، قیمت و یا ارزان بودن آن است. البته باید توجه کنید که ارزان ترین بیمه لزوما کامل ترین خدمات را به شما ارائه نمی دهد و شما باید علاوه بر قیمت، به پوشش ها و تعهدات شرکت بیمه هم دقت کنید. در جدول زیر قیمت بیمه مسافرتی دانشجویی در بیمه سامان، بیمه ملت و بیمه آسماری را مقایسه کرده ایم.

بیمه مسافرتی

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>