اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

بیمه شخص ثالث

بیمه مرکزی اعلام کرد؛ شرکت های بیمه در سال 95 حدوداً 18 هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده اند، در این میان سودجویانی هستند که با صحنه سازی و کروکی های جعلی، تصادفی را صحنه سازی می کنند و از شرکت بیمه خسارت می گیرند.

برای این کار معمولاً 2 راننده با یکدیگر تبانی کرده و گاها دیده شده با مقداری پول، مأمور پلیس را مجاب می کنند که کروکی جعلی بکشد، البته این یک مدل از تصادفات ساختگی است؛ مواردی دیگر مانند تصادفات جرحی ساختگی نیز هستند که فرد به خود آسیب می زند تا دیه دریافت کند.

این در حالی است که شماری از خسارت های کاذب قابل تشخیص هستند؛ اما بسیاری از آن ها قابل اثبات نیستند و شرکت های بیمه مجبور به پرداخت خسارت می شوند.

دلایل افزایش تصادف های ساختگی:
ضریب نفوذ بیمه در ایران بسیار پایین تر از حد نرمال جهانی است؛ در کشورهای غربی ضریب نفوذ بیمه 6/5 درصد است؛ اما همین ضریب در ایران 2 درصد است، برخی اعتقاد دارند که ضریب نفوذ پایین ایران به دلیل وجود اقتصاد دولتی است و هنوز مردم فکر می کنند در صورت بروز حادثه، دولت باید غرامت آن ها را پرداخت کند و همین باعث می شود کمتر به بیمه کردن روی بیاورند.

البته برخی معتقدند، کاهش توان مالی خانواده های ایرانی خود باعث افزایش تصادف های ساختگی و جعلی شده است.

بیمه ثالث، اجباری اما زیان ده:
رئیس بیمه مرکزی میزان پرداخت خسارت بیمه ثالث را 700 تا 800 میلیارد تومان در سال اعلام کرد؛ در این شرایط، عده ای نیز هستند که با تخلف ها و صحنه سازی های ساختگی تصادفات، خسارت ها و دیه های زیادی را از بیمه گران می گیرند که این خود به زیان ده بودن بیمه شخص ثالث دامن می زند.

اگر بخواهیم خسارت های کاذب را برآورد کنیم؛ از مجموع خسارت هایی که شرکت های بیمه پرداخت می کنند، حدود 20 درصد آن ها ساختگی است.طبق گزارش بیمه مرکزی: قم بالاترین آمار تصادفات ساختگی را دارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>