اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

خرما

صادرات خرما به پاکستان:
در این مقاله قصد داریم صادرات خرما به پاکستان را بررسی کنیم. کشور پاکستان با نام رسمی جمهوری اسلامی پاکستان کشوری در جنوب آسیا است.

پایتخت این کشور اسلام آباد نامیده می شود. پاکستان دارای مرز آبی جنوبی هزار کیلومتری با دریای عمان است.

این کشور دارای مرزغربی با ایران، مرز شمالی با افغانستان و از شرق با هندوستان و از شمال شرق داراای مرز با چین است.

کشور پاکستان بر اساس برآورد سر شماری سال 2018 با بیش از 212 میلیون نفر جمعیت پنجمین کشور پرجمعیت درجهان است.

زبان رسمی پاکستان اردو و اسلام آباد پایتخت این کشور است. بزرگ ترین شهر در پاکستان کراچی است. در شهریور ماه 1394 دیوان عالی پاکستان با صدور حکمی، زبان اردو را به عنوان زبان اداری این کشور اعلام کرد.

بزرگ ترین شهرهای پاکستان:
بندر کراچی بزرگ ترین و مهم ترین شهر در پاکستان است و شهرهای اسلام آباد، کوئته، لاهور، راولپندی، پیشاور، ایالت جامو و کشمیراز دیگر شهرهای مهم پاکستان هستند.

آمار صادرات ایران به پاکستان:
بر اساس آمار گمرک جمهموری اسلامی ایران و اتاق بازرگانی ایران، ارزش سالانه صادرات ایران به پاکستان به میزان 1.2 میلیارد دلار می رسد.

به گفته مدیر کل دفتر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران با تعاملات انجام گرفته در زمینه امور گمرکی و بانکی هم چنین از طریق مذاکرات تجاری واقلام لیست کالاهای تعرفه ترجیحی قصد داریم ارزش سالانه صادرات به پاکستان را به میزان 5 میلیارد دلار برسانیم.

در حال حاضر 119 قلم کالای ایرانی به پاکستان صادر می شود که صادرات پنیر و صادرات میوه تره بار تا صادرات محصولات پتروشیمی را شامل می شود.

صادرات محصولات کشاورزی به پاکستان:
بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات سیب تازه به پاکستان بیشترین میزان صادرات میوه و تره بار به پاکستان را تشکیل داده است.

خرما

صادرات خرما به پاکستان:
صادرات خرما مضافتی به پاکستان و صادرات خرما زاهدی به پاکستان جز بیشترین آمار صادرات خرما به پاکستان را شامل می شود به طوری که طبق آمار رسمی سالانه بیش از 1000 تن خرمای زاهدی و 400 تن خرمای مضافتی به پاکستان صادر می شود.

علاوه بر این آمار مقدار زیادی خرما نیز به صورت قاچاق به پاکستان صادر می شود.متاسفانه خرمای ایرانی پس از صادرات به پاکستان با نام خرمای پاکستانی بسته بندی شده و به دیگر کشور ها صادر می شود که از مهم ترین آن ها صادرات به چین و صادرات به روسیه می باشند.

از محصولات کشاورزی دیگری که به پاکستان صادر می شود می توان به صادرات گوجه فرنگی به پاکستان و صادرات پیاز به پاکستان و صادرات موسیر به پاکستان نام برد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>