اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیمه مسافرتی

آرامش در سفر از دغدغه های هر مسافری است، و اگر قصد سفر به یک کشور خارجی را داشته باشیم این دغدغه ها چند برابر می شود؛ زیرا علاوه بر نگرانی از بیماری های ناگهانی که ممکن است گریبان گیر ما شود، هزینه های درمان در یک کشور دیگر قطعا نگران کننده خواهد بود.

اما تمام این دغدغه ها و نگرانی ها با خرید یک بیمه مسافرتی خوب که در موقع نیاز به داد ما برسد، رفع خواهد شد. شرکت های بیمه خدمات بیمه مسافرتی خود را در خارج از کشور به وسیله یک شرکت کمک رسان بیمه ارائه می دهند.

شرکت کمک رسان بیمه چیست؟
همانطور که می دانید شرکت های بیمه در سایر کشورها شعبه و نمایندگی ندارند و برای اینکه بتوانند خدمات مناسبی برای بیمه مسافرتی در سایر کشورها ارائه دهند باید با یک یا چند شرکت کمک رسان خارجی قرارداد داشته باشند. خدمات بیمه مسافرتی در خارج از طریق شرکت های کمک رسان انجام می شود. به همین دلیل انتخاب شرکت کمک رسان از طرف بیمه گر بسیار اهمیت دارد.

خدمات بیمه مسافرتی در خارج از کشور
برای شناخت بهتر شرکت های کمک رسان ابتدا باید بدانیم بیمه مسافرتی چه خدماتی ارائه می کند.بیمه مسافرتی خدمات زیر را پوشش می دهد:

 • هزینه های پزشکی، درمان و بستری در بیمارستان
 • هزینه های دندانپزشکی فوری (تا سقف تعیین شده)
 • هزینه های تأمین داروهای ضروری
 • هزینه های بازگشت اضطراری
 • هزینه های سفر و اقامت یک نفر همراه
 • کمک در زمینه های حقوقی
 • هزینه های مربوط به گم شدن بار و یا تاخیر در ورود بار
 • هزینه های مربوط به گم شدن مدارک مسافر (گذرنامه، گواهی نامه و یا مدارک شناسایی)
 • هزینه های مربوط به تغییر برنامه زمانبندی پرواز و تاخیر آن
 • هزینه های بازگرداندن جسد متوفی

کدام شرکت های کمک رسان در ایران فعال هستند؟
شرکت های کمک رسان، شرکت های بیمه ای هستند که در منطقه خود خدمات بیمه ای ارائه می دهند؛ همچنین این شرکت ها با بیمه گران ایرانی قرارداد دارند تا به بیمه گذاران خدمات کمک رسانی ارائه کنند. شرکت های کمک رسان که در ایران فعال هستند و با بیمه های ایرانی همکاری می کنند به شرح زیر است:

 • Reise schutz (رایس شوتز)
 • Iran Assistance (کمک رسان ایران-SOS)
 • Evasan (اواسان)
 • Mideast (مدیست)
 • Allianz (آلیانز)

اعتبار در سفارت خانه و شرایط اخذ ویزا
همانطور که می دانید از مهم ترین فاکتورهای ضروری برای دریافت ویزا داشتن بیمه مسافرتی است، ممکن است برخی از سفارت خانه ها و کنسولگری ها برای صدور ویزا، همه بیمه های مسافرتی را قبول نکنند و معیار پذیرش بیمه مسافرتی از طرف کنسولگری، شرکت کمک رسان طرف قرارداد شرکت بیمه گر است.با این تفاسیر هنگام خرید بیمه مسافرتی حتما به شرایط دریافت ویزا و شرکت کمک رسان توجه داشته باشید.

چه معیارهایی برای انتخاب شرکت کمک رسان مهم است؟
همانطور که گفته شد، شرکت هایی که بیمه مسافرتی ارائه می دهند برای پوشش و خدمات مناسب در کشورهای خارجی با یک یا چند شرکت کمک رسان همکاری می کنند؛ انتخاب هر یک از این شرکت های کمک رسان باید با توجه به ملاک ها و مهیارهای خاصی صورت بگیرد. در این بخش به بررسی برخی از این معیارها می پردازیم.

نحوه پرداخت خسارت بیمه مسافرتی هنگام بروز حادثه
از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در انتخاب بیمه مسافرتی نحوه پرداخت خسارت توسط شرکت کمک رسان بیمه است.

نحوه پرداخت خسارت شرکت های کمک رسان بیمه در حالت کلی به سه دسته تقسیم می شود:

 • بعضی از شرکت ها هزینه خسارت را به طور مستقیم به سازمان مربوطه (بیمارستان، فرودگاه و…) پرداخت می کنند.
 • بعضی از شرکت ها هزینه ها را در زمان وقوع خسارت به حساب بیمه گذار واریز می کنند.
 • بعضی از شرکت ها هم امکان پرداخت هزینه خسارت در محل را ندارند و بیمه گذار باید هزینه خسارت واردشده را پرداخت کند و بعد از بازگشت به ایران، با ارائه فاکتورها و مدارک هزینه ها خسارت را از شرکت بیمه دریافت نمایند.
 • پرداخت خسارت به صورت مستقیم به سازمان مربوطه توسط شرکت کمک رسان، یک مزیت محسوب می شود.

شرکت کمک رسان Reise schutz (رایس شوتز): امکان پرداخت خسارت به صورت مستقیم به سازمان مربوطه و همچنین پرداخت خسارت در محل حادثه را فراهم نموده است.

شرکت کمک رسان Iran Assistance (کمک رسان ایران - SOS): امکان پرداخت خسارت به صورت مستقیم به سازمان مربوطه و همچنین پرداخت خسارت در محل حادثه را دارد.

شرکت کمک رسان Evasan (اواسان): این شرکت کمک رسان نیز هر دو حالت پرداخت در محل و پرداخت مستقیم را شامل می شود.

شرکت کمک رسان Mideast (مدیست): دارای امکان پرداخت خسارت در محل همچنین پرداخت خسارت مستقیم به ارگان مربوطه است. همچنین در صورت نیاز، کارشناسی برای پیگیری امور اعزام می شود.

شرکت کمک رسان Allianz (آلیانز): دارای امکان پرداخت خسارت در سفر و همچنین به ارگان مربوطه است.

بیمه مسافرتی

اپراتور فارسی زبان
در صورت وقوع حوادث و بروز خسارت، برقراری ارتباط با شرکت کمک رسان و توضیح اتفاق رخ داده از اهمیت بسیاری برخوردار است. و برای دریافت خدمات متناسب با شرایط به وجود آمده نیازمند شرح کامل اتفاق رخ داده هستیم. ممکن است ما به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشیم و از آنجایی که تمام کشورهای مقصد سفر نیز انگلیسی زبان نیستند؛ وجود اپراتور مسلط به زبان فارسی بسیار حائز اهمیت است.تمام شرکت های کمک رسان بیمه دارای اپراتور مسلط به زبان فارسی هستند و برخی از آنها خدمات خود را به صورت 24 ساعته ارائه می دهند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>