اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) یک شاخص برای بازار سهام است که ارزش 30 شرکت بزرگ دولتی آمریکایی را نشان می دهد. نشان می دهد که چگونه این شرکت ها در بازار سهام نسبت به فاز های مختلف زمان معامله کردند. داو یک شاخص اقتصادی برای بیش از یک قرن بوده است. همچنین یکی از شاخص هایی است که بیشترین استفاده را دارد، نقش اساسی در بازار بورس ایفا می کند و با این روش، مردم درآمد و سرمایه گذاری خود را مدیریت می کنند. اغلب سرمایه گذاران از DJIA برای مقایسه عملکرد دارایی های خود استفاده می کنند و حتی می توانند در همان DJIA سرمایه گذاری کنند.

تاریخچه داو جونز
میانگین صنعتی داو جونز در سال 1885 تأسیس شد. داو جونز یکی از شاخص های متعددی بود که توسط چارلز داو، ادوارد جونز و چارلز برگستریسر ایجاد شد. داو ناشر روزنامه وال استریت بود.جونز متخصص آمار بود و برگستریسر یک روزنامه نگار بود که نام ژورنال وال استریت را اختراع کرد. آن ها DJIA را به منظور دستیابی به ابزاری برای ارزیابی سلامت عمومی بخش صنعتی ایجاد کردند. در ابتدا، شاخص شامل دوازده سهام صنعتی بود. اما در طول زمان تمرکز شاخص تغییر یافته تا سایر صنایع نوظهور را به اقتصاد آمریکا وارد کند.در واقع، امروزه، شامل تعداد بسیار کمی از شرکت های صنعتی می شود.

سهام موجود در داو
شاخص داو جونز شاخص وزنی قیمت است که به این معنی است که سهام دارای قیمت های بالاتر تأثیر بیشتری بر ارزش شاخص دارند. این شرکت شامل 30 سهام از بخش های مختلف از جمله مواد، کالا های مصرفی، امور مالی، مراقبت های بهداشتی، صنعت، نفت و گاز، فن آوری، مخابرات و خدمات عمومی است. با این حال، شاخص می تواند به شاخص های فرعی تقسیم شود تا نظارت بر عملکرد را تسهیل کند. این ها براساس این حقیقت هستند که شرکت ها دارای ارزش زیاد، ارزش متوسط یا ارزش کم در نظر گرفته می شوند.

سهام دارای حجم و ارزش زیاد، 70 درصد شاخص یعنی اکثریت آن را تشکیل می دهد. شرکت ها در داخل DJIA به طور مرتب تغییر می کنند. در حقیقت هیچ یک از 12 نسخه اصلی هنوز نمایش داده نشده است. آخرین شرکتی که اضافه شد، شرکت سیسکو در ژوئن 2009 بود. علاوه بر سیسکو، تنها شش شرکت در ده سال گذشته اضافه شده اند: بانک آمریکا (2008)، چورون (2008)، کرفت (2008)، پفیزر (2004)، وریزون (2004) و ترولز اینشورنس (2009).

جنرال موتورز از سال 1907 یکی از طولانی ترین شرکت ها از نظر فعالیت بوده است. با این حال، این دوره زمانی به پایان رسید که در طول بحران اقتصادی سال 2009 حذف شد. ویراستاران ژورنال وال استریت مسئول انتخاب و مرور شرکت های DJIA برای ارائه دیدگاه گسترده از محیط شرکت های آمریکایی هستند.

نحوه استفاده از DJIA
DJIA چندین کاربرد دارد، از جمله:

1. نظارت بر شرایط بازار
DJIA احتمالا مهم ترین شاخص برای اندازه گیری سلامت بازار سهام است. شاخص های اصلی مانند DJIA، درک فوری از بازار سهام به طور کلی فراهم می کنند. چرا که روند کلی به راحتی قابل شناسایی است.

2. شاخص عملکرد
DJIA همچنین می تواند عملکرد آینده سهام فردی، وجوه متقابل و ETF های مربوط به عملکرد DJIA را نشان دهد.

به عنوان مثال، با نگاه به ضریب بتا، این امکان وجود دارد که یک ایده از این که چقدر ارزش بازار یک شرکت می تواند در رابطه با حرکت DJIA افزایش یابد یا کاهش یابد، به دست آید. اگر DJIA تا 10 % افزایش یابد و ضریب بتا یک سهام معین 0، 5 باشد، به احتمال زیاد بازده آن 5 درصد خواهد بود. بدیهی است، مانند هر استراتژی یا روش سرمایه گذاری، استفاده از ضریب بتا برای پیش بینی بازده آتی یک روش حساب شده نیست.

3. عملکرد تاریخی
شاخص داو جونز یکی از قدیمی ترین شاخص ها است. از آنجا که مدت طولانی است که فعالیت می کند، سرمایه گذاران می توانند بر عملکرد خود در طول سال ها نظارت داشته باشند تا همبستگی را در طول زمان با چندین عامل، مانند دیگر شاخص ها، رویداد های فرهنگی قابل توجه و حتی نقاط خورشیدی مورد مطالعه قرار دهند.

4. سرمایه گذاری
اگر می خواهید سرمایه گذاری خود را متنوع کنید و ریسک خود را کاهش دهید، می توانید به جای خریدن هر یک از 30 شرکت به صورت داخلی، این شاخص را بخرید. با استفاده از این استراتژی می توانید موقعیت های متعددی را بدون پرداخت حق معامله و یا هزینه های مدیریت سرمایه متقابل و سرمایه گذاری در تعدادی از شرکت های با نفوذ و مهم ایالات متحده خریداری کنید.

5. معیار
DJIA می تواند یک نقطه موثر برای ارزیابی عملکرد پورتفولیو و سرمایه گذاری های فردی باشد. به عنوان مثال، اگر پورتفولیوی شما به طور مداوم از DJIA بهتر استفاده می کند، می توانید شرط ببندید که از یک استراتژی برنده استفاده می کنید.

با این حال، اگر یک سهام خاص به طور مداوم DJIA ناکار آمد داشته باشد (به خصوص در بازار خرسی و گاوی و بازار خرسی)، ممکن است، بخواهید آن را با سرمایه گذاری هایی که حداقل، DJIA را نظارت می کنند و یا حتی از DJIA فراتر هستند، جایگزین کنید.

انتقاد از DJIA
بسیاری از افراد مشهور می توانند شهادت دهند که ممکن نیست همه را راضی نگه دارد. طی سال ها، DJIA منتقدانی داشته است. برخی از قانع کننده ترین استدلال های آن ها شامل موارد زیر است:

1. نمایش کوچک تر
DJIA نشان دهنده درصد بسیار کمی از سهام در کل بازار سهام در مقایسه با بسیاری از دیگر شاخص ها است. در حقیقت نزدیک به 10000 شرکت در آمریکا لیست شده اند. با این حال، داو جونز فقط 30 مورد از اینها را ثبت می کند. به همین دلیل، بسیاری از سرمایه گذاران شاخص هایی مانند S & P 500 را ترجیح می دهند که نمونه بزرگ تری را اندازه گیری می کنند.

2. متناسب با قیمت، نه درصد
یک مساله کلیدی با شاخص های مبتنی بر قیمت مثل DJIA وجود دارد:

آن ها درصد تغییرات قیمت سهام را در نظر نمی گیرند که برای بسیاری از سرمایه گذاران بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر دو شرکت در DJIA با قیمت 100 و 10 دلار فعالیت می کنند و قیمت اولین سهام تا 1 دلار افزایش می یابد در حالی که بقیه تا 1 دلار کاهش می یابند، DJIA بدون تغییر باقی خواهد ماند. این مورد حتی صورت خواهد گرفت که سهام 100 دلار، سود 1 درصد داشته باشد، در حالی که 10 سهم به میزان 10 درصد افت داشته است.

3. به وسیله تقسیمات و یا سود سهام تنظیم نشده است
از آنجا که این شاخص دارای قیمت وزنی است، DJIA سهم تقسیم سهام یا سود سهام را تنظیم نمی کند. این بدان معنی است که اگر یک شرکت یک تقسیم یا یک سود سهام اعلام کند، شاخص سقوط خواهد کرد. حتی اگر سرمایه گذاران سهام را نگه نداشته باشند. هنگامی که DJIA به عنوان مرجع برای عملکرد بازار مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع اثر می تواند آنچه واقعا اتفاق می افتد را توجیه کند.

کلام آخر
اگرچه بسیاری از انتقادات معتبر هستند، میانگین صنعتی داو جونز یک شاخص سهام مهم و تأثیرگذار است که به این زودی از بین نخواهد رفت. علاوه بر این، در طول سال ها ثابت شده است که نقطه تأثیرگذار برای سرمایه گذاری و ابزاری برای سرمایه گذاران بوده است. در حقیقت، این یک سرگرمی برای مرتبط کردن فعالیت جهانی با شاخص های بازار مانند DJIA است. باور کنید که DJIA گنجینه ای از داده را برای درک رفتار های سرمایه گذاری و طیف گسترده ای از عواملی است که بر آن تأثیر می گذارند. اما همبستگی بازار تنها یکی از کاربرد های متعدد DJIA است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>