اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بیمه تکمیلی سرطان

سرطان بیماری است که در آن رشد سلول های ناهنجار از کنترل خارج می شوند و می توان گفت یکی از بیماری های بسیار سخت است و فرد مبتلا باید هزینه بسیاری، هم برای مراحل تشخیص و هم برای درمان آن بپردازد.

یکی از راهکارهای بسیار کارآمد که باعث آسودگی خاطر بیماران از نظر روحی و مالی می شود، استفاده از بیمه درمان تکمیلی است. با استفاده از پوشش های این بیمه نامه می توانند هزینه های ناشی از انواع بیماری سرطان را جبران کنند.اما سوال مهم اینجاست که شرکت های بیمه چه مقدار از هزینه های درمان بیماری سرطان را پرداخت می کنند؟

سرطان و بیمه تأمین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی یکی از شرکت های بیمه پایه است. در بیمه تامین اجتماعی برخلاف بیمه های درمان تکمیلی برای شرکت های بیمه سقف تعهدی در پرداخت هزینه های درمانی وجود ندارد و هر چند باری که به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید، موظف است که مقداری از هزینه ها را پرداخت کند.

اگر بیمه شده به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی مراجعه کند، بیمه تامین اجتماعی باید در هر بار مراجعه بیمه شده به این مراکز 3 تا 10 درصد هزینه های درمانی او را بپردازد و اگر به مراکز درمانی ملکی بیمه تامین اجتماعی مراجعه کند، تمام هزینه های درمانی بر عهده بیمه تامین اجتماعی خواهد بود و بیمه گذار هیچ هزینه ای را لازم نیست پرداخت کند.

سرطان و بیمه سلامت
بیمه سلامت یکی دیگر از بیمه گران پایه است. در بیمه سلامت بیماری سرطان جزو بیماری های صعب العلاج محسوب می شود و پرداخت هزینه های آن بستگی به صندوق بیمه ای بیمه شده دارد ولی به طور کلی هزینه های درمانی این بیماری بر اساس جدول زیر از طرف بیمه سلامت پرداخت می شود.

جدول زیر طبق هزینه های درمانی که در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی انجام می شود، نوشته شده است.

بیمه تکمیلی سرظان

همانطور که مشاهده می کنید در صورتی که فرد بیمه شده به مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی طرف قرارداد با بیمه سلامت مراجعه کند، تمام هزینه های مربوط به شیمی درمانی را بیمه سلامت می پردازد و بیمه شده هزینه ای بابت شیمی درمانی پرداخت نمی کند.همچنین بیمه سلامت 90 درصد هزینه داروهای ایرانی را می پردازد و اگر دارویی خارجی باشد، هزینه معادل ایرانی آن پرداخت می گردد.

هزینه های درمان سرطان در بیمه تکمیلی

همانطور که می دانید خدمات و پوشش های بیمه های پایه مثل تامین اجتماعی و سلامت، برای پرداخت هزینه های درمانی بیماری سرطان کافی نیست. بر همین اساس استفاده از پوشش ها و خدمات بیمه های درمان تکمیلی نه تنها برای پرداخت هزینه های تشخیص و درمان بیماری سرطان بلکه برای مابقی بیماری هایی که مراحل درمانی آن ها پر هزینه و پر خرج است، بسیار موثر خواهد بود.

پوشش های بیمه تکمیلی که بیمه شده ها می توانند در فرآیند بیماری سرطان از آن ها استفاده کنند:

 • بستری، جراحی، شیمی درمانی
 • عمل های جراحی مربوط به سرطان
 • هزینه های مربوط به سونوگرافی
 • هزینه های مربوط به تست غربالگری
 • هزینه های مربوط به آزمایش های تشخیص پزشکی
 • جبران هزینه های ویزیت، دارو و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری
 • همچنین در تمام شرکت های بیمه قبل از پرداخت هزینه های درمانی، پزشک بررسی می کند که بیماری ریشه قبلی نداشته باشد و بعد هزینه را به بیمه شده می پردازند.

همچنین در تمام شرکت های بیمه قبل از پرداخت هزینه های درمانی، پزشک بررسی می کند که بیماری ریشه قبلی نداشته باشد و بعد هزینه را به بیمه شده می پردازند.در حال حاضر تنها سه شرکت سامان، تعاون و S.O.S، بیمه تکمیلی درمان را به صورت انفرادی و خانوادگی ارائه می کنند که ما در ادامه پوشش ها و هزینه هایی را که هر کدام از این شرکت ها برای بیماری سرطان در اختیار بیمه شده های خود قرار می دهند، بیان می کنیم.

هزینه های درمان سرطان در بیمه تکمیلی سامان

همانطور که گفتیم شرکت سامان، بیمه تکمیلی خود را علاوه بر گروهی به صورت انفرادی و خانوادگی هم در قالب چند طرح ارائه کرده است. جدول زیر، لیست پوشش ها و هزینه هایی است که بیمه تکمیلی سامان برای درمان بیماری سرطان در طرح های انفرادی خود به بیمه شده ها پرداخت می کند.

بیمه تکمیلی سرطان

در طرح های بیمه تکمیلی انفرادی سامان برای داروهای سرطان هزینه ای از طرف شرکت بیمه پرداخت نمی شود اما اگر قرارداد بیمه درمان بیمه شده به صورت گروهی باشد، علاوه بر پوشش ویزیت و دارو می تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر داروهای آزاد و تخصصی را هم به پوشش های بیمه نامه تکمیلی گروهی خود اضافه کند و اگر داروی خارجی مشابه ایرانی داشته باشد بیمه سامان هزینه مشابه ایرانی آن را پرداخت خواهد کرد.

همچنین بیمه سامان متعهد به پرداخت هزینه آزمایش هایی است که طبق دستور پزشک باشد.در بیمه تکمیلی گروهی همه شرایط از جمله تعداد پوشش ها، سقف تعهدات هرکدام از پوشش ها و … به صورت توافقی بین شرکت بیمه و متقاضی تعیین می شود.

هزینه های درمان سرطان در بیمه تکمیلی تعاون

هزینه هایی که بیمه تعاون برای آزمایش های تشخیصی، پاراکلینیکی، ویزیت و دارو و … برای درمان بیماری سرطان در هریک از طرح های انفرادی خود به بیمه شده ها پرداخت می کند بر اساس جدول زیر است.

بیمه تکمیلی سرطان

در بیمه تکمیلی گروهی بیمه تعاون هم، همه شرایط از جمله تعداد پوشش ها، سقف تعهدات هرکدام از پوشش ها و … به صورت توافقی بین شرکت بیمه و متقاضی تعیین می شود.

هزینه های درمان سرطان در بیمه تکمیلی S.O.S

بیمه S.O.S هفت طرح برای بیمه درمان گروهی و یک طرح خانوادگی تعیین کرده است که ما در جدول زیر همه هزینه ها و پوشش هایی که در هر طرح برای درمان بیماری سرطان وجود دارد، آورده ایم.همچنین بیمه S.O.S در شرایط خاص و با انجام آزمایش های لازم بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی هم صادر می کند.

هزینه های درمان سرطان در طرح خانوادگی بیمه تکمیلی S.O.S

بیمه تکمیلی سرطان

هرینه های درمان سرطان در طرح های گروهی بیمه تکمیلی S.O.S

بیمه تکمیلی سرطان

پوشش سرطان در بیمه عمر

تمام شرکت های بیمه پوشش بیماری های خاص (که شامل بیماری سرطان هم می شود) را در طرح های بیمه عمر خود دارند. مطابق شرایط این پوشش، درصورتی که بیمه شده در طول مدت بیمه نامه خود به یکی از بیماری های سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن بر طبق تشخیص پزشک معتمد شرکت بیمه دچار شده باشد؛ جبران خسارت ها و هزینه های آن جزو تعهدات بیمه گر است.

هزینه های درمان سرطان در بیمه عمر سامان

در بیمه عمر سامان برای امراض خاص سه طرح وجود دارد که در هر یک از آن ها هزینه تعدادی از بیماری ها از جمله سرطان، تا سقف 500 میلیون تومان از طرف بیمه سامان به بیمه شده پرداخت می شود.

 • پوشش امراض خاص پایه و دریافت هزینه های 8 بیماری برای بزرگسالان و 3 بیماری برای کودکان
 • پوشش امراض خاص آسایش و دریافت هزینه های 13 بیماری برای بزرگسالان و 6 بیماری برای کودکان
 • پوشش امراض خاص ممتاز و دریافت هزینه های 30 بیماری برای بزرگسالان و 14 بیماری برای کودکان

هزینه های درمان سرطان در بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پاسارگاد هم، در بیمه عمر خود پوششی برای بیماری سرطان دارد که تحت این پوشش هزینه های مربوط به درمان بیماری سرطان تا سقف 25 میلیون تومان به بیمه شده پرداخت می گردد.فقط دقت داشته باشید که برای استفاده از این پوشش، سن بیمه شده مبتلا به بیماری سرطان باید کمتر از 60 سال باشد و قبل از عقد قرارداد بیمه عمر مشکلی از نظر این بیماری نداشته باشد.

هزینه های درمان سرطان در بیمه البرز (بیمه امید آفرین)

شرکت بیمه‏ البرز، برای اولین ‏بار در ایران « بیمه مادام العمر جبران هزینه‏ های درمان سرطان» را طراحی و تحت عنوان « بیمه امید آفرین البرز» به عموم هموطنان ارائه نموده است.

شرایط این بیمه نامه عبارتند از:

 • برای تهیه این بیمه در شرایط عادی نیازی به انجام معاینات و آزمایش‏ های غربالگری نیست.
 • بیمه سرطان را می توان به صورت انفرادی و خانوادگی و گروهی خریداری نمود.
 • در صورت عدم امکان درمان در داخل کشور، هزینه درمان در خارج از کشور پرداخت می گردد.
 • این بیمه نامه مادام ‏العمر است؛ فقط یک بار حق‏ بیمه دریافت می گردد.
 • سقف پوشش بیمه‏ سرطان البرز معادل 450 میلیون تومان است.
 • شرط سنی خرید این بیمه تا قبل از سن 60 سالگی است.
 • حق‏ بیمه این بیمه نامه قابل تقسیط به اقساط دلخواه است که باید حداکثر طی 5 سال تسویه شود.
 • در صورتی ‏که بیمه‏ شده در زمان نیاز به درمان، بیمه پایه یا مکمل دیگری داشته باشد، این بیمه نامه مازاد هزینه‏ های درمان را پوشش خواهد داد.
 • در این طرح بیمه‏ البرز به طور خاص هزینه‏ های درمان ‏بیمه‏ شدگان را در برابر سرطان جبران می‏ کند.
 • خرید این بیمه نامه تنها در زمان سلامت امکان پذیر است.

در حال حاضر بیمه البرز این بیمه نامه را صادر نمی کند و به محض صدور این بیمه نامه توسط بیمه البرز، در وبلاگ ازکی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>